Życie Podkarpackie nr 7/2018 Życie Podkarpackie nr 7/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 50/2018, Poniedziałek 19 lutego 2018 r., Konrada i Arnolda
Opublikowano
Wspólnie "układali” kilometry dobra
W akcję „Kilometry Dobra” włącza się coraz więcej osób chcących bezinteresownie pomagać. Tym razem zorganizowano charytatywny mecz piłki nożnej. Impreza odbyła się w drugą sobotę maja na orliku przy Szkole Podstawowej nr 10 w Jarosławiu.
fot. Izabela Plęs
Ola, Marcela, Roksana, Ania, Kamila, Magda, Lidia i Zosia z 33. Drużyny Integracyjnej Lazaron zbierały datki na nowe przedszkole.

– Mecz ma być zabawą – zaznaczył sędzia, rozpoczynając imprezę. Nikt nie miał co do tego wątpliwości, zwłaszcza że ładna pogoda sprzyjała spędzeniu przedpołudnia na świeżym powietrzu. Organizatorzy zadbali o to, żeby połączyć przyjemne z pożytecznym – w czasie meczu zbierane były złotówki na nowe przedszkole. Zajmowały się tym harcerki z 33. Drużyny Integracyjnej Lazaron.

W meczu wzięły udział drużyny: jaroslawskiego urzędu miasta i starostwa powiatowego, księży i lektorów z parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Wojska Polskiego w Jarosławiu. Nie zabrakło też kibiców w różnym wieku, którzy solidnie dopingowali swoje drużyny.

fot. Izabela Plęs
W meczu nie chodziło o wynik, lecz o dobrą zabawę i szczytny cel.
Znalazła się również grupa cheerleaderek, które zagrzewały do walki wszystkie drużyny bez wyjątku. Organizatorzy wydarzenia, wolontariusze i widzowie działali wspólnie, żeby zebrać jak najwięcej złotówek na remont budynku Klasztoru Sióstr Benedyktynek, przeznaczonego na przedszkole. Wyniki meczu były nieistotne, liczyła się tylko dobra zabawa i układanie kilometrów dobra. 
fot. Izabela Plęs
Cheerleaderki dopingowały wszystkie drużyny do walki.
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 7/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium
Sonda
Czy strażnicy miejscy powinni mieć kamery?
  • Tak, dokumentują, czy interwencja przebiegała zgodnie z zasadami
  • Nie, dlaczego strażnicy mieliby nas nagrywać?
  • Nie mam zdania