Życie Podkarpackie nr 16/2019 Życie Podkarpackie nr 16/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 114/2019, Środa 24 kwietnia 2019 r., Grzegorza i Aleksandra
Opublikowano
Przemyśl
Nie będziemy stawiać płotów, będziemy budować mosty
Jego nominacja na stanowisko zastępcy prezydenta miasta wywołała spore zaskoczenie. Osoba zupełnie nieznana na lokalnej, politycznej scenie, niemająca doświadczenia w tej dziedzinie, przez ponad cztery lata będzie pomagać prezydentowi Wojciechowi Bakunowi utrzymać Przemyśl na powierzchni. Kto wie, czy właśnie taki ktoś nie jest nadsańskiemu miastu potrzebny.
fot. ze zbiorów własnych
– Władze miasta, leżącego zaledwie kilka kilometrów od granicy, nie mogą sobie pozwolić na słowa, czyny lub zachowania świadczące o ksenofobii, rasizmie, uprzedzeniach religijnych lub narodowych – uważa zastępca prezydenta Przemyśla Bogusław Świeży.

Rozmowa z zastępcą prezydenta Przemyśla Bogusławem Świeżym (Koalicja Obywatelska).

 

Jest pan zupełnie nową twarzą na przemyskiej scenie politycznej. Wielu mieszkańców nie zna pana, wielu pyta, kim jest Bogusław Świeży? W takim razie kim jest Bogusław Świeży?

– Jestem przemyślaninem, któremu leży na sercu dobro naszego kochanego Przemyśla. Jestem osobą bardzo wymagającą. Najpierw wymagam od siebie, a potem od innych. To, że nie znają mnie mieszkańcy, jest moją zaletą, choć i tak „ przyszywa mi się wyimaginowane łatki”, bo brakuje konkretów (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
20 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
su-metal 94.40.75.201 04.02.2019

Mostów ci u  nas dostatek (włączając kładkę Anioła Stróża i obwodnicę Przemyśla !), to może lepiej sadźcie drzewa ?!?


DRZEWA W MIEŚCIE. PO CO DRZEWA W MIEŚCIE? - EKOLOGIA.PL

user
Ja 5.173.40.178 04.02.2019

To, że nie znają mnie mieszkańcy, jest moją zaletą, choć i tak „ przyszywa mi się wyimaginowane łatki”, - cytat. No, rzeczywiście niezła zaleta. Nieznaną Go mieszkańcy i jest wiceprezydentem, Dlaczego nim został. Czym się zasłużył. Głupią miną?

user
DOC 94.40.33.161 07:55:37 05-02-2019

A czy każdą figurą w mieście musi być ktoś ,,znany" np. znany polityk, samorządowiec.

Przecież w większości komentarzy piszą: ,,niech władzę przejmą młodzi" , ,,czas na zmiany" trochę się to kłóci z niektórymi komentarzami typu ,,nikt go nie zna" , ,,kto to jest" itd.

Ludziom nie dogodzisz: będzie gość, który przez lata przewija się po stołkach - źle, przyjdzie ktoś nowy - żle

O tempora o mores

user
Edward 31.183.229.189 12:06:23 05-02-2019

Masz rację  @ DOC,  to jest takie środowisko,zawsze jest źle.    Głosowałem  na   Prezydenta   Bakuna   żeby zmienić Przemyśl,  żeby ten młody człowiek poszukał sobie do współpracy równie młodych  i żeby wspólnie wzięli odpowiedzialność. za  swój i innych młodych  los.     Szkoda tylko że nie udało się  jeszcze więcej młodych wprowadzić do RM    w której niektórzy już zapomnieli po co  w niej siedzą kilka kadencji./ pamiętają tylko o  pobraniu kasy  i załatwieniu swoich interesów/       Gdyby spieprzyli daną im szansę  to będą narzekać  na samych siebie.    I jeszcze jedno , Prezydent Bakun powinien   poinformować mieszkańców po  zapoznaniu się  z całością , bez względu na to jaka jest sytuacja  powinien o tym szczerze poinformować oraz powiedzieć co  zamyśla  dalej robić. Przynajmniej raz na pól roku.  Jako jego wyborca  tego  oczekuję.

user
Hirek 178.235.182.163 18:21:12 05-02-2019

Gdybyś znał tę osobę i to co sobą reprezentuje to miałbyś  czlowieku odmienne o Nim zdanie.Odpowiadając na Twoje pytanie... Może powinieneś zadać sobie pytanie ,co zrobiły osoby "znane" Przemyskiemu społeczeństwu ? Dajmy Mu szansę a poźniej oceniajmy...

user
Ja 5.173.40.178 04.02.2019

 leży na sercu dobro naszego kochanego Przemyśla Leży Mu na sercu. Super. Co za kompetencje. Profesjonalista ten prezydent. I co zrobił, popłakał się z miłości do naszego miasta?

user
ma-dam 185.25.123.129 04.02.2019

Cytat z wywiadu wiceprezydenta Świeżego: „Nie stać nas na kolejne lata stagnacji i braku działania. Musimy rozwijać kluczowe dla miasta branże, otworzyć się na każdą formę wsparcia i zadbać o naszych mieszkańców. Przemyśl ma wielki potencjał.”

Ogólniki i frazesy w tym wywiadzie jak i we wcześniejszym, który ŻP udzielił prezydent Bakun. Zgadzam się,  że nie stać nas na kolejne lata stagnacji i braku działania. Nie dowiedziałem się jednak, jakie to kluczowe dla miasta branże będą rozwijane ani w czym tkwi wielki potencjał Przemyśla. Sama branża turystyczna na jaką stawia się od lat nie jest wystarczająca. Brak pomysłu na przyciągnięcie inwestorów, którzy stworzyliby choć trochę nowych miejsc pracy zwłaszcza dla ludzi młodych. Bez tego nie zapobiegnie się ucieczce młodzieży z Przemyśla, nie wspominając o zachętach do powrotów. Pewnie wielką wartością miasta są ludzie, którzy tworzą między innymi organizacje pozarządowe, fundacje czy stowarzyszenia. Jednakże te organizacje non profit nie zasilą kasy miejskiej. Zresztą sam prezydent Bakun zarabiający w Przemyślu, a mieszkający poza jego granicami, zasila podatkami kasę gminy wiejskiej.

Uczestniczyłem w kilku spotkaniach z Wojciechem Bakunem zarówno w kampanii wyborczej jak i wcześniej, zanim zdecydował się kandydować na prezydenta Przemyśla. Na jednym z nich, które odbyło się prawie rok temu ze studentami PWSW, podawał przykład prezydenta Rzeszowa jak ten co miesiąc zbiera swoją ekipę i rusza do Warszawy, oblatuje wszystkie ministerstwa i urzędy, aby pozyskać środki i ściągnąć je do Rzeszowa. U nas ciągle mówi się o budowie centrum sportu, a tymczasem Rzeszów pozyskał środki i realizuje centrum lekkoatletyczne Resovii za 38 mln zł. Dalej już nie będę wymieniał licznych inwestycji infrastrukturalnych i biznesowych tam realizowanych.

Zatem Panie Prezydencie Bakun ze współpracownikami - czas na działanie. I nie uzasadniajcie brak dynamizmu trudną sytuacją ekonomiczną miasta, która była znana. Może wzorem Rzeszowa i innych miast warto podjąć temat rozszerzenia granic Przemyśla, aby miasto wydostało się ze swojej skorupy i pozyskało tereny pod inwestycje biznesowe i mieszkaniowe. Większy organizm miejski może więcej.

Jako rodzonemu Przemyślaninowi, podobnie jak wszystkim mieszkańcom, zależy mi na tym, aby ta pięcioletnia kadencja nie została zmarnowana.

user
na wieś po rozum, do miasta po pieniądze 5.173.42.21 07:26:00 05-02-2019

Świetna wypowiedź, popieram w 100 procentach. Granice miasta należy poszerzyć, nie każdy inwestor patrzy ilu mieszkańców siedzi w okolicznych gminach tylko patrzą, ilu samo miasto ma mieszkańców, zresztą w Przemyślu brakuje terenów, które nadają się do budowy dużych przedsiębiorstw- ukształtowanie terenu, cieki wodne plus tereny objęte Natura 2000.

Wybija godzina 15-16 i mieszkańcy okolicznych gmin zbierają się do domu, opuszczają miasto, a zwykli obywatele Przemyśla, nie dość że nigdy nie dostali od Państwa pól ani nie otrzymują do nich dopłat, zostają, wdychają smog, płacą wyższe podatki i patrzą na ten bajzel.

Na koniec pozdrawiam Towarzystwo Kupieckie, bez Was Przemyśl byłby inny.

user
Paf 83.3.80.170 14:32:25 05-02-2019

na wieś po rozum, do miasta po pieniądze 100% popieram. doskonale zobrazowane jak wygląda życie mieszkańców Przemyśla. Pracuję w centrum więc codziennie tabory samochodów na podmiejskich rejestracjach opuszczających miasto po odbytym stosunku pracy żeby zaszyć się gdzieś poza granicami miasta i tam rozkoszować się ciszą i "tanim" życiem, a my małomiasteczkowi ludzie zostajemy niczym służba porządkowa sprzątając bajzel, który zostawili, przygotowując miasto na kolejny dzień...

user
7 głosów 31.183.196.228 05.02.2019

Facet nie ma pojecia o niczym!jest mistrzem wazeliny,7 głosów które zdobył w wyborach są wymowne,jednym słowem miało być lepiej a bedzie jeszcze gorzej

user
stryko 83.24.155.25 05.02.2019

Rozłożył BOZ to da rade i Przemyślowi.Facet bez jaj

user
Hhgjn 37.47.98.28 05.02.2019

NO to kiedy ten most na Rzecznej 

user
jolo 31.183.210.196 12:38:59 05-02-2019

a po co ci most na Rzecznej? Będziesz miał bliżej zatkaną JUŻ Grunwaldzką do Śliwnicy, przemyślaninie?

user
asdf 46.134.21.187 05.02.2019

Do jolo


Po to aby rozładować korki  , nie przemyślaninie . Most na rzecznej miał już być budowany w latach 70 tych .

user
jolo 31.183.210.196 08:31:16 06-02-2019

Do asdf

Jakie korki i gdzie?  Korkowanie  zakorkowanych? Chyba masz korki w głowie. A o latach " 70 tych" ( co to za gramatyka?) nie bajeruj. Bzdura i cacanki.

user
Jan 37.248.253.109 05.02.2019

Należy niezwłocznie rozwiązać problem braku komunikacji na szczytowe ulice Przemyśla : Sucharskiego,Wandy,Akacjowa .! Może autobus jadący na Zielonkę , mógł by skręcać i dojeżdżać do ul. Akacjowej , gdzie na rondzie zawracał by i jechał na Zielonkę . Mieszkańcy tych ulic  oczekują na autobus ..

user
Edward 31.183.229.189 05.02.2019

Zgadza się ,była o nim mowa w tych latach.  Ale dzisiaj  należy myśleć  nad dalsza obwodnicą  z ul. Słowackiego w kierunku drogi na Krasiczyn /ok. Kruhela / oraz obwodnicy zachodnio-północnej   .za Lipowicą w  kierunku  ul. Krakowskiej i te obwodnice spiąć mostem. Raczej na Rzecznej to nie wyjdzie.  Nie mam nic przeciwko mostowi  w ok.   ulicy Rzecznej  ale on nie wiele zmieni  w rozładowaniu ruchu kołowego.  Na lodowisko czy stok z   os. Kmiecie  można przejść kładką.

user
Most 83.31.175.207 06.02.2019

Brona talerzowa jest do sprzedania .

user
mieszkaniec 79.191.74.180 06.02.2019

Nie potrafią nawet wybudować przejścia podziemnego przez Jagiellońską na Kamienny Most , a wystarczy chwilę poobserwować jak obecne dwa przejścia przez ulicę utrudniają ruch samochodów i pieszych .

user
Marek 37.248.253.226 08.02.2019

A gdzie obiecywany PARKING PODZIEMNY  ???

nr 16/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium