Życie Podkarpackie nr 12/2019 Życie Podkarpackie nr 12/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 85/2019, Wtorek 26 marca 2019 r., Teodora i Emanuela
Opublikowano
Przemyśl
Cięcia wydatków. Miasto wystąpiło z dwóch stowarzyszeń
Przemyscy radni podczas ostatniej (28 grudnia 2018 r.) sesji Rady Miejskiej w Przemyślu podjęli decyzję o wystąpieniu miasta ze Stowarzyszenia Euroregion Karpacki Polska. Obecność w tym gronie „kosztowała” średnio 30 tys. zł rocznie, a efekty były bardzo znikome.
fot. zbiory własne
– Członkostwo w stowarzyszeniu nie gwarantuje, że miasto ma konkretny wpływ na jego funkcjonowanie, działania czy decyzje. Generuje natomiast tylko i wyłącznie zobowiązania finansowe – stwierdził prezydent Przemyśla Wojciech Bakun.

Głównym założeniem i celem stowarzyszenia była i jest możliwość tworzenia wspólnych, uniwersalnych projektów, które miałyby większą szansę na uzyskanie dofinansowania z Unii Europejskiej. Wiadomo: w grupie siła (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
33 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
erty 37.47.101.232 10.01.2019

Czy to związku z tymi cięciami nie odśnieżacie schodów nad Sanem Panie Prezydencie ?Czy ktoś kaskę przytula a schodów nie odśnieża . 

Gdzie się  z tym należy udać do Pana osobiście . Jak pan chce coś zrobić jak pan tak prostych spraw nie ogarnia . A przepraszam pan mieszka daleko od Sanu i nie  potrzebuje pan odśnieżonych schodów .

user
Adam 46.134.20.223 20:03:40 22-01-2019
Ale straszny problem w sam raz do Prezydenta. Śmiechu warte.
user
Anomin 37.47.78.162 10.01.2019

Uważa Pan/Pani, że nieodśnieżone schody nad Sanem to priorytetowa sprawa którą trzeba się zająć w tym mieście ? Dajmy się wykazać nowej głowie naszego miasta i nie podcinajmy mu skrzydeł na starcie.  Pozdrawiam 

user
ass 217.99.248.199 15:10:42 12-01-2019

czy nie za długo zbiera sie do lotu? a moze mu skrzydeł brak? taki chojrak był w kampanii a teraz co ? Znając zycie oszczędnosci pozornych bedzie szukał u najubozszych  ? 

user
lol 188.147.42.57 20:07:09 12-01-2019

Priorytetowa nie ale też ważna.

user
Kik 37.248.253.250 10.01.2019
A czy w poprzednich latach schody były odśnieżane? Obawiam się, że nie i nikomu to nie przeszkadzało. Osobiście nie widzę potrzeby odśnieżania, chociaż mieszkam blisko Sanu.
user
asdf 37.47.78.21 21:56:30 10-01-2019
Tak były odśnieżane bo firma za to odpowiedzialna miała to w umowie z miastem . Aczkolwiek to olewała dopiero po interwencji w UM zaczęli robić co do nich należy . Osobiście to może być i 3 metry śniegu pod twoim domem bo nie korzystam .
user
Kik 37.248.253.250 22:28:24 10-01-2019

Do asdf:  Ok, a czy firma się zmieniła czy jest ta sama? Może znowu trzeba zainterweniować w UM, jeśli spółka nie wywiązuje się ze swoich obowiązków.

user
sss 217.99.248.199 15:10:55 12-01-2019
były
user
JACHU 81.161.203.119 10.01.2019

Odśnież sobie jak idziesz na ryby

user
wert 37.47.78.21 21:59:35 10-01-2019

typowa mentalność kalego . Może być zasypane bo ja tam nie chodzę . 

user
Przemyślak 188.146.196.4 10.01.2019

Mnie ciekawi czy znajdzie kasę na most  na Sanie aby zmniejszyć korki w godz. szczytu.???

user
Kik 37.248.253.250 21:41:30 10-01-2019

A gdzie ten most by się przydał?

user
anonim 81.161.203.150 09:34:12 12-01-2019
Most ? Większy priorytet ma chyba znalezienia dla ludzi z tego miasta sensu życia (pracy) bo miasto się wyludnia i za niedługo problem korków może się sam rozwiązać. Widać praca jest skoro radni Regia C.  mają po kilkanaście funkcji  jakby się podzielili to może dla wszystkich by starczyło.
user
pola 83.31.74.27 10.01.2019

no i jest problem czy odsniezac schodki czy nie odsniezac schodki ,ludzie dajcie spokoj sami stwarzacie problem a jest tyle spraw waznych dla miasta

user
wert 37.47.78.21 21:54:38 10-01-2019

Jak[ polecisz  na zbity ryj po miejskich schodach bo firma odpowiedzialna za to nie odśnieża a urzędnicy za nadzór nad tą firmą mają to gdzieś to będziesz wtedy domagał się od miasta odszkodowania czy powiesz jest OK .

user
ff 94.40.44.230 10.01.2019

wy to macie problemy...

user
Bez nick 31.183.194.50 11.01.2019

Kto normalny schodzi w zime nad san ... tyle w temacie

user
gg 31.128.12.45 18:12:23 16-01-2019

Ten co ma np. psa !!! i to normalny bałwanie

user
DOC 94.40.33.161 11.01.2019

Brawo Panie Prezydencie.

Zgadzam się w zupełności aby szukać oszczędności. M. in. jak w artykule.

Widać jak przez tyle lat marnowano pieniądze miejskie.

user
Giga 83.31.177.35 18:53:52 12-01-2019

Brawo! Wreszcie odważna decyzja. Po co kumulować małe straty, zwłaszcza gdy są stałe i uszczypliwie doskwierają od wielu lat.


user
Obywatel 88.156.141.105 11.01.2019

Wystarczy wyciąć 3 kierowników w mieście i będzie ponad 100 tys. oszczędności. Trzeba tylko myśleć i działać. Czy filia urzędu miejskiego już jest otwarta w galerii?

user
Andriu 31.0.71.69 11.01.2019

Pan bakun gra jak mu Po zagra z  p. blachowiczem na czele

user
Giga 83.31.64.62 22:15:03 11-01-2019

Co? Z Warszawy orkiestrę Błachowicza słychać? No, bez przesady...

user
Jan 37.248.253.101 11.01.2019

Mam nadzieję , że znajdą się pieniądze na autobus na wysokie góry Przemyśla :  ul.Akacjową ,Wandy, Sucharskiego ..? Od zarania dziejów nikt się tym problemem nie martwił , a ludziska ,, sunął ,, pod górę Basztowej z nosem przy ziemi.. . starzy ludzie !  Gdzie opieka nad  mieszkańcami .. Czy mieszkańcom tego rejonu Przemyśla nie należy się w końcu  autobus ?

user
se7en 85.166.106.80 11.01.2019

Bo kto to widział, aby miasto, jako urząd państwowy (rządowy/samorządowy) zrzeszało się w stowarzyszenia ''funkcjonujące'' na podstawie tej samej ustawy co pozarządowe stowarzyszenia obywatelskie. To już nie tylko aberracja, ale już schizofrenia prawodawcza

user
al 195.136.178.124 12.01.2019

Schody, schodami ale w porównaniu z zeszłym rokiem ulice w mieście są nieodśnieżane efektywnie. Weźcie się do roboty i nie gadajcie, że was zima zaskoczyła...

user
asdf 37.47.75.238 15:17:11 13-01-2019

To fakt śnieg leży na drogach Przemyśla nieusuwany , firmy czekają aż stopnieje aby pienążki przytulić większe .

user
wiwa 81.161.203.113 19:38:00 13-01-2019

Zima nie zaskoczyła firm tylko nikt nie chce im płacić bo oszczędności jak nie wiesz to nie pisz głupot . Firma jak wyjedzie to zapłacą ale ci co czuwają nad tym to oszczędzają .

user
asdf 37.47.65.209 13.01.2019

Do wiwa .

  Firmy wygrały przetargi na zimowe utrzymanie chodników , ulic , dróg , shcoddów itd. Deptak nad Sanem nie odśnieżony posypany piaskiem kilka dnie temu dzisiaj wyglada jak lodowisko . Po 20 tel . zostały odśnieżone jedne schody na przeciw redakcji ŻP . inne bez zmian . Ktoś pieniążki przytula za odśnieżanie , ktoś przytula pienążki za nadzór i kontrolę nad firmami , ktoś przytula pieniążki za ogólne sprawowanie zarządu nad wszystkimi . Wszyscy szczęśliwi oprócz zwykłych ludzi , którzy łamią ręce i nogi . Acha zapomniałem prcownicy mediów piechotą nie chodzą i ten temat ich nie tyczy . Dopiero jak , któryś się połamie to będzie raban jak z tymi Escape roomami .

user
Xyz 185.25.123.135 13.01.2019

W końcu po tylu latach rządzeniu pana CH ktoś się zabrał za porządki mops juz przeswietlony- teraz czas na spital i zwolnienie tych pseudo doradców co trzepia nie małe pieniadze. Powodzrnia

user