Życie Podkarpackie nr 37/2019 Życie Podkarpackie nr 37/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 259/2019, Poniedziałek 16 września 2019 r., Edyty i Kornela
Opublikowano
Przemyśl, Frederopol
Władze zarządu OSP chcą zniszczyć wójta? Mocne słowa podczas sesji we Fredropolu
Emocje towarzyszące konfliktowi między strażakami z Fredropola a wójtem sięgają zenitu, więc temu tematowi poświęcono specjalnie zwołaną nadzwyczajną sesję rady gminy. Pojawiła się opinia, że władze gminnego zarządu OSP zostały wybrane po to, aby zniszczyć wójta, a on sam cytował komentarze, które można by potraktować jako pogróżki.
fot. Paweł Bugira
Wójt Mariusz Śnieżek.

Tematem sesji było bezpieczeństwo w gminie, a konkretnie funkcjonowanie OSP Fredropol i lokalizacja stacji pogotowia ratunkowego. – Uważałem, że najlepszym miejscem na stacjonowanie karetki jest Fredropol. Moim zdaniem załoga pogotowia może dobrze współpracować z jednostką OSP – mówił wójt Mariusz Śnieżek. Podkreślił przy tym stanowczo, że budynek, w którym mieści się remiza, jest własnością gminy, a nie jednostki OSP i to wójt za niego odpowiada. Zapewnił raz jeszcze, że nie ma zamiaru wyrzucać strażaków z tego budynku, bo miejsca wystarczy i dla ratowników, i dla strażaków.

M. Śnieżek powiedział, że nie upiera się, żeby karetka stacjonowała właśnie w tym miejscu, bo inne miejscowości chętnie ją przyjmą.

 

Nie byli gotowi do akcji

M. Śnieżek zaprzeczył pogłoskom, że (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
23 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
ekolog 81.161.203.133 08.02.2019

ta  to osp-e jest niepotrzebne szkoda hajcu, wojcie zajmij sie tym ze hamy srają i ście ki  wypuszczają do potoczkow przepływających przez kniażyce i darowice  nie mają szamb i nie wywożą do oczyszczalni .jak dostaną po dupie  za to to nie będą mieli czasu zajmować sie tobą i głupotami.nic chłopie nie zdziałasz bo to osp to stonka ziemniaczana, wystarczy na nich popatrzec, a to gaszenia i tak zapieprzają z PSP

user
Edward 31.183.229.189 10:40:08 08-02-2019

Wpuszczanie ścieków do potoków i rowów odwadniających czy melioracyjnych odbywa się w wszystkich miejscowościach nie tylko tych  wymienionych.  wszyscy o tym doskonale  wiedzą i   nikt  z tym nic nie robi. Tak jest im wygodniej i przede wszystkim taniej.Kto chce niech się przejdzie  wzdłuż potoków płynących przez różne miejscowości, np Hermanowice, Bełwin, Łętownia , w  Sierakoścach   do rowu wzdłuż miejscowości   z wszystkich budynków położonych wyżej widać rury odprowadzające ścieki.   W skarpach brzegowych potoków trzeba być ślepym  aby takich rur nie zobaczyć.   Ale kogo to obchodzi?   Jak wójt  dobierze im się do skóry to go nie wybiorą i  o tym doskonale wie.    To jest problem ogólnopolski,  tam gdzie nie ma kanalizacji, jest odprowadzanie rur przelewowych z szamb do rowów i potoków, dziurawe szamba  to norma,   nieliczni mający pompy,beczki i traktory wywożą na pola.

Taka rzeczywistość.

user
Laik 37.47.79.182 08.02.2019

To rzeczywiście Frederopol ... "podejrzenie możliwości popełnienia przestępstwa". Podejrzeć możliwość? wyjaśni ktoś jak to rozumieć? 

user
... 37.47.79.182 12:13:37 08-02-2019

Patrzę a gmina ma certyfikat jakości, który wyświetla się  po uruchomieniu strony, ale skoro tak w niej niebezpiecznie, to może by go usunąć ze strony? Co? I czy w gminie są jakieś dzieci? Bo podczas imprezy z okazji dnia  dziecka widać na fotkach tylko  dwóch starszych mężczyzn? A gdzie te dzieci?  

user
m s 81.161.203.101 20:14:08 08-02-2019
dlaczego w dalszym ciągu są Sesje --widmo /nic nie słychać/, najlepiej żeby mieszkańcy nie wiedzieli  co się  dzieje w gminie.Jeśli się kogoś krytykuje todruga strona powinna mieć możliwość obrony ,i, bo najłatwiej  jest ,,kopać' leżącego ...
user
johny 94.40.75.203 08.02.2019

Tak, to była dziwna sesja. Nie podjęto na niej żadnej uchwały  ani rezolucji. Nie wiadomo po co była. Najciekawsze że na sesji był tylko 1- den dziennikarz, p. Bugira. Relację jakie łącza p. Bugirę z władzami gminy widać na filmie ( od 1 godzina 09 minuta). "Niezależny" dziennikarz jest poklepywany przez radnego Mirowskiego i spoufala się z sekretarzem  gminy Urbanem. Piękny,, obiektywny" materiał o OSP,ha,ha,ha.


https://www.youtube.com/watch?v=V6BdbGX3a_I

user
Fredropolanin 81.161.203.101 13:52:44 08-02-2019

Brawo za odwage myslalem ze tylko ja to zauwazylem. Napisal pan redaktor to co mu kazali

user
smm 81.161.203.101 20:01:49 08-02-2019

a co się stało dzisiaj z końcowym nagraniem obrad Sesji , gdy rozmawiają 3 panowie M. B.U. .....?????????? 

user
johny 94.40.75.203 21:28:47 08-02-2019

O, a teraz jeszcze lepiej. Ktoś (pewnie krasnoludek) usunął fragment gdy Mirowski klepie Bugirę (końcówka transmisji). Władza manipuluje przy nagraniach z sesji-to się nadaje do prasy.

user
gość 185.239.43.6 21:36:22 08-02-2019

hahahaahahah cenzura


user
johny 94.40.75.203 21:38:09 08-02-2019
Proszę, a tu dowód że UG Fredropol zmanipulował nagranie. nagranie w linku ma 1h 09minut, ale na screenie z YT widać że było dłuższe.
user
Adam 185.220.101.6 13:40:07 09-02-2019

W przyrodzie nic nie ginie.  Wycieta koncowka nagrania jest w moim posiadaniu jakby co :)

user
Gość 144.217.7.33 15:37:47 09-02-2019

Też mam taki filmik. Żeby nie było, mały zrzucik:



user
Józek 81.161.203.101 08.02.2019
Certyfikat jest a porzadek tylko wokol gminy dalej krzaki pustostany i niedaj Bog zeby podpasc wladzom. Nie masz zycia. Silniejszy ma racje slabego zadusic widac dobre strony naszych wladz ale i sa ciemne. 
user
Ster 31.183.195.175 09:15:58 10-02-2019

Certyfikat i statuetka kupiona za ciężkie pieniądze przez Wójta tylko po to żeby wygrac wybory. Tak naprawdę taką statuetke otrzymywal każdy kto się zgłosił do tzw.konkursu "wzorowa gmina" i za nią zapłacił.  Szczegóły i regulamin na stronie konkursu wzoriwa gmina. Ile się płaci informuje Pani pod podanym na stronie nr tel.

user
ekolog 81.161.203.133 08.02.2019

do edwarda ...jakie beczki jakie traktory......ludzie .....ścieki to m.in gówna szczochy charkociny ale też papier proszki płyny krety srety cioty gumki srumki.......gdziena pole  debile tylko i wyłącznie do oczyszczalni......

user
Kupiat 94.254.207.129 08.02.2019

Pan radny z Kupiatycz kiedyś ściągnął tego samego "niezależnego" dziennikarza, ktorego klepie po plecach, kiedy Wójt chciał mu zlikwidować szkołę w Kupiatyczach. Wtedy Pan radny był największym przeciwnikiem szanownie nam panującego i wszyscy wiedzą co o nim mówił. Hehe.  Dzisiaj jest największym zwolennikiem. Hehe. Masakra

user
Gwoli wyjaśnienia 81.161.203.113 08.02.2019

"Z całą pewnością wynajmującemu nie wolno wchodzić do lokalu podczas nieobecności lokatora. Nie może tego także czynić wbrew woli najemcy gdy jest on w lokalu. Działanie takie jest przestępstwem.

Zgodnie z art. 193 kodeksu karnego, kto wdziera się do cudzego domu, mieszkania, lokalu, pomieszczenia albo ogrodzonego terenu albo wbrew żądaniu osoby uprawnionej miejsca takiego nie opuszcza, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Przepis ten chroni wolność od bezprawnych ingerencji zakłócających spokój zamieszkiwania. Obejmuje on wszelkie formy wejścia do cudzego zamkniętego mieszkania lub wbrew wyraźnej woli jego posiadacza (II AKa 57/07 — wyrok SA Katowice z dnia 26-04-2007). Nie ma przy tym znaczenia, czy sprawca „włamuje się” do mieszkania, czy wchodzi tam otwierając zamki zapasowym zestawem kluczy. Sprawcą przestępstwa naruszenia miru domowego w rozumieniu tego przepisu może być także właściciel domu, mieszkania, lokalu, pomieszczenia albo ogrodzonego terenu (I KZP 5/11 — postanowienie SN — Izba Karna z dnia 21-07-2011 )."

link do tekstu - https://skarbonamamony.pl/kiedy-wynajmujacy-moze-kontrolowac-lokal.html#.XF2WpFVKigA 

user
Mateo 81.161.203.158 09.02.2019

Od kiedy to "Władza"OSP Fredropol ma więcej do powiedzenia od Pana Wójta.

user
Strażak SAM 196.219.25.46 10.02.2019

Rozwiązać OSP i zburzyć remizę. I tak nic się nie pali w tej gminie.

user
zdzichu 83.24.155.150 10.02.2019

Teraz trzeba zrobić zabawe w remizie.Wtedy sie okaze kto ma racje.

user
Neela 122.167.136.119 12.02.2019

Projectsatbangalore offers <a href="http://www.projectsatbangalore.com/ieee-projects/ieee-projects-based-on-image-processing/"> image processing projects ieee </a> projects for ece and cse students. Best Institute for <a href="http://www.projectsatbangalore.com/python-projects"> Python projects in bangalore </a>.

user
Neela 122.167.136.119 12.02.2019

Projectsatbangalore offers image processing ieee projects for the final year. Ee and cse students.Project topics related to python based iee projects for Mtech students seems to be interesting.


---------------------------

http://www.projectsatbangalore.com/python-projects

http://www.projectsatbangalore.com/ieee-projects/ieee-projects-based-on-image-processing/

nr 37/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium