Życie Podkarpackie nr 29/2019 Życie Podkarpackie nr 29/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 199/2019, Czwartek 18 lipca 2019 r., Kamila i Szymona
Opublikowano
Region, Korczowa
Rodzina z podrobionymi stemplami próbowała wrócić na Ukrainę
Obywateli Ukrainy dziś, 9 stycznia po północy, zatrzymali funkcjonariusze z drogowego przejścia granicznego w Korczowej.
fot. serwis BiOSG

Zatrzymana rodzina to małżeństwo Ukraińców z dwójką dzieci w wieku 6 i 10 lat.

– W przedstawionych przez rodzinę paszportach wątpliwości funkcjonariuszy wzbudziły 4 (w każdym z paszportów) odciski litewskich stempli granicznych, które  odbiegały od obowiązujących wzorów.  Na „pierwszy rzut oka” kontroler stwierdził inny krój czcionki datownika i cyfry kontrolnej, następnie przy wykorzystaniu specjalistycznych urządzeń wykryto inne istotne detale m.in. brak luminescencji w UV – informuje mjr SG Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu.

Okazało się też, że rodzina nigdy nie przekraczała granicy z Litwą. Cudzoziemcy przyznali się do podrobienia stempli. Tłumaczyli, że to zrobili, bo przeterminował się im pobyt w UE.

Teraz odpowiedzą za posłużenie się fałszywymi papierami. – Po konsultacji z Prokuratorem Prokuratury Rejonowej w Jarosławiu uzgodniono karę 4- miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres jednego roku oraz podanie wyroku do publicznej widomości – dodaje mjr E. Pikor.

Po zakończeniu procedury rodzina udała się do swego kraju.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 29/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium