Życie Podkarpackie nr 33/2019 Życie Podkarpackie nr 33/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 230/2019, Niedziela 18 sierpnia 2019 r., Heleny i Bronisławy
Opublikowano
Region, Przeworsk, Przemyśl, Lubaczów, Jarosław, Ustrzyki Dolne
Uwaga na fałszywych wolontariuszy. Udają głuchych i wyłudzają pieniądze
W związku z licznymi sygnałami o fałszywych zbiórkach pieniędzy, jakie docierają do Zarządu Głównego Stowarzyszenia Polskiego Związku Głuchych, policja w regionie apeluje do mieszkańców o czujność. Nie dajmy się zwieźć!
fot. archiwum ŻP
Policja w całym regionie apeluje o ostrożność.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy do Polskiego Związku Głuchych wciąż docierają informacje o tym, że na terenie całego kraju, w tym również na Podkarpaciu, pojawiły się osoby podające się za wolontariuszy Stowarzyszenia Regionalnego Głuchoniemych Dzieci i Inwalidów w Europie, które w rzeczywistości nie istnieje. Prowadzą one nielegalne zbiórki pieniężne, legitymując się specjalnymi listami ze znakiem inwalidy. Podkarpacka policja apeluje o wyjątkową ostrożność i zgłaszanie podobnych przypadków na komendę. Przypomina też, że w prosty sposób możemy sprawdzić legalność prowadzonej kwesty. Wystarczy wejść na portal zbiórek publicznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, znajdujący się pod adresem zbiorki.gov.pl. Co ważne, wolontariusze prowadzący zbiórki publiczne muszą posiadać przy sobie widoczny  identyfikator z: imieniem i nazwiskiem oraz informacją o nazwie, celu kwesty i jej organizatorze, a także numerem zbiórki publicznej.

UWAGA!

W razie podobnych podejrzanych sytuacji funkcjonariusze apelują o zachowanie ostrożności i zgłaszanie podejrzeń przypadków nielegalności zbiórki w najbliższej jednostce policji lub pod numerem 997 lub 112.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
hasler 157.25.108.96 31.01.2019

Biorą przykład z dewloperów ze Srebrnej.

nr 33/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium