Życie Podkarpackie nr 20/2018 Życie Podkarpackie nr 20/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 140/2018, Niedziela 20 maja 2018 r., Bernarda i Bazylego
Opublikowano
Przemyśl
Wkrótce zabraknie pielęgniarek i położnych. Pikieta przed szpitalem
Godnego traktowania i zarobków stosownych do ciężkiej i odpowiedzialnej pracy domagają się pielęgniarki i położne, które we wtorek, 12 bm. przeprowadziły akcję protestacyjną. Pracownice z Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu nie odeszły od łóżek pacjentów. Swoje niezadowolenie z obecnej sytuacji wyraziły poprzez założenie czarnych koszulek, plakietek oraz pikietując przed wejściem do placówki.
fot. ze zbiorów własnych
Przedstawicielki pielęgniarek i położnych z Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu pikietowały we wtorek przed wejściem do niego. Wchodzącym tam osobom rozdawały informacje, m.in. o liczbie pielęgniarek przypadających na 1000 mieszkańców w wybranych krajach Europy. Pod tym względem Polska wypada najgorzej.

– Naszym celem nie jest pozostawienie pacjenta bez opieki, ale pokazanie, że sytuacja naszej grupy zawodowej jest dramatyczna – mówi Ewa Rygiel, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Wojewódzkim Szpitalu w Przemyślu. – Protest, który w Polsce przebiega w różnych formach (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
5 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Marcin1885 195.74.64.66 13.05.2015

Miałem kiedyś koleżankę. Mam w sumie, chociaż kontakt nam się urwał. Miła, fajna dziewczyna z wielkim serduchem. No i ta dziewczyna zawsze chciała pomagać innym, długo myślała nad tym jakie studia wybrać. No i w końcu wybrała.... pielęgniarstwo. Niektórzy jej to odradzali, niektórzy nie. Dziewczyna czuła, że będzie mogła się spełnić. Niestety, czar prysł po 15 miesiącach pracy w szpitalu, które wykończyły ją psychicznie i fizycznie. Po prostu nie dała rady. Mnóstwo pracy za psie pieniądze, a i wdzięczności ludzkiej nie było, bo przecież koleżanka to wredna piguła co tylko kawkę pije! No i tak zaczęła szukać, szukać aż w końcu trafiła na program CuraSwiss i wyjechała z tego padołu łez do Szwajcarii. Kiedy z nią ostani raz rozmawiałem była szczęśliwa. Doceniona. I spełniona

user
iga 89.188.223.210 12:03:57 13-05-2015

Oj, myślałby kto, że te pielęgniarki są faktycznie takie biedne. Tak naprawdę to wystarczy pobyć na którymkolwiek oddziale i widać. szczególnie polecam przemyską neurologię, gdzie chorymi opiekują się członkowie rodziny, a panie pielęgniarki sprytnie chowają się po zakamarkach lub "snują" ze znudzonymi minami. W dodatku przywłaszczają sobie leki pacjentów i jeszcze udają, że nic o tym nie wiedzą. Wstyd. Wiele osób, szczególnie tu na podkarpaciu zarabia o wiele mniej niż te "biedne" panie i jakoś nikt się nad nimi nie użala. A pracę mają często gorszą niż pielęgniarki.

user
żabojad 89.68.89.27 21:45:06 26-05-2016
coś za dużo w tym wszystkim reklamy firmy albo niedoinformowania...600 franków ch stypendium co miesiąc na czas trwania kursu ?????????? w warunkach szwajcarskich  Czy to powód do szczęścia ?????? 3 lata być związanym z firma ? 
user
ello 31.128.8.196 13.05.2015

Fakt że jest pielęgniarek za mało na oddziałach np chirurgii w Przemyślu Zbyt dużo roboty jak na dużą liczbę pacjentów Skutkiem tego są zaniedbania Masakra co tam spotkało mego syna


user
fela 81.161.204.49 14.05.2015

Kpiny!! Ciągle protesty im w głowie i podwyżki a ja się pytam za co?? Za siedzenie w swoich kantorkach i popijanie kawki?  Bo chyba na to wygląda. Oczywiście nie oceniam tu wszystkich Pan pielęgniarek bo czasem znajdzie się taka która jeszcze nie robi łaski ze zmieni np. Przelewający się cewnik :)

nr 20/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium