Życie Podkarpackie nr 16/2019 Życie Podkarpackie nr 16/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 114/2019, Środa 24 kwietnia 2019 r., Grzegorza i Aleksandra
Opublikowano
Lubaczów, Jarosław, Przeworsk, Przemyśl, Region
Prezydent Choma był „zarządcą naszej biedy”? [WIDEO cz. 2]
Część II wywiadu! Przepytujemy dalej.

Czy prezydent Robert Choma:

▪ wygrał czy przegrał na froncie walki z nepotyzmem politycznym w instytucjach związanych z urzędem miejskim i spółkami miejskimi?

▪ podjąłby ponownie decyzję o budowie nartostrada, gdyby mógł cofnąć czas? Przemyślan na narty stać?

▪ poczuwa się do odpowiedzialności za kiepski stan służby zdrowia w Przemyślu?


I więcej...

✔ Jest świetnym politykiem i samorządowcem, ale czy Przemyśl stracił na tym, że zabrakło wiedzy menedżerskiej. Był „zarządcą naszej biedy”?

✔ Młodzi nie mają żadnej motywacji, by do Przemyśla wracać. Czym ich zachęcić?

15 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Twój nick 31.183.171.247 29.11.2018

http://supernowosci24.pl/urzad-jak-sklep/Zaufanie przez kompetencje.... Błagam!!!

user
Mój nick 81.161.203.128 12:19:15 30-11-2018

Urząd swego czasu chwalił się certyfikatem jakości ISO, który w czasie, gdy go wprowadzano, był de facto przeznaczony dla przedsiębiorstw, a nie urzędów, ale kto się nad tym zastanawiał. I tak to po wielu latach "petent" stał się "klientem".  Skoro tak, to klientowi słusznie przysługuje reklamacja, a nie skarga czy odwołanie.  

user
Mój nick 81.161.203.128 14:09:13 30-11-2018

Innym problemem, który dotyka nie tylko urzędu, to serwilizm. Był, jest i będzie. Osoby, które tym się parają to zazwyczaj ignoranci i nieudacznicy. Widziałem nieraz, jak dla odwrócenia od siebie uwagi, gdy tylko pojawił się nowy szef, obskakiwali go i próbując wzbudzać zaufanie do siebie, nie szczędzili krytyki wobec innych.  "Tylko nam może pan zaufać", "ci wszyscy pana podwładni są słabi i niekompetentni", "po co będziesz pan robił audyt, szkoda pieniędzy, czasu, a po co masz się pan narażać". Przy takich doradcach, a potrafią oni śledzić  swego szefa, nie odstępując go na krok, należy zastanowić się nad swoją przyszłością. Pogoniłbym takich doradców, a zwłaszcza, gdy ich facjata niewiele różni się od  facjaty Frankenszteina.  Poniższą sentencję polecam wszystkim nowym na stanowiskach. Czy nowemu panu prezydentowi to się przyda? 

"Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo.

user
Twój nick 31.183.171.247 29.11.2018

http://supernowosci24.pl/urzad-jak-sklep/


Zaufanie przez kompetencje... Błagam !!!

user
tońcio 176.110.146.61 29.11.2018

No proszę ...sam Paweł Kukiz   zapewniał byłego prezydenta Chomę , że zastępujący go prezydent Bakun ma świetną sytuację.  No faktycznie...2019-  19 milionów długu do spłaty,  2020- 33 miliony długów do spłaty, 2021 - 26 milionów długu do spłaty....Czyli co ,jest świetnie ..a 17 tysięcy wyborców tego nie widzi?  Odejść też trzeba umieć , Wystarczy podziękować mieszkańcom za współpracę , Następcy życzyć sukcesów...Jakoś nikt Pana ani w kampanii, ani obecnie nie atakuje.Wystawianie sobie samemu laurki......świadczy tylko o przeroście ambicji.....

user
Koki i Loki 83.31.250.252 23:13:17 29-11-2018
Cokolwiek by nie było - dobrze że odszedł i przestał straszyć.
user
bz 83.28.92.1 29.11.2018

To jest człowiek bez HONORU

user
bzz 31.128.21.79 16:30:55 30-11-2018

w sedno tarczy 

user
Ppp 88.156.141.105 29.11.2018
user
Michael 103.12.135.72 30.11.2018

Looking  for someone to write my java assignment   here are more   and more   assignment help with java assignment help.

https://www.allassignmenthelp.com/java-assignment-help.html
user
Jan 37.248.253.161 30.11.2018

Nie ,, zarządcą naszej biedy ,, a jej sprawcą !

user
zsmucony przemyski obserwator 83.31.143.253 01.12.2018

rzemyski obserwator- polemika 83.31.143.253

Jestem zdziwiony aktywnością tego byłego już  Chomy i dziwnie ugładzony  i spolegliwy  wywiad naczelnego Życia i to podzielony na 3 akty, spektakle  aby jeszcze bardziej wzmagać napięcie i oczekiwanie  na , sensację co w następnym odcinku. A tak naprawdę wielka lipa , facet nic nie powiedział bo po pierwsze : pytania dziwnie proste , głównie dotycz. życia prywatnego czy był TW Krzysztofem", jego wiary i nadziei , hobby , sport (koszykówka i piłka nożna z duchownymi) i inne dziwne pytania na które Choma odpowiadał dużo starymi sloganami i charakterystycznym  dla niego bajaniem niczym nawiedzony , wygadany mnich. Pytam jako suweren , co mnie osobiście i wielu często byłych wyborców  ob chodzi jego przeszłość agenturalna , jego wiara i nadzieja , jego hobby i z kim uprawia sport czy biesiadował i nadal biesiaduje , o co walczy i co zamierza , tak naprawdę nas mieszkańców interesuje w jakim stanie pozostawił po 16 latach naszą mieścinę. A z ty nie jest dobrze  , nie będą opisywać po raz kolejny te obdarte z tynku całe połacie Przemyśla , puste mieszkania i całe kamienice , wszechobecny brud i nieład , paskudne bazary i straszliwy tzw. niby zielony rynek ,  chodnikowy handel na  Sportowej , pusta za wyjątkiem  budowy jakieś wiaty strefa zwana inwestycyjną , deficytowy pożerający  corocznie ogromne jak na małe miasteczko kwoty zjazd narciarski ,  buda na zjeździe za ok 2,5 mln.   puste niszczejące  budynki jak np.  : po wyższej szkole A i Z ( dawne Kino" Bałtyk") , Synagoga Scheibachów  na Słowackiego , ruiny koszar po dawnej Pomonie na  Rokitniańskiej ,   kilka kamienic jak np. M. Tomaszewskie przy pl. Konstytucji  ,  wyjazd z miasta  głównie za pracą ok. 10 tysięcy młodych ludzi którzy w większości tu nie wrócą , brak zwykłego otwartego basenu , plaży na Sanie  , miejskiej hali powtarzam hali widowiskowej sportowej (nie dużej  sali  przy Mickiewicza ), Nie będę opisywać sukcesów ( drogi obwodowe)  bo to w załączeniu jako odrębny wpis. Naprawdę jako suweren mam prawo wiedzieć więcej dlaczego w Rzeszowie większość przedsięwzięć   się udało i udaje a w Przemyślu niemal nic , ani gospodarki , ani  inwestycji mających wpływ na rozwój mieściny , ani tej zachwalanej turystyki , ani sportu ( same 4 , 5 ligi w piłkę nożną) ani , ani , ani. Idąc czasami wieczorem po opustoszałym , ponurym i smutnym mieście , mieścinie ,  myślę gdzie ta moja młodość przypadająca na koniec lat 60, 70 , 80 ub. wieku gdzie miasto może biedniejsze ale żyło , tętniło życiem , wszędzie muzyka , alkohol strumieniami , dancingi i prywatki , imprezy , w lecie nad Sanem tysiące ludzi , pływające kajaki i czarne dętki ,  wszystko pomimo  tak nielubianej przez Chomę komuny i do tego działające 5 kin , za biletami stało się czasami całą noc. Kto pamięta jeszcze może

potwierdzić , tak czy nie ? , bo pisze w największym skrócie. I mamy inne spojrzenie na Przemyśl , dla mojego adwersarza Chomy miasto  czyste i piękniejsze , dla mnie piękne , cudowne położenie ale brudne i zaniedbane , z krzywymi , obesranymi często chodnikami.   cal połacie kamienic od dziesiątek lat nie remontowanych , ziejące dymem  jak stare parowozy  kominy. Może widać to wszystko inaczej z okien czarnych limuzyn, inaczej z codziennych pieszych wędrówek po królewskim wolny mieście , widzimy to inaczej co mogę w każdej chwili udowodnić.

Na koniec zapytam , co zrobił pan były prezydent by zatrzymać w Przemyślu ostatnią w miarę poważną uczelnię tj.  Wyższą Szkołę A. i Z. mieszczącą się w dawnym Dawnym Domu Robotniczym i Kinie Bałtyk , w tej chwili budynek stopniowo popada w ruinę , wystarczy  spojrzeć na schody wejściowe do zamkniętych na 3 spusty drzwi.

- co zrobił by  w Przemyślu był utworzony przynajmniej 1 batalion tej marnej Obrony Terytorialnej . Samo wysłanie do Warszawy w tej sprawie   Sekretarza UM Łapy w momencie kiedy decyzje w tej sprawie już zapadły i zdawkowego pisma były zwykłym blefem udawaniem że coś si e w tej sprawie robi. A co zrobili   4posłowie z Kuchcińskim na czele , dlaczego pani Szmidt - Rodziewicz mogła załatwić dla Jarosławia  batalion , a 4 posłów i pana prezydenta ogarnęła dziwna niemoc jak w wielu, wielu innych  sprawach.

- Dlaczego na tym deficytowym stoku narciarskim ( brak od lat mroźnych zim) wybudowano budę-bunkier podobno  za ok. 2,5 mln, zł. zaś do tej pory nie ruszono z tzw, drugim etapem przebudowy i remontu   tego paskudztwa niby zielonego rynku  poprawy estetyki  w centrum i wygody kupujących .

- dlaczego pozbyto się 2 ładnych a celowo zaniedbywanych przez gminę miejską zielonych skwerów tj. sprzedaż  parku przy ul. Jagiellońskiej (dawny Małpi Gaj) nazwanego o zgrozo im Rotmistrza Witolda Pileckiego  oraz  ostatniego zadrzewionego placu zwanym pobożnie Św. Floriana , placu z przeznaczeniem rekreacyjnym  sprzedano na myjnię samochodowa i jakieś stacje kontroli pojazdów. Nie wiem czy Choma rozumie że ludzie głównie starsi nie mają gdzie teraz usiąść i odpocząć , zostały jedynie przystanki autobusowe . Za park na górze Zamkowym to my starsi Chomie dziękujemy, i podziękowano  całej tej formacji w wyborach.

- dlaczego przez całe lata nie wydzielono na Sanie ( brak otwartego basenu) miejsca na tzw, plażę , przez całe lata podobno nie stać było ich na zatrudnienie przynajmniej 1 ratownika. Czyli Jarosław w Radawie stać , Przeworsk i inne małe miasteczka regionu stać Przemyśl na nic nie stać.

- Wyrzucenie  od lat głowy ponoć Marszałka Piłsudskiego w ślepą uliczkę Wodna zaś nieustanne czczenie krasnala Szwejka w centrum zabytkowego Starego Rynku co napawa mnie szczególnym wstydem.

No cóż chciałoby się takich ocen i prostych pytań zadać  wiele o wiele więcej , mam marzenie by jednak i tu do pana Wilguckiego , prosić Chomę o odniesienie się do przynajmniej niektórych z nich a nie jak w tym "sensacyjnym wywiadzie " spraw prywatnych , jego przemyśleń , frustracji , wiary , marzeń czy planów . Osobiście moim marzeniem jest by były już chciał  przynajmniej podjąć polemikę w  temacie poruszonych spraw które jako mieszkaniec tego miasteczka w skrócie napisałem , mogę w każdej chwili udowodnić , bo " widzę i opisuję gdyż tęsknię za prawdziwym rozwijającym się  wolnym ,

królewskim miastem Przemyśl. 


.


0

|

Odpowiedz Najnowsze Najpopularniejsze Biblioteka w Cieszanowie w ogólnopolskiej czołówce 30 listopada | 20:00 Biblioteka w Cieszanowie w ogólnopolskiej czołówce Robert Choma o TW „Krzyśku” i mniejszości ukraińskiej [WIDEO] 30 listopada | 19:00 Robert Choma o TW „Krzyśku” i mniejszości ukraińskiej [WIDEO] Sędzia Igor Tuleya o „sędziowskich kastach” 30 listopada | 17:27 Sędzia Igor Tuleya o „sędziowskich kastach” Nowe rozdanie, trochę wzruszeń i drobna niespodzianka 30 listopada | 15:54 Nowe rozdanie, trochę wzruszeń i drobna niespodzianka Za nami drugi koncert na 150-lecie szkolnictwa muzycznego 30 listopada | 14:21 Za nami drugi koncert na 150-lecie szkolnictwa muzycznego Pożar warsztatów przy ul. Konopnickiej [ZDJĘCIA] 30 listopada | 12:50 Pożar warsztatów przy ul. Konopnickiej [ZDJĘCIA] Po raz jedenasty w Jarosławiu, po raz pierwszy dla całego kraju 30 listopada | 12:18 Po raz jedenasty w Jarosławiu, po raz pierwszy dla całego kraju Volkswagen zderzył się z tirem [ZDJĘCIA] 30 listopada | 10:48 Volkswagen zderzył się z tirem [ZDJĘCIA] Zmieniamy Podkarpackie Youtube Zobacz nasz kanał Czytaj nas w wielu wersjach nr 48/2018 E-wydanie elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF przeglądaj Przejdź na wersję Premium dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego sprawdź wersję Premium Ostatnie ogłoszenia Elektryk budowlany - Niemcy Kariera Oferty pracy Pakowanie posiłków wegetariańskich w Holandii (M/K) Kariera Oferty pracy Płytki Granitowe SEA WAVE GREEN Usługi Budowlane Misa Umywalkowa YELLOW ONYX Usługi Budowlane Fontanna Marmurowa Usługi Budowlane więcej ogłoszeń Chcesz dodać własne ogłoszenie? Wybierz wydanie papierowe lub online. Dotrzyj do 100 000 czytelników szybko i łatwo. Dodaj ogłoszenie KLIKNIJ! Obserwuj nas na facebooku Obwieszczenia [Ogłoszenie] o pierwszej licytacji działek nr 58 i 89 (Przemyśl) 28 listopada | 11:00 [Ogłoszenie] o pierwszej licytacji działek nr 58 i 89 (Przemyśl) [Informacja] o wywieszeniu wykazu działek przeznaczonych do dzierżawy (Żurawica) 28 listopada | 11:00 [Informacja] o wywieszeniu wykazu działek przeznaczonych do dzierżawy (Żurawica) [Informacja] o wykazie nieruchomości położonych w Przemyślu (Przemyśl) 28 listopada | 11:00 [Informacja] o wykazie nieruchomości położonych w Przemyślu (Przemyśl) [Ogłoszenie] o drugim przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości (Medyka) 28 listopada | 11:00 [Ogłoszenie] o drugim przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości (Medyka) [Informacja] o wywieszeniu wykazu nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy (Medyka) 21 listopada | 11:00 [Informacja] o wywieszeniu wykazu nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy (Medyka) więcej obwieszczeń Obserwuj nas na Google+
user
Wito 5.173.80.64 02.12.2018

A wiadukt nad sanocką w ramach stoku gdzie?

user
ammie 103.251.143.18 16.01.2019Being an [url = https: //myassignmenthelp.com/uk/cheap-essay-writer.html] essay typer [/ url] from past 5 years providing assignment help to the college and university students also associated with Myassignmenthelp platform. I am dedicated in providing the best online essay writing services.

user
katey 103.251.143.18 16.01.2019
Being an academic writer from past 5 years providing <a href="https://myassignmenthelp.com/uk/"> assignment help uk </a> to college and university students also associated with Myassignmenthelp platform. I am dedicated in providing the best students.
nr 16/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium