Życie Podkarpackie nr 29/2019 Życie Podkarpackie nr 29/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 199/2019, Czwartek 18 lipca 2019 r., Kamila i Szymona
Opublikowano
Przemyśl
Przemyski UKS Orlik Hensfort zagra mecz z FC Barceloną!
18 lutego 2019 roku, tuż obok legendarnego stadionu FC Barcelony - Camp Nou przemyska drużyna Orlików HENSFORT z Przemyśla (rocznik 2008) rozegra mecz ze swoimi rówieśnikami z akademii „Dumy Katalonii”.
fot. zbiory Hensfort

Akademia FC Barcelony to kluczowy projekt klubu, który bazuje na wdrożonej  przez Johanna Cruyffa metodologii kreatywnego i ofensywnego stylu gry połączonego z pracą zespołową, ambicją oraz szacunkiem wobec rywali.

To wielki sukces przemyskiego klubu oraz doskonała szansa na promocję naszego miasta. Rozmowy z przedstawicielami Barcelony trwały niemal dwa miesiące i dzięki wsparciu firmy HENSFORT oraz dobrej woli wielu osób, zwłaszcza Pana Michała Wlaźlika i Henryka Łaskarzewskiego, zakończyły się szczęśliwym finałem  – tłumaczy Paweł Rząsa, Koordynator Projektu z ramienia firmy HENSFORT.

Przy okazji meczu przedstawiciele UKS ORLIK HENSFORT spotkają się z pracownikami i ambasadorami FC Barcelony, aby porozmawiać o możliwych formach współpracy w przyszłości.

– Możliwość rozegrania meczu z zawodnikami najlepszej akademii świata jest bardzo nobilitująca. Cieszymy się, że bierzemy udział w tym wydarzeniu i mocno trzymamy kciuki za tych młodych zawodników – powiedział Andrzej Pichur, Prezes firmy HENSFORT Sp. z o.o.

Obecnie w pięciu najsilniejszych ligach świata gra ponad 60 wychowanków Barcelony, wśród nich tacy zawodnicy jak Leo Messi, Mauro Icardi, Cesc Fabregas czy Gerard Pique. Rywale Orlików HENSFORT, prowadzeni przez trenera Juana Jimeneza są grupą wyselekcjonowanych zawodników, którzy w przyszłości mają stać się filarami pierwszej drużyny.

Bardzo bym się cieszył gdyby za kilka lat Orliki z Przemyśla mogły powiedzieć, że rozegrały mecz z gwiazdami światowego futbolu. Znając jednak podejście przemyskich trenerów, rodziców i dzieci może dojść do tego, że to wychowankowie Barcelony będą w przyszłości chwalić się zdjęciami z Orlikami – powiedział Adam Kotleszka, komentator Eurosport oraz TVP Sport. 

fot. zbiory Hensfort
2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
ONR 31.183.149.4 30.01.2019

Brawo dla Pana Henka. Robi świetną robotę. TALAR pozdrowionka. 

user
Kibic 94.40.19.216 30.01.2019

Super. Brawa dla Henka i Hensfortu.

nr 29/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium