Życie Podkarpackie nr 16/2019 Życie Podkarpackie nr 16/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 114/2019, Środa 24 kwietnia 2019 r., Grzegorza i Aleksandra
Opublikowano
Jarosław, Lubaczów, Przemyśl, Przeworsk, Region
Blanka Lipińska, Remigiusz Mróz – jakie książki pod choinkę?
Książki to zawsze dobry świąteczny prezent. Miłośnicy słowa pisanego zawsze docenią taki upominek. W erze multimedialności, bezpośredni kontakt ze słowem to jedna z lepszych form relaksu i wyciszenia. Aby prezent był skuteczny, trzeba natomiast zadbać o odpowiedni wybór książki. Fantastyka, kryminały, a może "Ten dzień" Blanki Lipińskiej?.

 

 1. Książki warto dobierać przede wszystkim "pod osobę".
 2. Warto skorzystać z atrakcyjnej oferty ebooków.
 3. Internetowe księgarnie proponują szeroki wybór tytułów: kryminały, fantastyka, romans.

Blanka Lipińska - literatura dla kobiet

Wiele kobiet ceni sobie nie tylko romantyczne historie przypominające opowieść o współczesnym Kopciuszku. Czytelniczki chcą akcji, trzymania wyobraźni w napięciu - słowem interesującej fabuły, która wykracza poza opowieść żyli długo i szczęśliwie. Namiętność ma się mieszać ze strachem, adrenaliną, ryzykiem. Wszystkie we wymagania doskonale potrafi spełnić Blanka Lipińska. "Ten dzień" to idealne połączenie "Ojca chrzestnego" i "Pięćdziesięciu twarzy Greya". Kontynuacja powieści "365 dni", która na polskim rynku odniosła ogromny sukces. Dalsze losy Laury Bieli i najniebezpieczniejszego mężczyzny na Sycylii elektryzują nie tylko erotyczną część wyobraźni. 

Remigiusz Mróz - kryminały na najwyższym poziomie

Remigiusz Mróz to w polskiej branży wydawniczej zjawisko osobne. Przyciąga uwagę nie tylko niezwykłymi historiami, jakie tworzy, ale także tempem swojego pisania. Pisarz wyłamujący się z kanonów i tworzący "po swojemu". Może dlatego jego kryminały są tak wciągające. "Testament", "Oskarżenie", "Inwigilacja" angażują czytelnika od pierwszych stron. Nic dziwnego, że seria o Joannie Chyłce już wkrótce znajdzie swój wyraz w serialu z niezwykłą Magdą Cielecką. Ciekawą alternatywą dla Mroza jest Robert Galbraith i jego "Zabójcza biel", także dostępna na virtualo.pl

A może fantastyka?

Jak pokazują badania, w Polsce nadal nie brakuje fanów fantastyki. Książki o niecodziennej fabule i wyjątkowych postaciach przyciągają swoich czytelników niczym magnes. Do takich pozycji należy z pewnością "OGień i krew" - opowieść o ekscytujących dziejach smoczej dynastii Targaryenów, którą napisał George r.r. martin. Autora "Gry o tron" chyba nikomu nie trzeba przedstawiać.  Jego fantastyka w ebookach sprzedaje się nadal doskonale. 

Z innej półki

Na święta nie trzeba wcale wybierać między romansem, kryminałem a fantastyką. Można postawić także na literaturę faktu i opowieść o ratownikach TOPR (Beata Sabała Zielińska, "TOPR. Żeby inni mogli przeżyć") albo filozoficzną książkę o wyzwaniach naszych czasów napisaną przez słynnego izraelskiego historyka i wizjoner (Yuval Noah Harari "21 lekcji na XXI wiek). Można postawić na wydania papierowe, można skusić sie na ebooki. Audiobooki i ebooki to świetna alternatywa dla tradycyjnej książki. Łatwo można te ze sobą zabrać nawet na drugi koniec świata i w dowolnym momencie wrócić do przerwanej lektury.

Więcej świątecznych propozycji znajdziesz na virtualo.pl


                  
                
nr 16/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium