Życie Podkarpackie nr 16/2019 Życie Podkarpackie nr 16/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 114/2019, Środa 24 kwietnia 2019 r., Grzegorza i Aleksandra
Opublikowano
Jarosław, Lubaczów, Przemyśl, Przeworsk, Region
Dofinansowanie na energooszczędne okna HENSFORT w programie „Czyste Powietrze”
Smog jest jednym z najczęstszych tematów przewijających się w mediach oraz rozmowach mieszkańców Podkarpacia w okresie zimowym. Rządowy program „Czyste powietrze”, za jeden z elementów w walce z trującym dymem obok wymiany wysokoemisyjnych kotłów grzewczych i ociepleń budynków uznaje energooszczędne okna i drzwi. Co więcej, dofinansowuje ich wymianę. Z tej możliwości coraz chętniej korzystają Klienci odwiedzający salon sprzedaży okien i drzwi firmy HENSFORT.

Program Czyste powietrze – zadbaj o swój kawałek nieba" realizowany przez Ministerstwo Środowiska zachęca do działań ograniczających emisję szkodliwych zanieczyszczeń, dając możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na wymianę wysoko-emisyjnego kotła grzewczego, ocieplenie domu, w tym poprzez wymianę stolarki okienno-drzwiowej.

Edyta Fedyk, Kierownik Salonu Sprzedaży HENSFORT w Przemyślu

Coraz więcej Inwestorów odwiedzających nasz salon decyduje się na zakup okien i drzwi dofinansowanych w ramach rządowego programu. Służymy pomocą w zakresie doboru odpowiedniej stolarki, tak aby spełniała ona wymagania programu „Czyste Powietrze” – mówi Edyta Fedyk, Kierownik Salonu Sprzedaży HENSFORT w Przemyślu

W jaki sposób stolarka okienna przyczynia się do walki ze smogiem?

Montaż energooszczędnych okien znacząco ogranicza straty ciepła, przekładając się na oszczędności w ogrzewaniu. Można więc przypuszczać, że mieszkańcy miejscowości zmagających się z problemem smogu, wyposażając swoje domy w odpowiednie okna, pośrednio przyczyniają się do ograniczenia emisji szkodliwych zanieczyszczeń powietrza – wyjaśnia Edyta Fedyk.

Już prawie 13 tys. osób w całej Polsce złożyło wnioski w ramach programu antysmogowego. Coraz więcej chętnych jest również w województwie podkarpackim.

Dzięki pomocy i szybkiej wycenie okien w salonie HENSFORT mogłem skompletować i wypełnić swój wniosek. Dodatkowo uzyskałem niezbędne informacje, o tym jakie okna będą najlepszą dla mojego domu i jego otoczenia – komentuje Pan Bartosz z Przemyśla, który zamówił okna w ramach programu „Czyste Powietrze”.


Jeśli interesuje cię zakup energooszczędnych  okien  w ramach programu „Czyste Powietrze”, odwiedź salon HENSFORT w Przemyślu przy ulicy Nestora 1 lub napisz na: czystepowietrze@hensfort.pl.

nr 16/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium