Życie Podkarpackie nr 14/2020 Życie Podkarpackie nr 14/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 101/2020, Piątek 10 kwietnia 2020 r., Michała i Makarego
Opublikowano
Region
Bardzo trudna sytuacja na przejściach granicznych
Sytuacja na polsko-ukraińskich przejściach granicznych nie ulega poprawie.
fot. archiwum

Od wczoraj na Ukrainie trwają blokady dróg dojazdowych do przejść granicznych. Dzisiaj około godz. 6.00 rano udrożnione zostało przejście graniczne Krościenko-Smolnica, a ok. 9.30 przejście Budomierz-Hruszew. To drugie o 16.30 ponownie zostało zablokowane.

Zablokowane są również drogowe przejścia graniczne w Korczowej oraz Medyce. Na prowadzących do nich drogach protestujący przepuszczają pojedyncze samochody osobowe oraz autokary.

– Aktualnie, bez zakłóceń prowadzona jest odprawa graniczna ruchu pieszego na przejściu granicznym Medyka-Szeginie oraz podróżnych korzystających z międzynarodowej komunikacji kolejowej (przejście graniczne Przemyśl-Mościska) – podaje mjr Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

– Z inicjatywy Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart, Zakład Obsługi Przejść Granicznych uruchomił na przejściu granicznym w Korczowej Punkt Obsługi Podróżnych w którym zorganizowano miejsce do odpoczynku oraz dystrybucji ciepłych napoi .– informuje .

– Dzisiaj w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie odbyło się posiedzenie Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, którego tematem było omówienie sytuacji na przejściach granicznych z Ukrainą – informuje Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego.

– Już od wczoraj z inicjatywy wojewody Zakład Obsługi Przejść Granicznych uruchomił na przejściu granicznym w Korczowej Punkt Obsługi Podróżnych, w którym zorganizowano miejsce do ogrzania się i odpoczynku, gdzie dostępne są automaty z ciepłymi napojami oraz toalety. Funkcjonariusze Straży Granicznej informują podróżnych oczekujących w kolejce o możliwości skorzystania z wyznaczonego miejsca – opisuje podjęte działania M. Waksmundzka-Szarek.

W rozdawaniu ciepłych napojów funkcjonariuszy straży granicznej wspierać będą strażacy. Straż Pożarna rozstawiła także ogrzewane namioty na MOP w Chotyńcu dla pasażerów autobusów oczekujących na odprawę.

Blokady po stronie ukraińskiej związane są ze zmianą przepisów celno-skarbowych na Ukrainie.  

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 14/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium