Życie Podkarpackie nr 50/2018 Życie Podkarpackie nr 50/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 349/2018, Sobota 15 grudnia 2018 r., Celiny i Waleriana
Opublikowano
Przemyśl
Przewodniczący komisji z Kukiz’15 i Koalicji Obywatelskiej. Nieźle zarobią
Przewodniczący komisji stałych Rady Miejskiej w Przemyślu wywodzą się tylko z dwóch ugrupowań politycznych. Tych, tworzących wciąż nieformalną koalicję – Kukiz’15 i Koalicja Obywatelska. Każdy z nich zarabiać będzie 1 tys. 620 zł 48 gr.
fot. Jacek Szwic

Każda nowa rada miasta czy gminy musi mieć komisje stałe, których zadaniem jest działanie w swojej sferze tematycznej czy opiniowanie projektów uchwał, które potem trafiają pod obrady rady. W przemyskiej radzie funkcjonuje 9 komisji (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
29 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
sceptyczny przemyski obserwator 83.31.143.253 05.12.2018

I już się zaczyna nowym dopiero wybranym "pecunia non olet", tak  to stara rzymska prawda. że forsa nie śmierdzi .  A za co to panowie ustalili sobie takie stawki , przecież to średnia przemyska pensja , zaś powyżej średniej przeciętnej  emerytury czy renty. Pytam więc za co , a może tak , skoro wygraliście wybory niemal pod hasłem rewolucyjnych zmian na lepsze  ,  odrzucenia  starego zmurszałego układu i klik to może tak na początku pracować za darmo ,  za Bóg zapłać.  Ale wiedząc że jest to złudzenie , niemożliwa  wizja pracy społecznej  w radzie to może tak zacząć od najniższych dietek wiedząc  w jakiej sytuacji gospodarczej i finansowej znajduje się Przemyśl , mieścina plasując się  w rankingach w ogonie czyli zawsze na końcu  rozwoju gospodarczego i społecznego  miast średniej wielkości w Polsce. Czyli co zresztą było to  wiadomo  od początku rewolucja już zaczyna pożerać swoje dzieci kiedy w tle pojawia się

mamona ,  kończą się przyjaźnie , znajomości , koleżeństwo zaś pojawiają się układy , kliki a dlaczego bo "pecunia non olet". Na koniec zapytam , co zrobiliście dla mieściny i jej rozwoju , co zmieniono na lepsze , ile inwestycji , ile miejsc pracy , ile zatrzymaliście młodych ludzi   , można pytać w nieskończoność : co zrobiliście że tak wysoko i drogo się cenicie ?

user
asdf 37.47.96.82 08:09:56 09-12-2018

pracować ?????? ahaha a to dobre 

user
DOC 94.40.33.161 06.12.2018

Czy Życie Podkarpackie czasem za bardzo nie zaczęło torpedować nowo wybranej Rady Miasta i Prezydenta.

Ja się pytam dlaczego przez tyle lat nie pisano o poprzedniej ekipie???

Czy ŻP na pewno jest opiniotwórcze ?

Czy czasem nagle prawa strona polityczna nie ma wpływu na ,,opiniotwórczość" gazety.

Słyszałem, że podobno takie zabiegi są przeprowadzane.

Co wy na to droga redakcjo?

user
Snowid 31.183.151.229 05:08:28 07-12-2018

Hej DOC, a od kiedy to regionalna gazeta ma być opiniotwórcza? Jej zadaniem głównym jest INFORMACJA!!! Co ma gazeta do wyboru przewodniczących komisji wszelkich? Co Ci nie pasi w tej informacji, podaj przykłady, a jak nie potrafisz to nie zawracaj doopy! Kapujesz? No ,,,,, !

user
xyz 188.114.89.1 10:29:11 07-12-2018

Ty się popatrz co robią Nowiny i Ziętal, normalnie jak na usługach Bakuna

user
jaś 195.75.235.1 06.12.2018

zupełnie jak TVP info

user
tw 81.161.203.154 06.12.2018

tak sie patrze na te zdjecia i oczom kurwa nie dowierzam .........będąc policjantem chyyyyba miałem do czynienia z jedną z tych osób na zdjęciu .....ale  nie chodzi tu o jakieś mandaciki    izby w żurawicy tzn takie gówienka bo robiłem przy grubszych sprawach....no nie świat na głowie staje.....nie piszę żeby dokopać bo świętoszkiem nie jestem ale bym się na świecznik nie pchał .........ale jaja pewności nie mam nikogo nie chce oczernić   ale.... cyrk

user
asdf 178.17.174.14 13:08:26 06-12-2018

Tylko jedną ????

user
Tadeusz 79.191.70.4 06.12.2018

Rzetelność gazetki z marketu jest o wiele wyższa niż ŻP.

Ale to w ŻP  informacje podaje się wybiórczo.

Odrzuca całkowicie niewygodne dla pewnych środowisk lub całkowicie przemilcza fakty z  życia nie tylko naszego Miasta.

Wydaje mi się,że ŻP zatrzymało się w rozwoju na ostatnich latach komunizmu.

Może już czas na głębokie zmiany personalne zmiany albo zmienić tytuł na bardziej odpowiadający "wysiłkom" personelu redakcyjnego


user
Nik 79.191.57.208 06.12.2018

Przew.komisji sportu znawca kibol Poloni psełdo lokal ale jaja

user
Nik 79.191.57.208 06.12.2018
Przewodniczący komisji sportu znawca? kibol Poloni psełdon kojak
user
Vvvvc 37.47.77.95 14:55:34 06-12-2018
Ahahaha
user
gość 157.25.186.119 13:08:38 09-12-2018

znawca sportu jest jeszcze znawcą kultury - zasiada w komisji kultury oraz co jest kuriozum - znawcą edukacji, zasiada w komisji edukacji.

Tak nie mając wykształcenia i  doświadczenia, ale mając wiedzę  do kogo się umiejętnie przykleić " trzepie kasiorę " jak mawia klasyk Ferdek Kiepski.

user
na wieś po rozum do miasta po pieniądze 185.239.43.7 06.12.2018

Zacytuję jednego handlowca z zielonego rynku: "Tak to się właśnie robi!!! Brawo Panie Sołtys, dociśnij Pan tym wszystkim miejskim cebulakom!"

A tak na serio to ludzie, co wy chcecie od tego artykułu?

Podnieśli cenę za te śmieci czy nie podnieśli? O jakiej propagandzie piszecie?

Ledwo otrząsnąłem się po informacjach o ustalonych pensjach, a tu benc xD kolejne podwyżki i wydatki.

user
Wiesiek 31.183.229.189 06.12.2018

A  o co macie  pretensje? Że informują społeczeństwo o dojeniu miasta?    W zasadzie nie mam pretensji do  radnych PO, od lat ci sami .motłoch wybiera  nie wiem czym się kierując.     Ale do radnych "K-15", do prezydenta Bakuna    to mam pretensje , z innymi  hasłami szli do wyborów, oszukali wyborców stawiając  się na równi z "działaczami" PO,PiSi SLD. Niech was szlag trafi.

user
Gbgg b bvgv 37.47.77.95 14:54:34 06-12-2018

Ahahahahah

user
monika 83.31.18.119 06.12.2018

Rozumiem ze przewodniczacy komisji maja po 1600zl miesiecznie plus jako radni po ile ?? i to daje ile miesiecznie ??? no to faktycznie niezle zarobia przez 5lat TYLKO PCHAC SIE DO KORYTA I NIC NIE ROBIC SUPER

user
jozef 92.9.48.152 07.12.2018

Dokładnie jest tak jak pisałem wcześniej przed wyborami ze  nowo wybrani radni jak i prezydent od razu dorwą się do podziału kasy .

user
Paweł 83.3.80.170 07.12.2018

A prosiłem żeby skupić się na radzie, to nie! 80% ludzi nie powinno tam być na czele z Monikami, Marcinami i Mirosławami... wybraliście to macie swoich ludzi, na których przez 5 lat będziemy łożyć i płakać i narzekać i żebrać o zmiany, ale ich nie będzie. Tak, NIE BĘDZIE!

user
strażnik Teksasu 188.114.89.1 10:32:22 07-12-2018
Będzie drugi Lublin, chyba będziemy województwem :D kur..... miasto bez kasy oni będą witrynki upiększać
user
Nik 79.191.54.176 07.12.2018

Marcin  K pseudonim Kojak  kibol Poloni sposób na kasę : przewodniczący rady osiedla znawca mieszkaniowy członek rady nadzorczej PSM za kasę radny przewodniczący komisji sportu za kasę  to jest sposób na życie a miało być tanio 

user
:-) 94.254.152.120 13:16:25 07-12-2018
cza było się óczyć jak łysy i buć kumś
user
:-) 94.254.152.120 07.12.2018

łysy bez szkoły daje rade

user
poszło gładko 94.254.152.120 07.12.2018
znowu ludziska daliście się nabrać hahah
user
Erazm 31.183.189.110 07.12.2018
Ło Matko!... czyżby płynęła w nich cebulowa krew?
user
Kocyłowskij 5.173.73.42 08.12.2018

 " Miasto łudzi się .... la la la la  " 

KOKIZ 15 tak wam  śpiewa ha ha haha ! 

Nowa jakość  ,dość z układem od koryta ... 

ehh mądry wyborca po szkodzie więc nie narzekajcie bo widziały gały co wybierały!


user
Szymon 81.161.203.101 09.12.2018

Wszystko w sklepach i hipermarketach  drożeje  a 500+ bez zmian i żadnej waloryzacji

user
gość 157.25.186.119 22:54:45 09-12-2018

do Szymon

ten wpis to oczywiście żart?

nr 50/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium