Życie Podkarpackie nr 12/2019 Życie Podkarpackie nr 12/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 82/2019, Sobota 23 marca 2019 r., Feliksa i Pelagii
Opublikowano
Jarosław, Radymno, gm. Chłopice
Bez sensacji w drugiej turze
Druga tura wyborów w powiecie jarosławskim potrzebna była w 2 gminach. Do urn w ubiegłą niedzielę poszli mieszkańcy Radymna oraz wyborcy z gminy Chłopice. Zdecydowali, że w Radymnie włodarzem zostanie Mieczysław Piziurny, zaś wójtem Chłopic – Andrzej Homa.
fot. arch. M. Piziurnego

Trudno po niedzielnym głosowaniu mówić o sensacyjnych rozwiązaniach. Wyniki pierwszej tury w każdej z gmin, nawet jeśli któryś z kandydatów osiągał przewagę, zapowiadały wyrównaną walkę – i taka też ta dogrywka była. Żaden z kandydatów nie zdystansował rywala, w Radymnie zadecydowało niewiele ponad 200 głosów, w Chłopicach niecałe 500. I chyba wybór Andrzeja Homy, a może brak wyboru dotychczasowego wójta Andrzej Czyża traktować można w kategoriach niewielkiej, ale jednak, niespodzianki (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
2 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
mk 91.193.208.124 08.11.2018

 Rozwój turystyki  , nie jest właściwą drogą do zapewnienia  rozwoju miasta. Tylko przemysł , a zwłaszcza jego 3 / trzy / gałęzie  /  1/ motoryzacja , 2/ elektronika .  3/  zbrojenia / obronność / jeśli to komuś bardziej odpowiada .  One generują stosunkowo dużo miejsc pracy , wymagają sporych  rozmiarów  , nowoczesnych    kooperantów, co z tym idzie następne miejsca pracy , nowoczesne technologie, anie turystyka . TURYSTYKA  może i powinna być wartością dodana , ta jak to ma miejsce  w USA ,Francji  . Natomiast gdyby sana turystyka była   potęga i mogą zapewnić  moc pastwa , to tak byłoby. To za tym dlaczego wielka turystyka / bo tak  jest w istocie /  nie zapewnia  wielkości np. GRECJI,  Portugalii  czy nawet Hiszpanii? Bo turystyka tego nie zapewni  jak pokazuje współczesny świat  nikomu , może  najwyżej pełnić rolę wspomagającą  dla wspomnianych trzech gałęzi przemysłu 

user
asdf 91.196.10.26 06:38:00 10-11-2018

A jakie poważne firmy będą inwestować przy samej  granicy z Ukrainą, gdzie od prawie 5 lat toczy się wojna? Przecież w razie czegos może kiedyś przyjść Putin i zabrać im fabrykę.  Wprawdzie to bardzo mało prawdopodobny scenariusz, ale czy jeszcze 6 lat temu ktoś na poważnie myślał, że Krym będzie należał do Rosji, a Donbas będzie okupowany przez Rosjan? W biznesie trzeba brać pod uwagę również mało prawdopodobne scenariusze. 

nr 12/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium