Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 145/2018, Piątek 25 maja 2018 r., Urbana i Grzegorza
Opublikowano
Jarosław
Uczelnia tworzy e-bibliotekę
W Państwowej Wyższej Szkole Techniczno-Ekonomicznej w Jarosławiu powstaje biblioteka cyfrowa. To wirtualna platforma zawierająca dokumenty cyfrowe, oprogramowania umożliwiające zarządzanie dokumentami i ich wyszukiwanie. Ma lepiej zaspokajać potrzeby czytelników.
fot. Paweł Bugira

Celem jest m.in. poprawa dostępu do usług telekomunikacyjnych. Biblioteka cyfrowa ma lepiej niż tradycyjna zaspokajać potrzeby czytelnicze mieszkańców regionu, stwarzać warunki do uczestnictwa w sieciach bibliotek cyfrowych i stanowić łatwiejszy dostęp do zasobów.

W celu udostępniania zbiorów biblioteki w internecie został uruchomiony portal internetowy. Umożliwia on dostęp do zasobów cyfrowych biblioteki PWSTE w Jarosławiu, takich jak: elektroniczne wersje książek, artykułów, czasopism, luźnych druków, nagrań audio i wideo czy zdjęć. Portal posiada kilka podstawowych działów: książki, monografie, starodruki, materiały dydaktyczne dla studenta, artykuły naukowe, e-booki i e-czasopisma, archiwalia uczelniane oraz pliki z wybranych wykładów.

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Lato 82.121.126.42 16.05.2015

Starodruki, Pan napisal. Ciekawe, bardzo ciekawe!

nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium