Życie Podkarpackie nr 49/2016 Życie Podkarpackie nr 49/2016

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 342/2016, Środa 7 grudnia 2016 r., Marcina i Ambrożego
Opublikowano
Przemyśl
Pomyśl, zanim za mocno wciśniesz pedał gazu!
18 maja br. wchodzą w życie nowelizacje w kodeksie karnym i prawie o ruchu drogowym, które mają jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo na polskich drogach. Możliwość zatrzymania na 3 miesiące prawa jazdy za przekroczenie prędkości to najważniejsza ze zmian.
fot. Mariusz Godos
– Na pewno nie będzie tak, że za byle co będziemy odbierać prawa jazdy. Przepisy są jasno skonstruowane. Na pewno nie będziemy tego robić, jeśli ktoś spowoduje jakąś drobną kolizję czy tym podobne – zapewnił naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu komisarz Robert Marszałek.

Drogowi recydywiści będą karani wysokimi grzywnami bądź koniecznością zamontowania w swoim pojeździe blokady alkoholowej. Czy to pomoże? Rozmowa z naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu komisarzem Robertem Marszałkiem.

Czego mogą spodziewać się kierowcy po 18 maja tego roku?
– Kierowcy muszą się spodziewać naszych zdecydowanych działań, jeśli w terenie zabudowanym przekroczą dozwoloną prędkość. Muszą się wykazać większą dyscypliną za kierownicą. Jeśli ktoś przekroczy prędkość o 50 kilometrów na godzinę, to każdorazowo będziemy zatrzymywać prawo jazdy na trzy miesiące. Nie będzie żadnej taryfy ulgowej.

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
12 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Admin
Admin 83.3.89.229 12.05.2015

No i wreszcie może się  polepszy :)

user
kierujący 185.18.135.204 12.05.2015

Warunek jeden, że SWOIM też będziecie zabierać!

user
... 31.183.220.91 16:13:44 12-05-2015
Nawet jeśli "swoim" odpuszczą, to i tak, ci "swoi" to pewnie tylko promil ogółu społeczeństwa, więc problemu wielkiego nie będzie (poza moralnym).
user
kierowca co po kraju sporo jeździ 31.183.220.91 12.05.2015

Panie komisarzu, bez prawa jazdy można w Polsce swobodnie jeździć zważywszy na bardzo nikłe prawdopodobieństwo bycia zatrzymanym przez patrol policji. A nawet jeśli już jakimś cudem trafi się taka kontrola, to konsekwencje braku prawa jazdy nie zwalają z nóg.

user
erw 83.31.200.13 12.05.2015

Ja bym był za tym aby Policja, Straż Graniczna i Inspekcja Transportu Drogowego odbierała dowody rejestracyjne jeżdżącym trumnom w wieku 6 i więcej lat. Prawie każdy taki stary trup, stwarza zagrożenie dla ruchu drogowego.  Połowa z nich kwalifikuje się na przetop, a reszta do porządnego remontu.

Skoro mandaty udało się podnieść do poziomu Szwajcarii to może wreszcie weźmiecie się za spaliny, pousuwane zawory EGR i filtry DPF, oraz smrodzące diesle, które nie trzymają norm spalin (lejące końcówki wtryskiwaczy w starych 6 i więcej letnich biedoklepach z przebiegami 150 i więcej tysięcy km po niemieckiej pielęgniarce).


Skończyć z dziadostwem na drogach. Dziad niech jeździ komunikacją publiczną i BUSami,  a nie zawadza się po drogach dojechanymi przez Niemców gratami.

user
mk 91.193.208.124 19:12:02 12-05-2015

Rozumiem ,że ty jesteś bardzo majętnym człowiekiem   dla którego  6-letni samochód  , to stary grat.  Otóż prawda jest zupełnie inna .Samochód  w wspomnianym wieku  gdy  sie  poświęca  chociaż minimum  czasu , jest  w co najmniej  zadawalającym stanie .Na osławionym Zachodzie  , średni wiek    często przekracza   te liczbę , która  ci nie daje spokoju  i mimo to , pojazdy jeżdżą i będą jeżdżiły .

user
b18c4 94.40.44.230 12.05.2015

erw zapewniam cię że moja 15 letnia Hanka VTI jest w znakomitej formie, ale co ty tam wiesz...

user
kk 83.31.121.28 13.05.2015

Ok jestem za, ale w zamian zlikwidujecie te durne oznakowania na drodze i dopasujecie je do obecnych czasów, a nie fiacika 126p. Nie chodzi mi o to żeby jeździć po 150km/h, ale np. przejście w zadabrowiu gdzie jest 100-70-50-100 trochę irytuje i stwarza więcej zagrożenia. Ja bym proponował dac 70 przed przejściem. W Przemyślu chodzi więcej osób przez przejście,a jest 70km/h. Tak samo w dunkowiczkach i zurawicy jest wysyp 50tek. Jadąc powiedzmy z Jarosławia do Przemyśla jeszcze przezyjemy, ale kierowcy zawodowi jadąc x km dziennie przez Polskę tylko się wkur... Bo oznakowanie jest tylko żeby latać dziurę budżetowa i robić chyba zastój w gospodarce.

user
as 46.76.2.11 09:05:05 13-05-2015

To "wspaniałe" oznakowanie jest pewnie po to, by "wspomóc" rozwój miasta, poprzez zmniejszanie chętnych go odwiedzać! Niestety mieszkańcy oraz kierowcy zawodowi nie mają wyjścia i muszą korzystać z tego "traktu". Projektant, który na tym odcinku (Zadąbrowie - Orły-Żurawica-Przemyśl) wymyślił oznakowanie poziome powinien dostać wyróżnienie  "za największe zmarnowanie nawierzchni asfaltowej". Jadąc tym odcinkiem, ma się nieotparte wrażenie, że ograniczenia 50 km/h są zrobione wyłącznie w celu "mandatowania", szczególnie w Duńkowiczkach (pewnie tu mieszka jakaś osoba decyzyjna!?) i przed wjazdem do Przemyśla, gdzie się zjeżdża z górki przed skrzyżowaniem do Szpitala Wojewódzkiego - 50 km/h "pułapka w krzakach" dla gości.
W celu wywołania jeszcze większego "wkurzenia" kierujących można na tym odcinku drogi przed każdym wojskowym przejściem ograniczyć prędkość do 30 km/h, i trochę przed, wybudować zatoczkę w której może zaparkować samochód drogówki. Przecież będzie bezpieczniej !

user
ktosia ! 83.31.94.76 14.05.2015

Niech policmajstry jadą na nową drogę obwodową. Tam szczyle jeżdżą motorkami po 200 km/h .  Niedługo dojdzie do tragedii !

user
ziomal 164.126.203.146 14.05.2015

kuźwa , albo się ma WĄSA albo nie , a nie jakieś wyleniałe odrostki

user
. 83.6.162.73 17:40:33 22-05-2015

aha

nr 49/2016
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium