Życie Podkarpackie nr 27/2020 Życie Podkarpackie nr 27/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 193/2020, Sobota 11 lipca 2020 r., Olgi i Pelagii
Opublikowano
Przemyśl
„Adoptuj pluszaka nie zwierzaka”. Zwierzę to nie zabawka
Kolejną akcję charytatywno-edukacyjną inauguruje przemyślanin Kamil Stachura. W ub.r. zakończył z sukcesem projekt pod nazwą „Bezpieczny zwierzak na drodze”, tym razem zaprasza wszystkich do udziału w nowej inicjatywie pod nazwą „Adoptuj pluszaka nie zwierzaka”.

Akcja polega na uświadamianiu przyszłym opiekunom zwierząt odpowiedzialności związanej z przyjęciem zwierzęcia pod swój dach, bo z chwilą podjęcia decyzji o adopcji podejmujemy decyzję o jego życiu.

– Zwierzę nie jest przedmiotem, który można wyrzucić, gdy zaczyna sprawiać problemy lub oddać, gdy się znudzi. To żywa i czująca istota, dla której bliskość i relacja z człowiekiem może być najważniejsza. Głównie dotyczy to psów, które jako jedyny gatunek nawet potrzeby fizjologiczne dostosowały do naszego trybu życia. Do decyzji o posiadaniu zwierzęcia trzeba dojrzeć, musi ona być świadoma, przemyślana i zaakceptowana przez wszystkich domowników, a potraktowanie go jako prezentu zwykle nam to uniemożliwia – tłumaczy K. Stachura.

Nasza redakcja objęła patronat nad akcją. Każdą osobę, która chciałaby otrzymać w prezencie pluszowego pieska z ulotką edukacyjną, zapraszamy do naszej redakcji (ul. Barska 15) z dowolną ilością karmy dla zwierząt.

Można ją także przekazać, kontaktując się z K. Stachurą (nr telefonu: 880 061-830). Karma zostanie przekazana dla zwierząt w schronisku w Orzechowcach. Do akcji włączy się również wiele znanych osób, którym także leży na sercu dobro czworonożnych przyjaciół.

Wszyscy będą mogli obejrzeć ich apel na facebookowym profilu Dezynfekcji Dezynsekcji Deratyzacji. Tam również znajdują się szczegóły związane z akcją. Zapraszamy!

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Referent 79.191.60.27 11.02.2019

Brawo. Trzeba ludzi edukować i uświadamiać. 

nr 27/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium