Życie Podkarpackie nr 16/2019 Życie Podkarpackie nr 16/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 114/2019, Środa 24 kwietnia 2019 r., Grzegorza i Aleksandra
Opublikowano
Jarosław, Lubaczów, Przemyśl, Przeworsk, Region
Robert Choma o TW „Krzyśku” i mniejszości ukraińskiej [WIDEO]
3 i ostatnia część wywiadu z prezydentem Przemyśla Robertem Chomą.

Co w 3, ostatnim odcinku rozmowy?

Persona non grata po raz 1: najtrudniejsza chwila w karierze politycznej i życiu osobistym

▪ Robert Choma o TW „Krzyśku”. Jak esbeckie teczki wpłynęły na pracę i rodzinę?

 

Dlaczego Robert Choma wierzy w Boga? 

▪ Czy polityk, który oficjalnie przyznaje się do wartości chrześcijańskich, kłamie, uprawia bezwzględną grę polityczną?

▪ Czy grywa w brydżyka z przedstawicielami Kurii Metropolitarnej?

 

Persona non grata po raz drugi: zakaz wjazdu na Ukrainę.

▪ Czy prezydent przestał lubić mniejszość ukraińską?

 

Robert Choma rozwiązuje kwestionariusz Prousta

〰 Czego nie cierpię 〰 Kiedy kłamię 〰 Dar, który chciałbym posiadać 〰

Ideał mężczyzny i kobiety 〰 Największe marzenie...

 

Prezydentowi Robertowi Chomie serdecznie dziękujemy za zgodę na realizację materiału i za szczere, rzeczowe odpowiedzi na trudne pytania. 

12 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Przemyslanin 185.239.43.6 30.11.2018

Czlowiek -klasa. Dziekuje za te 16 lat.

user
su-metal 94.40.75.201 20:16:55 30-11-2018

?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?

user
też Przemyślanin 185.38.225.3 21:22:59 30-11-2018

za co mu dziękujesz? ja jako  Przemyślanin z chęcią zamieniłbym 16 lat temu tego prezydenta Chome na prezydenta Rzeszowa (chyba Ferenca)żeby Ferenc rządził Przemyslem może by sie nasz Przemysl rozwiną a nie "rozwijał" jak ślimak.Swoją drogą kiedy w Przemyślu powstanie pomnik ludobójstwa Polaków na Wołyniu dokonanym przez UKRAINSKICH NAZISTÓW? Jaka wsza banderowska blokuje powstanie tego pomnikaw Przemyślu 

user
P-ślak 31.183.189.110 14:44:41 01-12-2018

100/100

user
Przemyślak 88.156.141.28 30.11.2018

Proszę Was, dajcie już nam święty spokój z tym człowiekiem.

user
Maria 37.248.253.161 30.11.2018

 Co się takiego stało,że p.Choma zrobił się na raz taki popularny ..?? Codziennie nowy wywiad ... już do znudzenia .

user
ja nadfal 83.31.143.253 15:02:16 01-12-2018

I dlaczego promuje go Życie Podkarpackie ?, które zawsze   co  się dało p od lat zauważyć było wobec tego jegomościa dziwnie  spolegliwe , zamiast krytycznie oceniać  wiele nieudanych poczynań  tego pana delikatnie pudrowało , zagłaskiwało. Dopiero  w 2 ostatnich latach Godos próbował pisać czasem  umiarkowanie krytycznie , ale to  kilka lat za późno , gdyż mleko dawno się rozlało.

user
przemyski obserwator- polemika 83.31.143.253 01.12.2018

Jestem zdziwiony aktywnością tego byłego już  Chomy i dziwnie ugładzony  i spolegliwy  wywiad naczelnego Życia i to podzielony na 3 akty, spektakle  aby jeszcze bardziej wzmagać napięcie i oczekiwanie  na , sensację co w następnym odcinku. A tak naprawdę wielka lipa , facet nic nie powiedział bo po pierwsze : pytania dziwnie proste , głównie dotycz. życia prywatnego czy był TW Krzysztofem", jego wiary i nadziei , hobby , sport (koszykówka i piłka nożna z duchownymi) i inne dziwne pytania na które Choma odpowiadał dużo starymi sloganami i charakterystycznym  dla niego bajaniem niczym nawiedzony , wygadany mnich. Pytam jako suweren , co mnie osobiście i wielu często byłych wyborców  ob chodzi jego przeszłość agenturalna , jego wiara i nadzieja , jego hobby i z kim uprawia sport czy biesiadował i nadal biesiaduje , o co walczy i co zamierza , tak naprawdę nas mieszkańców interesuje w jakim stanie pozostawił po 16 latach naszą mieścinę. A z ty nie jest dobrze  , nie będą opisywać po raz kolejny te obdarte z tynku całe połacie Przemyśla , puste mieszkania i całe kamienice , wszechobecny brud i nieład , paskudne bazary i straszliwy tzw. niby zielony rynek ,  chodnikowy handel na  Sportowej , pusta za wyjątkiem  budowy jakieś wiaty strefa zwana inwestycyjną , deficytowy pożerający  corocznie ogromne jak na małe miasteczko kwoty zjazd narciarski ,  buda na zjeździe za ok 2,5 mln.   puste niszczejące  budynki jak np.  : po wyższej szkole A i Z ( dawne Kino" Bałtyk") , Synagoga Scheibachów  na Słowackiego , ruiny koszar po dawnej Pomonie na  Rokitniańskiej ,   kilka kamienic jak np. M. Tomaszewskie przy pl. Konstytucji  ,  wyjazd z miasta  głównie za pracą ok. 10 tysięcy młodych ludzi którzy w większości tu nie wrócą , brak zwykłego otwartego basenu , plaży na Sanie  , miejskiej hali powtarzam hali widowiskowej sportowej (nie dużej  sali  przy Mickiewicza ), Nie będę opisywać sukcesów ( drogi obwodowe)  bo to w załączeniu jako odrębny wpis. Naprawdę jako suweren mam prawo wiedzieć więcej dlaczego w Rzeszowie większość przedsięwzięć   się udało i udaje a w Przemyślu niemal nic , ani gospodarki , ani  inwestycji mających wpływ na rozwój mieściny , ani tej zachwalanej turystyki , ani sportu ( same 4 , 5 ligi w piłkę nożną) ani , ani , ani. Idąc czasami wieczorem po opustoszałym , ponurym i smutnym mieście , mieścinie ,  myślę gdzie ta moja młodość przypadająca na koniec lat 60, 70 , 80 ub. wieku gdzie miasto może biedniejsze ale żyło , tętniło życiem , wszędzie muzyka , alkohol strumieniami , dancingi i prywatki , imprezy , w lecie nad Sanem tysiące ludzi , pływające kajaki i czarne dętki ,  wszystko pomimo  tak nielubianej przez Chomę komuny i do tego działające 5 kin , za biletami stało się czasami całą noc. Kto pamięta jeszcze może

potwierdzić , tak czy nie ? , bo pisze w największym skrócie. I mamy inne spojrzenie na Przemyśl , dla mojego adwersarza Chomy miasto  czyste i piękniejsze , dla mnie piękne , cudowne położenie ale brudne i zaniedbane , z krzywymi , obesranymi często chodnikami.   cal połacie kamienic od dziesiątek lat nie remontowanych , ziejące dymem  jak stare parowozy  kominy. Może widać to wszystko inaczej z okien czarnych limuzyn, inaczej z codziennych pieszych wędrówek po królewskim wolny mieście , widzimy to inaczej co mogę w każdej chwili udowodnić.

Na koniec zapytam , co zrobił pan były prezydent by zatrzymać w Przemyślu ostatnią w miarę poważną uczelnię tj.  Wyższą Szkołę A. i Z. mieszczącą się w dawnym Dawnym Domu Robotniczym i Kinie Bałtyk , w tej chwili budynek stopniowo popada w ruinę , wystarczy  spojrzeć na schody wejściowe do zamkniętych na 3 spusty drzwi.

- co zrobił by  w Przemyślu był utworzony przynajmniej 1 batalion tej marnej Obrony Terytorialnej . Samo wysłanie do Warszawy w tej sprawie   Sekretarza UM Łapy w momencie kiedy decyzje w tej sprawie już zapadły i zdawkowego pisma były zwykłym blefem udawaniem że coś si e w tej sprawie robi. A co zrobili   4posłowie z Kuchcińskim na czele , dlaczego pani Szmidt - Rodziewicz mogła załatwić dla Jarosławia  batalion , a 4 posłów i pana prezydenta ogarnęła dziwna niemoc jak w wielu, wielu innych  sprawach.

- Dlaczego na tym deficytowym stoku narciarskim ( brak od lat mroźnych zim) wybudowano budę-bunkier podobno  za ok. 2,5 mln, zł. zaś do tej pory nie ruszono z tzw, drugim etapem przebudowy i remontu   tego paskudztwa niby zielonego rynku  poprawy estetyki  w centrum i wygody kupujących .

- dlaczego pozbyto się 2 ładnych a celowo zaniedbywanych przez gminę miejską zielonych skwerów tj. sprzedaż  parku przy ul. Jagiellońskiej (dawny Małpi Gaj) nazwanego o zgrozo im Rotmistrza Witolda Pileckiego  oraz  ostatniego zadrzewionego placu zwanym pobożnie Św. Floriana , placu z przeznaczeniem rekreacyjnym  sprzedano na myjnię samochodowa i jakieś stacje kontroli pojazdów. Nie wiem czy Choma rozumie że ludzie głównie starsi nie mają gdzie teraz usiąść i odpocząć , zostały jedynie przystanki autobusowe . Za park na górze Zamkowym to my starsi Chomie dziękujemy, i podziękowano  całej tej formacji w wyborach.

- dlaczego przez całe lata nie wydzielono na Sanie ( brak otwartego basenu) miejsca na tzw, plażę , przez całe lata podobno nie stać było ich na zatrudnienie przynajmniej 1 ratownika. Czyli Jarosław w Radawie stać , Przeworsk i inne małe miasteczka regionu stać Przemyśl na nic nie stać.

- Wyrzucenie  od lat głowy ponoć Marszałka Piłsudskiego w ślepą uliczkę Wodna zaś nieustanne czczenie krasnala Szwejka w centrum zabytkowego Starego Rynku co napawa mnie szczególnym wstydem.

No cóż chciałoby się takich ocen i prostych pytań zadać  wiele o wiele więcej , mam marzenie by jednak i tu do pana Wilguckiego , prosić Chomę o odniesienie się do przynajmniej niektórych z nich a nie jak w tym "sensacyjnym wywiadzie " spraw prywatnych , jego przemyśleń , frustracji , wiary , marzeń czy planów . Osobiście moim marzeniem jest by były już chciał  przynajmniej podjąć polemikę w  temacie poruszonych spraw które jako mieszkaniec tego miasteczka w skrócie napisałem , mogę w każdej chwili udowodnić , bo " widzę i opisuję gdyż tęsknię za prawdziwym rozwijającym się  wolnym ,

królewskim miastem Przemyśl. 


.


user
asdf 37.47.70.205 08:13:06 02-12-2018

Lepiej bym tego nie ujął . Szacunek .

user
Ffgggcgh 37.47.96.224 01.12.2018

Czas na zasłużoną emeryturę jako europoseł czy senator ot skąd ta promocja.

user
tońcio 176.110.146.61 01.12.2018

Pan nie rozumie Przemyśla i Przemyślan. Potraktował Pan i mieszkańców jak swoją własność.Oto ja ,, namaszczam ,,swojego zastępcę  na Prezydenta i będzie rozwój i będziemy rządzili....I po 16 latach Pana rządów , ,,namaszczony,, zastępca w programie wyborczym ogłasza ,,urząd miasta uczynię przyjaznym dla mieszkańców,,. Szok i niedowierzanie!  Zostawia Pan 152 miliony długów do spłaty.  Liczące 48 tysięcy mieszkańców  Krosno  w rankingach ogólnopolskich jest o 10 czy 20 miejsc przed Przemyślem. Zarobki w Krośnie statystycznie na głowę mieszkańca to 1800-2000 złotych . W Przemyśli to 1000 złotych. Z wypowiedzi wynika ,że razem z koalicjantem będziecie starali się utrudnić życie nowego Prezydenta. I też się to Wam  nie uda... Tak ,ze kończ Waść ..wstydu oszczędż.

user
zzzebraaaa 88.156.141.200 02.12.2018

Na koniec szpic w d..ę.

nr 16/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium