Życie Podkarpackie nr 46/2018 Życie Podkarpackie nr 46/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 323/2018, Poniedziałek 19 listopada 2018 r., Elżbiety i Seweryna
Opublikowano
Przemyśl
Labradorka Gina ze złotym medalem
I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Słowackiej Administracji Finansowej Psów Służbowych w Wykrywaniu Środków Odurzających oraz Wyrobów Tytoniowych zajęła labradorka Gina, specjalizująca się w wykrywaniu wyrobów tytoniowych i jej przewodnik z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu.
fot. KAS
6-letnia labradorka Gina służy w podkarpackiej Służbie Celno-Skarbowej od 4 lat.

Mistrzostwa odbyły się w Velky Meder na Słowacji. Wzięło w nich udział 13 drużyn i 27 przewodników reprezentujących Słowację, Polskę, Czechy, Węgry i Ukrainę. W składzie 4-osobowej  polskiej drużyny, reprezentującej Krajową Administrację Skarbową, znaleźli się dwaj funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu (kapitan drużyny i przewodnik wraz Giną). Wśród konkurencji, z którymi musieli się zmierzyć, były: przeszukiwanie pomieszczeń, bagaży, samochodów osobowych i ciężarowych, a także posłuszeństwo.

Mł. rachm. Wojciech Uchman z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu razem z psem Giną triumfowali w konkurencji wyroby tytoniowe, pokonując  tym samym przewodnika reprezentującego Słowacką Administrację Finansową.

fot. KAS
nr 46/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium