Życie Podkarpackie nr 42/2019 Życie Podkarpackie nr 42/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 289/2019, Środa 16 października 2019 r., Gawła i Ambrożego
Opublikowano
Przemyśl
Co prezydent Bakun zrobi z rozpoczętymi inwestycjami?
Czy zmiana władz miasta oznacza, że rozpoczęte lub planowane wieloletnie inwestycje w Przemyślu zostaną odłożone na półkę? Dla nowego prezydenta Wojciecha Bakuna powinien to być jednak priorytet. Powinien dołożyć wszelkich starań, aby pieniądze, które otrzymał Przemyśl, nie poszły na marne. Poniżej prezentujemy rozpoczęte i planowane przedsięwzięcia w nadsańskim mieście.
fot. Mariusz Godos
Czy na przemyskim stoku ma szansę powstać m.in. planetarium?

W trakcie realizacji jest budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 14 w Przemyślu kosztem 6 mln 279 tys. 927 zł (brutto), z czego dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki to kwota 2 mln 164 tys. zł. Koniec prac planowany jest na 2020 rok. Podobnie rzecz się ma z budową hali sportowej w ramach Centrum Rozwoju Badmintona przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Przemyślu (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
30 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
su-metal 94.40.75.201 13.11.2018

W pierwszej kolejności rozebrać ''NARTO-STRATĘ'' i przetopić na żyletki, nocniki, gwoździe, tudzież, kaczki szpitalne itp. etc. I co za tym idzie doprowadzić  cały ten obszar, wraz z siedliskiem Modraszka, do pierwotnego stanu !!!

user
kaz 185.18.135.126 12:31:57 14-11-2018

su-metal-w pierwszej kolejności to rozebrałbym ciebie na organy, z wyjątkiem mózgu,który nadaje się do utylizacji.Jednego idioty mniej,a kilka osób odzyskało by zdrowie.

user
John 5.173.50.222 13:27:19 14-11-2018

Nie nuczył się jeżdzić na nartach no i są skutki

user
Przemyślanka 85.144.247.184 11:01:09 18-11-2018

Słusznie po co to komu i tak wszyscy jadą do Arłamowa

user
Ja 5.173.40.178 04:36:04 10-02-2019

W pierwszej kolejności przyleci motylek Modraszek na 100%, przepraszam smart-motylek  i uzdrowi Przemyśl i wszyscy turyści z całego świata przyjadą do Przemyśla i to z pewnością we wtorek do UM, bo jest otwarty dłużej.  

user
GOŚĆ 195.136.179.81 13.11.2018

Miasto potrzebuje kompleksu basenów, stary basen pęka w szwach Lesko Ustrzyki Dolne Sanok Jarosław mają nowe piękne baseny !

user
Zasanie 185.38.225.2 23:05:29 13-11-2018

Przemyśl potrzebuje nowych miejsc pracy ,inwestorów i większej reklamy Miasta pod kątem turystyki.

user
Lutek 81.161.203.102 09:38:30 14-11-2018

Baseny rozwiążą  definitywnie problem miasta , a jest on wielki, bo woda jest potrzebna,  chroni, broni i  odświeża, także umysł.  Brak wody ogłupia, otępia i czyni nas mało wartościowymi.  To jest super pomysł.  Emeryci i renciści już się zapewne cieszą,  by popływać w ciepłej toni i móc delektować się zimnymi drinkami z parasolką.  A że mają dużo kasy, jak to jest powszechnie wiadome, to inwestycja zwróci się w try miga. A jak wzrośnie budżet miasta, o 150 %, jak przypuszczam.  Tylko co młodym dać w zamian?  Im wystarczą super telefony z dostępem do internetu i grami.  Nie będą przeszkadzać starszym, który będą się bawić do końca.  Taka zwykła woda, a jak uszczęśliwia. 

user
longinUS 188.191.200.254 20:44:28 14-11-2018

Przemyśl ma ambasadorów turystyki na Czarneckiego i masę niepolskojęzycznych przyszłych właścicieli wschodniej części miasta ;) 

user
ppp 90.206.71.168 19:13:41 27-12-2018

Dokladnie.Kazdego lata jestem z rodzina w Przemyslu i musze zap***** do Leska lub Ustrzyk.Nie bylem jeszcze w Rzeszowie!!!!

user
Ja 5.173.40.178 04:41:13 10-02-2019

Będziemy się pluskać w basenie, czekając na zasiłek. Miasto potrzebuje być Miastem, a nie tylko mieć basen

user
Tk 5.173.96.22 14.11.2018

Potrzebujemy mostu, basenów, mieszkań  wszystko co stare uważam do rozbiórki.  Głosowalismy to takiedy właśnie mamy potrzeby 

user
Janko 5.173.208.49 14.11.2018

też mi inwestycje. Ile dla miasta z sali do badmintona? Choma dbał o swoich kolesi wykonawców. Co do nas mieszkańców? Głucho wszędzie, ciemno wszędzie ... dalej tak będzie.

user
jolo 31.183.210.196 13:05:11 14-11-2018

Centrum Rozwoju Badmingtona - to brzmi dumnie. I dumnie to powtarzaja niegdysiejsi gracze w kulki z mieszkańcami. Opamiętajcie sie wreszcie, nieprzyjaciel w granicach, larum grają!

user
Tadeusz 79.191.59.71 14.11.2018

Miasto potrzebuje gospodarza,który będzie dbało gospodarstwo a nie chłopca na posyłki 

A odnośnie inwestycji to dobry gospodarz doskonale wie co jest najbardziej potrzebne.

user
Antek 31.183.229.189 14.11.2018

Zauważcie że  wszystko co robi miasto jest zawsze bardzo drogie,  bywa że  o kilkadziesiąt i więcej procent. Przykład bunkra  na stoku,  wtopione  ok. 3,5 mln zł/ nie znam dokładnej kwoty/    Ręczę  że za te pieniądze można wybudować piękny budynek i dobrze go wyposażyć.Ceny materiałów i robocizny rosną  a przecież  ten bunkier był odlany już kilka lat wstecz.   Każda inwestycja miejska jest bardzo droga , pytanie dlaczego?  Kto na tym zarabia?  A może po prostu inwestor   nie przejmuje się pieniędzmi  bo to  nie z jego kieszeni?  Miasto ma swoje służby, inspektorów nadzoru, architektów,wszelkie pozwolenia są w jego  gestii; i co z tego?   A może   to jest tak jak z budową kościoła, musi być drogo,Proboszcz wie dlaczego.

user
Olo 83.31.190.157 14.11.2018

Baseny to najważniejsza inwestycja jakiej potrzebuje umierające miasto!!!!! Za basenem przyjdą inwestorzy, turyści z całej Polski będą przyjeżdżać żeby popływać w przemyska basenie, sąsiedzi z za wschodniej granicy będą przyjeżdżać się pluskać a turyści z Japonii robić zdjęcia. Basen uleczy to miasto!

user
Janusz, 79.191.70.6 14.11.2018

Czy ten stok narciarski przynosi jakies korzysci finansowe dla miasta.


user
ja 83.31.56.157 14.11.2018

ten stok narciarski juz dawno przeklety i nic sie nie zmieni, miastu potrzebna jest atrakcja na caly rok a nie tylko w zimie [jesli ona jest oczywiscie] tylko baseny i to ful wypas baseny zeby przyciagaly.Prezydent Bakun bedzie mial duzo roboty po tych co zostawili miasto w takim stanie ,ale mysle ze da rade ,mlody ,energiczny ze swiezym rozumem

user
Jan 37.248.253.167 14.11.2018

Należy rozwiązać problem komunikacji miejskiej autobusów. Najwyższy szczyt w Przemyślu : Wandy,Sucharskiego,Akacjowa jest bez dojazdu autobusów od lat ... A tam też mieszkają ludzie , często chorzy , starzy... Nie do pozazdroszczenia są codzienne piesze wędrówki z zakupami pod szczyt ul.Basztowej i wyżej ... Mieszkańcy proszą o autobus .

user
Maria 37.248.253.167 14.11.2018
STRZELNICĘ ULOKOWANĄ W CENTRUM PRZEMYŚLA PRZY UL. SŁOWACKIEGO ,TRZEBA KONIECZNIE PRZENIEŚĆ  W MIEJSCE , GDZIE NIE BĘDZIE ZAKŁÓCAĆ SPOKOJU  OKOLICZNYCH MIESZKAŃCÓW  ! Obecne ulokowanie strzelnicy jest nie odpowiednie , gdyż sąsiaduje ona z : przedszkole , bloki mieszkalne , jednorodzinne  domy itp.
user
gość 195.136.179.81 14.11.2018

skoro Ustrzyki Dolne Sanok Lesko mają nowe baseny to Przemysl tez chyba na to zasłużył Z basanu tera korzysta 200 osób dziennie ,lekko licząc  66 tysięcy osób rocznie ! 

user
. 188.147.101.32 15.11.2018

Basen najwazniejszy!!!!tylko basen!!!

user
JM 156.67.127.243 22.11.2018

O Basenie, coś Przemyśl wybawił z rąk bezrobocia! Przybywaj!

user
ja22 94.40.75.203 24.11.2018

stok do likwidacji!!!! to kasa dla "grupy kolesi" a nie dla rozwoju miasta, malo tego my spoleczenstwo placimy za wode do armatek snieznych!!!! nosz qrw.. zrobili sobie interesik jak ta knajpa niedokonczona i na koszt miasta czyli NAS!!! baseny aqua park ,kryte lodowisko, MOST na wysokosci hotelu gromada! po prostu nie dac kolesiom rabowac tylko zmusic do odejscia bo oni tylko POtrafia rabowac

user