Życie Podkarpackie nr 46/2019 Życie Podkarpackie nr 46/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 319/2019, Piątek 15 listopada 2019 r., Alberta i Leopolda
Opublikowano
Przemyśl
Całkowity zakaz ruchu samochodowego na starówce? Dyskusyjny pomysł radnego
– Starówka, zamiast stać się reprezentacyjnym punktem Przemyśla, stała się ostatnio główną arterią komunikacyjną w tej części Starego Miasta. Jeśli chcemy pretendować do miana miasta turystycznego, musimy to wyeliminować, bo wpływa bardzo negatywnie na jego wizerunek – tłumaczy przemyski radny Mirosław Majkowski (Kukiz’15) pomysł całkowitego wyprowadzenia ruchu samochodowego m.in. z ulic: Franciszkańskiej, Kazimierzowskiej, Serbańskiej i Rynku.
fot. Mariusz Godos
Między innymi na przemyskim Rynku ma obowiązywać całkowity zakaz ruchu samochodowego.

Prawdą jest, że obecnie – mimo ograniczeń i stosownych znaków zakazu – ruch samochodowy na wspomnianych ulicach jest spory. Jeżdżą nimi samochody osobowe, ciężarowe, dostawcze itp., co powoduje niszczenie zabytkowej nawierzchni, ale i zagraża bezpieczeństwu przechodniów (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
16 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Tadeusz 79.191.56.231 04.02.2019


Pić kawę w ogródku na Starym Mieście czy też jeść lody i jednocześnie wdychać spaliny przejeżdżającego samochodu-to nie należy do przyjemności.

Pieszy czuje się na tych ulicach jak intruz,ponieważ albo stoją albo jadą samochody.

Nie wspomnę o turystach czy też dzieciach,które w tym obszarze powinny się czuć bezpieczne.

A skoro chcemy być miastem przyjaznym dla ludzi to niech tak będzie jak w innych miastach gdzie nawet dostawcy mają ograniczony czasowo czas poruszania się w tym rejonie.

Ta część miast powinna być całkowicie wolna od samochodów i to bez wyjątku.

user
Piotr 81.161.192.162 04.02.2019

Bardzo Dobry Pomysł !!!!!

Wreszcie będzie można bezpiecznie pospacerować :-)  Obecne znaki to pic na wodę i mało kto się do nich stosuje :-(


No i jeszcze wszystkim którzy ze swoich złomków tłuste plamy zostawili na kostce nakazać ich usunięcie.

user
anna 92.9.48.152 15:58:03 05-02-2019
Jak chcesz człowieku bezpiecznie spacerować to raczej na spacerniaku przy ul. Rokietnianskiej 1.
user
Szuzka Nakamoto 94.40.75.201 04.02.2019

Starówka czyli reprezentacyjny punkt Przemyśla został dość poważnie zdewastowany, sprofanowany i oszpecony przez niejakiego TW Krzysztofa i jego gang. Może też warto o tym mówić, co z tym teraz robić, jak to wygląda na dzień dzisiejszy, bez tych drzew i ławek itp. etc.


user
piko 83.24.155.25 08:59:46 05-02-2019

Dobry przykład na działalnosc "krzysztofa" teraz ubecki szkodnik zabierze sie za dewastacje energetyki

user
Ciekawski 5.173.50.220 04.02.2019
Mhmmm i co to sa te wspaniałe pomysły Pana Radnego który dostaje kupe kasy za bycie Radnym ? Panie Radny i ten Pana Prezydent weźcie się w końcu do roboty za naprawde ważne rzeczy dla tego miasta. Bo póki co to zaczynają sie głosy i tłumaczenia że niewiedzieliście jaka jest kondycja finansowa miasta. To Wy jako wielcy jeszcze kilka miesiecy społecznicy nie potrafiliscie wejsc sobie na bip albo wystapić z wnioskiem o dostęp do informacji publicznej mielibyście czarno na białym. A teraz tak sie zaczynacie tak piěknie tłumaczyć to rece opadają.Słucham co zrobiliście dla miasta  przez te już 2.5 miesiąca ? Z iloma inwestorami rozmawialiscie, czy załatwialiście jakieś pieniądze z województwa ? 
user
DOC 94.40.33.161 07:57:39 05-02-2019

Panie Ciekawski zawsze możesz wystartować w wyborach samorządowych i spróbować swoich sił.


user
Tadeusz 79.191.56.231 04.02.2019

Ciekawski zapewne nie wie,ze nasze miasto żadnych pieniędzy z zewnątrz nie dostanie i nie ma co na to liczyć.

Z zewnątrz możemy liczyć na dużą ilość kłód pod nogi i inne "udogodnienia" tego typu.

Inwestorzy w Przemyślu to naprawdę już nie jest śmieszne,skutecznie zostali wypłoszeni i nikt ich tutaj nie zobaczy.

Możemy liczyć tylko i wyłącznie na siebie.

Może to i dobrze.Jak sami sobie damy radę to nikomu nie będziemy musieli być wdzięczni.

A w chwili obecnej nie tak o pieniądze chodzi a stworzenie warunków do jedności mieszkańców w budowie naszego miasta.

W jedności siła jak mawiali nasi pradziadowie.

user
mimik 94.40.75.203 04.02.2019

no to jakis strasznie kumaty wymyslil!!! jeszcze parkingi platne na tatarskiej i platne lawki na zamku... moze wreszcie wezma sie do ROBTY a nie pierdoly!!!!! miasto to ruina smierdzaca brudna a tu bezpulciowe temaciki! BUDOWAC PARKINGI DLA LUDZI trzeba bo nie ma gdzie stanac a oni jeszcze chca to ograniczyc!!! jaka starowka? te cuchnace slamsy gdzie ludzie nie maja standardow do zycia? na rybiej i nie tylko suche ubikacje...21wiek i....troska o obywatela zeby mu polepszyc

user
DOC 94.40.33.161 07:59:29 05-02-2019
Podziękuj waść Pan Panu Chomie, Hayderowi i Hamryszkowi, którzy przez lata doprowadzili do takiego stanu.Używaj rozumu a nie politycznych fochów czy frazesów
user
atomic 83.24.155.25 05.02.2019
A kiedy zostanie rozliczony pomysł "STOK".Przeciez tam były jawne kanty które trwały przez wszystkie lata.
user
byle do końca kadencji 185.239.43.7 05.02.2019

Głupota, wygodny dojazd samochodem do sklepu jest jedynym argumentem za tym żeby na zakupy jechać właśnie na stare miasto, a nie do galerii. Jeżeli tego zabraknie to biznesy, które tam są, padną. W sumie mi wszystko jedno bo i tak jestem za budową kolejnej galerii w Przemyślu, ale jakoś Pan Prezydent jest przeciwny temu pomysłowi mówiąc, że będzie starał się ożywić handel na starówce... 

Nawet jeżeli wybudują piętrowy parking, np. na Rybim Placu to zakupy w tamtym rejonie będą nieatrakcyjne. A zobaczycie co będzie się działo jak otworzą Galerię w Jarosławiu. Jeszcze raz Głupota i brak konsekwencji między obietnicami, a działaniami. 


user
anna 92.9.48.152 05.02.2019

Handlowcy z ulic Franciszkańskiej i Kazimierzowskiej oraz przyległych powinni wziąć sprawę w swoje ręce  i porozmawiać z tym panem trzymając w ręku drewniany argument . Powoli stanowczo przekonywać go do tego ze pomysł który się urodził w jego głowie nastąpił w wyniku nadużywania substancji powszechnie uznanych za szkodliwe dla zdrowia . Równocześnie  powinni zachęcić radnego do skorzystania z porady ośrodka leczącego  wszelkiego rodzaju  uzależnienia.

user
Mieszkanka miasta Przemysla 195.136.177.201 20:22:50 05-02-2019

Nie ma zlotego sposobu na rowiazanie tego problemu. Ambitnych pomyslow  jest masa ale znalesc go nalezy i to nie wymyslony na kolanie lecz taki ktory przyniesie  madre rozwiazanie. Smog samochodowy to  nie problem  w porownaniu z tmi setkami emitorow na dachach Starowki. Bezwzglednie malezy Starowke podłaczyc do  centralnegoo zrodla ciepla , nie opowiadc o karach o zakazach, wiem co mowie  znam sie na  tym   b.  dobrze nie jestem laikiem jesli chodzi ochrone powietrza.  Oczywiscie samochody parkujace   na Starym niescie to okropnosc,lecz ta rozwalona czesc Rynku ktora obecnie słoży za parking  wymaga kapitalnego remontu bo turystoo to raczej odstrasza niz przyciaga

user
vales 31.183.216.150 06.02.2019

Temat "smogu" to wymysł unii , dzisiejsze samochody jeżdżą na bezołowiowej to nie to co kiedyś , że kopciły jak z kominów fabryk .A dzisiaj szedłem ok 16.30 i Kazimierzowską i Franciszkańską i tylko kilka osób minąłem . Czyli wg niektórych ograniczyć całkowicie wjazd samochodów nawet i dostawczych to skończy się na tym że i żadnego sklepu tam nie uświadczy . Czyli do zwiedzania pozostanie kilka kościołów , dwie fontanny i co jeszcze  ? jak nie będzie sklepów to i żywej duszy tam nie będzie . I proszę Was nie popadajcie ze skrajności w skrajność . A gdzie mieszkańcy mają parkować ?Szukacie dziury w całym ale brak konkretnego rozwiązania .

user
spp 31.128.21.66 07.02.2019

Nareszcie ktoś o tym pomyślał. Nie mogę się doczekać. Precz ze złomami zastawiającymi całe miasto! Niech chociaż Starówka będzie wolna od tej plagi.

Śmieszą mnie argumenty że interesy na Franciszkańskiej i Kazimierzowskiej padną. Mamy duży parking na Rybim Placu, ulice obok tez pozastawiane samochodami. Jak ktoś będzie chciał zrobić zakupy to przejście tych 100-200 metrów nie będzie problemem. Przynajmniej dla normalnych ludzi, pomijając tych którym dupa do siedzenia w samochodzie przyrosła i najchętniej by do sklepu autem wjechali.

nr 46/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium