Życie Podkarpackie nr 8/2020 Życie Podkarpackie nr 8/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 58/2020, Czwartek 27 lutego 2020 r., Gabriela i Anastazji
Opublikowano
Jarosław
Miłośnicy klasyków rozpoczęli sezon motocyklowy 2015 [WIDEO]
Jarosławskie Klasyki Nocą, czyli nieformalna grupa miłośników klasycznych pojazdów, skupiająca fanów z okolic Jarosławia, Przemyśla i Rzeszowa, rozpoczęła sezon od spotkania na jarosławskim Rynku.
Obok ratusza pojawiły się motocykle pamiętające młodość naszych dziadków. Były iże, junaki, wueski, trafił się nawet komarek z pierwszych lat produkcji. Były też samochody liczące sobie sporo wiosen. Wśród nich można było podziwiać malucha i warszawę. Był citroen 2CV i polonez oraz inne marki, które kiedyś królowały na drogach, a dzisiaj są obiektem podziwu. Uwagę zwracały maszyny wypielęgnowane przez fanów, często w lepszym stanie niż ten z czasów, gdy opuszczały linię produkcyjną. 

Cieszyły oko i przypominały minione lata. Ustawiony tuż przed ratuszem czerwony komar, model jeszcze z pedałami, budził zainteresowanie perfekcyjnym wyglądem. Stojący nieopodal fiat 126 p wyglądał jak „prosto  sopd igły”. Podobnie warszawa zaparkowana przy muzeum. Były też pojazdy, które dopiero czekają na przywrócenie im świetności.

Jarosławskie Klasyki Nocą to grupa stworzona przez fanów motoryzacji w wydaniu rzadko dzisiaj spotykanym na drogach. W sezonie spotykają się co czwartek, o 20 na Rynku. Biorą udział w okolicznych imprezach. Uczestniczą także w akcjach charytatywnych. Ich leciwe maszyny budzą zawsze zainteresowanie, a możliwość przejechania się motocyklem lub samochodem, o którym opowiadał dziadek, jest szczególnie atrakcyjna dla najmłodszych. 

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 8/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium