Życie Podkarpackie nr 3/2019 Życie Podkarpackie nr 3/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 20/2019, Niedziela 20 stycznia 2019 r., Fabiana i Sebastiana
Opublikowano
Przemyśl, Kupiatycze
Zginęła kobieta. Ludzie chcą chodnika
– Tu wypadków było dużo, ale ostatni zakończył się tragicznie – mówią mieszkańcy Kupiatycz w gminie Fredropol. Na początku grudnia zginęła kobieta. Ludzie chcą chodnika albo progów zwalniających.
fot. Paweł Bugira
– Trzeba poprawić bezpieczeństwo w naszej miejscowości, żeby taka tragedia się już nie powtórzyła – mówią mieszkańcy Kupiatycz.

– Kierowcy jeżdżą za szybko, a w całej wiosce nie ma chodnika. Jest to poważne zagrożenie przede wszystkim dla dzieci – mówią mieszkańcy Kupiatycz. – Największy ruch jest rano i popołudniu, gdy ludzie wracają z pracy. Samochodów jedzie tędy naprawdę sporo, a parę prostych odcinków pobudza wyobraźnię kierowców i nieraz jeżdżą bardzo ryzykownie – opowiadają.

W 2010 r. (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
16 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
kasander 89.68.175.84 02.01.2019

"...Samochodów jedzie tędy naprawdę sporo, a parę prostych odcinków pobudza wyobraźnię kierowców..."
No bez przesady, 300-400 sztuk mieszkańców?

Waszej wioski na mapach nawet nie ma (dopiero na dokładnych planach jest), nie jest żadną przelotową, leży na uboczu, nikt obcy tamtędy nie jeździ, nie ma żadnych prostych odcinków, tam się nie da szybko jeździć (jechałem nią kiedyś).

Po prostu trzeba uważać, chodzić lewym poboczem, ustępować gdy jedzie miejscowy wariat.
"...Tu wypadków było dużo..."

Dużo tzn ile? Ponad 20 czy więcej?

Jeżeli więcej to coście do tej pory zrobili? Co zrobił sołtys? Co gmina - aby poprawić bezpieczeństwo Wasze?!

Co "Życie " ma Wam zrobić, w czym pomóc?

user
Nika 79.68.190.61 18:47:03 02-01-2019

A to bezpieczeństwo mieszkańców jest zależne od tego ilu ich tam mieszka? Te 300 czy 400 osób jak napisałeś nie zasługuje na chodnik? 

user
Kierowca 81.161.203.128 18:47:14 02-01-2019

No właśnie chodzenie prawidłową stroną to jest duży problem mieszkańców Kupiatycz. Od tego by trzeba zacząć poprawę bezpieczeństwa. O odblaskach już nie wspomnę. 

user
Mik 193.242.142.146 19:01:29 02-01-2019

Chyba pojecia nie masz gdzie Kupiatycze. Moze nie jest to autostrada ale niestety nie bardzo niebezpieczna trasa.

user
kasander 89.68.175.84 19:16:23 02-01-2019

Nika - nie zrozumiałe(a)ś mojego wpisu. Złe wnioski wyciągasz.

Te 300-400 dotyczy przecież tej rzekomej dużej liczby samochodów a nie chodnika. Czasami przy dziesięciu mieszkańcach potrzebny jest chodnik.

To od Was mieszkańców zależy jakie "kategorie ważności" nadacie inwestycjom w swojej wsi. Możecie nawet metro sobie zbudować. Nie uważam aby chodnik a właściwie jego brak był tu głównym winowajcą wypadków i najpilniejszą inwestycją. Przypominam, że w Kamieniu Pomorskim bodajże rodzina szła chodnikiem i zginęła.

user
kasander 89.68.175.84 19:27:36 02-01-2019
"...niestety nie bardzo niebezpieczna trasa..."Gdzie tam masz trasę? Normalna polna (od niedawna asfaltowa) droga przez wieś.
user
mieszkaniec 82.160.152.11 07:36:16 03-01-2019

Od kiedy zrobiono drogę z Młodowic do Sierakośc to na przykład dzisiaj hyb jest nieprzejezdny i  miejscowi znają tą drogę i tedy jechaliśmy do pracy. Sam jechałem tamtędy w kolumnie ok 10 samochodów.

user
dori 31.183.181.19 09:53:45 04-01-2019

Od kiedy to ludzi liczy się na sztuki? Oj człowieku kultury to Ty nie masz za grosz.

user
kasander 89.68.175.84 18:04:47 06-01-2019

Nie używaj wyrazów których znaczenia nie rozumiesz, zwłaszcza tak ważnych jak słowo kultura.

user
kapuś 5.173.41.224 02.01.2019

samochodow jezdzi tam sporo ,może i szybko, może i piesi idą nie tą strona ulicy..drogi, ale gdzie jest policja....jakby parę mandacikow sypnęla kierowcom i tym swietym krowom co pod pachy chodzą to może trochę by sytuację rozluznilo...a tak z innej beczki...jest tam taki co drzwewo wozi,pytam pół żartem tyna tego busa za dużo tonażu nie ładujesz bo z 6 metrów a to ze 4 tony..a on na to a kto mnie ruszy..ja oni mnie to ja ich i co wy na to,ludzie a racze dreszcze robio u niego na czarno za 20pln lub trunek  no i kto mnie ruszy....wieś ma swoje prawa..kto mnie ruszy...teraz będziecie wieszać kierowce,,trza trochę uważać

user
NNN 193.242.142.146 02.01.2019

Nikt ciebie nie wyzywa to nie wyzywaj od krów bo może i takie w domu masz a kierowcę nikt nie rusza tylko chodzi o. Jakieś bezpieczenstwo o chodniki


user
Nieznajoma 31.0.123.57 02.01.2019

Ludzie po co te zbędne komentarze.  Nie wiecie jaka jest sytuacja a piszecie takie bzdury.  Od roku 2010 pisali petycję do gminy , starostwa policji i nic cisza do tej pory

user
kasander 89.68.175.84 22:05:42 02-01-2019

"...Ludzie po co te zbędne komentarze..."
Bo to jest forum dyskusyjne czyli miejsce gdzie każdy może zamieścić swój komentarz do artykułu.
"...Nie wiecie jaka jest sytuacja a piszecie takie bzdury..."
Najpierw wypadałoby wskazać co jest tą bzdurą (fe, nieładne słowo) i ją sprostować.
Poza tym, powtarzam - to jest forum dyskusyjne dla każdego a nie tylko miejscowych, nie ma zakazu zabierania głosu więc całkiem niepotrzebnie się pultasz.

user
Kasia 82.23.54.127 02.01.2019

Nie mieszkam w Kupiatyczach od ponad 10 ciu lat ale bywam na wakacjach i strach isc droga bo większość jedzie na maxa i nie zgodzę sie ze ta droga jadą tylko mieszkańcy Kupiatycz ale z całej gminy.

Nazywanie kogoś krowa tylko dlatego ze ten ktoś idzie droga bo ma takie prawo jest delikatnie mówiąc hamstwem.

Jestem kierowca i nie wyobrażam sobie wjechać żywcem w psa , kota a co dopiero w człowieka !!! A tu ginie człowiek i zero współczucia tylko atak 

Człowieku jeden z drugim zastanów sie co piszesz i ciekawe czy tak byś powiedział stojąc na przeciw rodziny która przeżywa tragedie.

user
Mieszkanka 31.0.123.57 22:55:12 02-01-2019

Zgadzam się z panią Kasia. Pomyślcie trochę o rodzinie oni czytaja te komentarze i napewno jest im przykro widząc to...

user
żółta kamizelka 178.37.154.169 03.01.2019

Po co wybraliście radnego gminy,radnego powiatowego,wójta.Zróbcie dwie pikiety,pochodźcie po przejściu dla pieszych -blokujcie  drogę to może coś zyskacie.Ale wprzódy trzeba wyjść z chałup.

nr 3/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium