Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 143/2018, Środa 23 maja 2018 r., Iwony i Dezyderego
Opublikowano
Jarosław
Kukułcze jajo przy Piekarskiej
– Nie jesteśmy właścicielem placu przy Piekarskiej i wobec tego nie możemy nawet tam wejść i posprzątać. Upomnienia nic nie dają, a kary nakładane za niedotrzymanie umowy i zwlekanie z rozpoczęciem budowy są nieściągalne – wyjaśnia Waldemar Paluch, burmistrz Jarosławia. – Wieczysty dzierżawca płaci podatek i dzierżawę, więc nie mamy podstaw, by umowę wypowiedzieć – dodaje.
fot. Roman Kijanka
Tyle zostało z zabytkowego budynku. Tylko on ocalał. Widać, że nie na długo.

W samym centrum Jarosławia, zamiast planowanej galerii handlowej, multikina i centrum rozrywkowego, mieszkańcy mają prawie 3,5 hektara chaszczy, ruin i nielegalne wysypisko śmieci oraz miejsce do spotkań towarzystwa, które nie chce się rzucać w oczy. Tak dzisiaj wygląda powojskowy teren przy ulicy Piekarskiej. Ponad 10 lat władze miasta wychodziły z różnymi koncepcjami. Wszystkie spaliły na panewce, pociągając tylko koszty opracowań, projektów i wizualizacji. W końcu zapadła decyzja (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
4 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
profesor 159.205.27.139 14.05.2015

Ale, jaja!

user
jiks 31.128.8.39 14.05.2015

A może targowisko miejskie ,z prawdziwego zdarzenia?Jarosław takowego nie posiada,a inne mniejsze nawet miasta budują i pozyskują na to unijne środki.

user
kibic 178.43.54.155 15.05.2015

Coś mi tu nie gra. Pamiętam jak p. Paluch informował, że skierował sprawę do sadu w celu unieważnienia umowy dzierżawnej w związku z nie wykonaniem określonych w umowie robót. Co się od tego czasu zmieniło? Czyżby wyjazd do Warszawy zmienił stanowisko ?

user
ŻABA 31.128.8.63 16.05.2015

A ja jestem ciekawy kto ma ochotę na ten plac? Misiąg, Zające, czy inny Stinki? Ile płacą panie Kijanka tobie i twojemu dziecku pseudo-dziennikarzynie za pisanie o tym placu? Jeden pisze w Życiu, drugi w Jarosławskiej o tym placu jak na zamówienie. Napisz o mieszkańcach miasta, brudasach mających za nic cudzą własność, którzy to właśnie tam wywożą swoje śmieci. Każdemu przeszkadza ten plac ale wywieść tam śmieci to nie przeszkadza. I najważniejsze panie (przyszła żabo) Kijanka, nie kłam parówo w swoich artykułach, że plac nie jest sprzątany bo ci pokarzę faktury za kontenery śmieci jakie zostały stamtąd wywiezione. Śmieci, które być może i ty albo twój synalek tam wywieźliście i wysypaliście. Na koniec weź kup sobie żyletki i ogol ten zarost bo wyglądasz jak śmierdzący rumun.

nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium