Życie Podkarpackie nr 46/2018 Życie Podkarpackie nr 46/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 323/2018, Poniedziałek 19 listopada 2018 r., Elżbiety i Seweryna
Opublikowano
Przemyśl
Nokaut! Wojciech Bakun prezydentem
37-letni Wojciech Bakun z Kukiz’15 został nowym prezydentem miasta Przemyśla. W II turze wyborów, która odbyła się 4 listopada br., znokautował swojego kontrkandydata Janusza Hamryszczaka (Prawo i Sprawiedliwość), otrzymując prawie 12 tysięcy głosów więcej!
fot. Paweł Bugira
Wojciech Bakun (z prawej) pokonał Janusza Hamryszczaka w II turze wyborów samorządowych. Został prezydentem Przemyśla.

Kim jest Wojciech Bakun?

Wojciech Bakun urodził się 29 stycznia 1981 roku w Przemyślu. Z wykształcenia jest technikiem informatykiem. Wykształcenie średnie policealne. W 2002 r. ukończył Policealne Studium Zawodowe. Pracował jako przedstawiciel handlowy i administrator baz danych w rodzinnym przedsiębiorstwie. Prowadzi (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
54 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
jack 156.67.127.243 06.11.2018

średnie wykształcenie i można być prezydentem :) hehe 

user
su-metal 94.40.75.201 22:19:29 06-11-2018

Ciul tam w to wykształcenie. Ważniejsze jest, żeby kolo nie narobił jeszcze większego gnoju niż jego poprzednik.

user
błehehehe 188.146.193.212 05:16:57 07-11-2018

marszałek sejmu to technik ogrodnik

user
Lesio 188.147.34.71 12:37:23 07-11-2018

Można mieć wykształcenie i ze względu na swoją chytrą naturę źle je wykorzystywać np poprzez tworzenie lub sprzyjanie klanom, układom i kolesiom  itd.

Można mieć wykszt. średnie i być oddanym, uczciwym i zaangażowanym w pełnienie swojej funkcji.

user
Giga 185.128.22.113 14:34:40 07-11-2018

Tak chcieli wyborcy. Trzeba to uszanować. Tych wykształconych już mieliśmy... ale doprowadzili Przemyśl do takiego regresu i wyludnienia, jaki był wcześniej tylko przed budową Twierdzy Przemyśl!

user
Leon 178.235.121.213 06.11.2018

I co cię tak śmieszy..?

user
Giga 185.128.22.113 14:35:51 07-11-2018
… że rządzili nami ogrodnicy! A teraz wszyscy z ekipy rządzącej ponieśli klęskę!
user
Tadeusz 79.191.56.180 06.11.2018

A lokalni notable z tytułem doktora puścili nasze miasto z torbami.

Na takie wielkie miasto jak Przemyśl matura powinna wystarczyć by być dobrym gospodarzem.


user
Tadeusz 79.191.56.180 06.11.2018
Co to będzie.Mimo żmudnych poszukiwań nie udało się znaleźć  żadnych haków nawet na rodzinę.
user
Darek 81.161.203.153 06.11.2018

Z wyższym wykształceniem rządzili i do czego doprowadzili

user
i 94.40.44.230 06.11.2018

obudziliście się... gazetko oj gazetko

user
pikulice 5.173.40.5 06.11.2018

ja mam  mature z roku 1988 i wiedzy wiecej niz niejeden magister.wiadomo jak i kto wPrzemyślu zdobył wyższe.Więc co to ma do rzeczy że nie ma studiów,ważne żeby się trzymal swoich priorytetów,ciężko bedzie w tym grajdole ale jak raz padnie na kolana to tutaj sie nie podniesie,mam nadzieje ze bedzie prawdziwym radochończakiem i da radę

user
i 94.40.44.230 21:38:50 06-11-2018
A ja jestem po podstawówce i mam większą wiedzę od ciebie kiedy robiłeś maturę w 1988, myślenie dalej podkarpackie, głosowałem na Bakuna...
user
Giga 185.128.22.113 14:39:25 07-11-2018
…."wiedzy więcej niż niejeden magister///" - oto słoma z butów wyłazi! Metropolia Pikulice i już wiedzy mu nie trzeba... ot co. Widać rozumu tyle co za paznokciami itd.  Pycha kroczy przed upadkiem, Gwiazdo Pikulic! !
user
i 94.40.44.230 06.11.2018
Jak nie sprosta dostanie czerwoną kartkę przy następnych wyborach...
user
... 188.114.89.1 06.11.2018

Ma takie samo wykształcenie co obecny marszałek sejmu, i w czy problem 

user
lenka 83.31.35.253 06.11.2018

Pan WOJCIECH BAKUN ma wiecej wiadomosci i rozumu niz wszyscy ci poprzednicy z wyzszym wyksztalceniem ,pokazali przez tyle lat na co ich stac i w jakim stanie jest miasto.Wiem ze niektorych zazdrosc zzera ze taki mlody i robi wielka kariere,zycze mu z calego serca wszystkiego dobrego i wierze ze bedzie dobrym prezydentem dla wszystkich mieszkancow Przemysla

user
nn 31.183.174.113 17:04:58 07-11-2018

ha ha a ugotowałaś dzieciom i chłopu obiad

user
Ska 31.0.81.219 06.11.2018

Kochani rodacy w najbliższą niedziele obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości i przy tej okazji proponuje nowemu prezydentowi przed przemówieniem pogratulować nagradzając go brawami. Co Wy na to?

user
śmiejżelki 31.183.192.51 22:34:03 06-11-2018
user
Ggfghhhh 37.47.74.158 06:40:55 07-11-2018

Polska nie ozyskała niepodległości od 1939. 

user
DOC 94.40.33.161 08:04:50 07-11-2018

Bardzo dobry pomysł ;)

user
Pślak 88.156.141.130 07.11.2018

Niech zacznie od wymiatania tych dyrektorów spółek i w Urzędzie Miejskim.  Rozwalić ten skostniały układ i tchnąć nadzieją miasto szare bure, po którym hula listopadowy wiatr, a witryny pustych lokali straszą co krok. 

user
asdf 37.47.74.108 10:46:05 07-11-2018

ha , ha jakby tylko ruszył to by jego wymietli a tak głupi to on nie jest .

user
adc 5.173.32.159 07.11.2018

Prezes jest bardzo pamietliwy

user
Tadeusz 79.191.68.188 07.11.2018

Rafał Dutkiewicz który zmienił oblicze Wrocławia w duże europejskie miasto gdzie wszyscy się dobrze czują zaczynał jako prezydent niewiele starszy.

Wraz z grupą zapaleńców totalnie zniszczył istniejące układy i postawił na młodość.

Efekt zaskoczył wszystkich.

Teraz też sam będąc u szczytu powodzenia i zaufania oddał prezydenturę młodym.A ostatnio pognał faszystów.

user
Janko 46.112.246.229 07.11.2018

No Hamryszczak, Choma. Wynocha !!! Koniec dla was. Tylko sprawdzać jak się partacze urządzą na posadkach.

user
mars 31.183.226.250 08:06:40 07-11-2018

PIS krzywdy im nie da zrobić , na bezrobocie nie pójdą. W województwie  władze partyjne znajdą im intratne stołki

user
przemyślak 82.160.152.11 07.11.2018

Czekamy na rozwiązanie problemu korków Słowackiego- Jagielońska.

Nowy most na Sanie np. przy ul.  Rzecznej

user
jolo 31.183.210.196 11:56:46 07-11-2018

Most przy Rzecznej rozwiąże problem Słowackiego-Jagiellońska? Dla kogo i z której strony? Masz mapę, jeżdzisz czymkolwiek po Przemyślu? Kretynskich wznowów ciag dalszy!

user
Apo 31.183.142.134 07:42:16 08-11-2018

Most przy ręcznej rozwiaze problem korków nie tylko Słowackiego Jagiello?ska ale i Grunwaldzka , Sanocka , 3-go Mają.!!

user
DOC 94.40.33.161 07.11.2018
Wojciech Bakun udowodnił, że nie trzeba mieć poparcia ,,warszafki" i lokalnych kacyków typu Choma, Zaleszczyk itp. setek tysięcy złotych na kampanie, spin doktorów typu Ryśka Syn i młodego Gosiewskiego. Porwał tłumy nie obietnicami o obserwatoriach astronomicznych, nie spotkaniami po salkach katechetycznych. Wychodził do ludzi rozmawiał, fajny sztab pełen pomysłów, pozytywna kampania. Był dla ludzi a nie ludzie dla niego.
Jeżeli ktoś mówi, że audyt po 16 latach nieudacznictwa lokalnych watażków to strata czasu (p. Hamryszczak podczas debaty w PWSW) to zastanówmy się w jakim stanie muszą być finanse naszego miasta i powiązania rodzinno-biznesowe w naszym pięknym zdegradowanym mieście.Mam nadzieję Wojtku, że dasz radę i na pochybel wszystkim wniesiesz dużo świeżości, pomysłów i zrealizujesz wiele inicjatyw i inwestycji, które będą służyły mieszkańcom w takim sposób, że za 5 lat nie będzie stanąć z Tobą w szranki o fotel prezydenta.<moc> niech będzie z Tobą, a my Ci pomożemy.
user
mars 31.183.226.250 10:26:23 07-11-2018

100/100% zgoda -   Audyt we wszystkich spółkach miejskich oraz Urzędzie Miejskim  jest OBOWIĄZKOWY!!!.   Po 16-u latach rządzenia towarzystwa wspólnej adoracji i obecnym zadłużeniu miasta ,każdy trzeźwo  myślący i obejmujący STERY na następną kadencję powinien być tego świadom. Myślę ,że Pan Prezydent-Elekt W.Bakun oraz nowi radni wiedzą o tym bardzo dobrze. Chcąc zacząć dobre rządy trzeba wiedzieć na czym się "STOI" w stanie faktycznym nie na papierku ,bowiem papier przyjmie wszystko.

user
Grażynka 185.18.135.126 07.11.2018

Jakiś taki jajowato-wargaty

user
Ruby Verma 171.224.10.120 07.11.2018
Wykształcenie średnie policealne. W 2002 r. ukończył Policealne Studium Zawodowe http://clickerheroes.co
user
józef 92.9.48.152 07.11.2018

No to mamy faceta technika na fotelu prezydenta jaja jak berety , czy miał by być to  następny  Dyzma ? .  Boże żeby tylko nie robił takich błędów ortograficznych ja były prezydent Komorowski bo wstydu będzie co niemiara . I jeszcze jedna sprawa a mianowicie współczuje wykształconym pracownikom z tytułem magistra w UM w Przemyślu którzy będą musieli wykonywać  polecenia technika z doświadczeniem przedstawiciela handlowego . Boże chroń nasze miasto od śmieszności ,pogardy i zniesławienia  . amen  

user
Darek 193.242.142.176 12:08:19 07-11-2018

Marszałek Sejmu z Przemyśla ma tylko średnie wykształcenie, więc o co ten jazgot?

user
mars 31.183.226.250 16:17:56 07-11-2018

do józef   Twój cyt.."""współczuje wykształconym pracownikom z tytułem magistra w UM w Przemyślu którzy będą musieli wykonywać  polecenia technika...""""     a cóż Ci magistrowie w UM zdziałali przez tyle lat?   tacy mądrzy ,wykształceni rozgarnięci/ na papierku ze swoimi tytułami  mgr , dr / ,  nie potrafili pozyskać nawet odrobiny pieniędzy z unijnego funduszu, nie zrobili żadnego projektu dla miasta i obywateli tylko brali kasę i grzali urzędniczy stołek tyle z ich wykształcenia korzyści.   Powiem Ci tak józef   nie ważne ile masz tytułów przed nazwiskiem a ważny jest pomysł,chęć pracy dla mieszkańców i przysłowiowy "łeb" do prowadzenia interesu .Tobie jednak tylko w głowie skróty mgr,inż. dr  ambicje , ego ,wynoszenie się ponad innych no i tak trzymaj!!

user
bobofrut 83.31.127.11 07.11.2018

juzew!! ale burak z ciebie!!

user
józef 92.9.48.152 14:27:09 07-11-2018

Do tego właśnie zmierzam i przypuszczałem ze zauważysz kpinę moją z tego ze my przemyślanie nie mamy szczęścia do ludzi którzy nas reprezentują w sejmie jak i teraz na fotelu prezydenta miasta . Przepraszam a czy po drugiej stronie szkiełka jest niedouczony debilek czy koleś który chodził do tego samego technikum co nowy prezydent piasta?

user
jack 108.171.133.164 11:27:33 08-11-2018

Elektorat wręcz wyśmienity! Czy takowi ludzie jak "bobofrut" powinni głosować? Poza wyzywaniem innych nawet nie wspiął się na wyżyny swoich intelektualnych możliwości i nie napisał chociażby "to muj prezydent on ma wiedze i moszliwosci"

user
bobofrut 83.31.131.54 18:07:59 08-11-2018

juzef  buraku niedouczony!! zawodówkę skończyłem, z wyróżnieniem ! sześć lat chodziłem!!

             no to my se pogadali! bedzie!!

user
xXx 185.25.123.196 07.11.2018

Kwik w niektorych komentarzach jest zabawny... Brak wyksztalcenia, brak doswiadczenia, za mlody i wogle blee... Ale kochani zwolennicy Pana Janusza, 17tys mieszkancow Naszego Miasta tak wybralo, jednak to Pan Janusz mial najwieksze braki, nie Pan Wojciech !!! Prezydent Wałęsa był elektrykiem w stoczni i kierował calym krajem... 

user
ziomek 79.191.70.31 07.11.2018

Może po tych 16 latach rządzenia nowi radni wraz z nowym prezydentem zrobią porządek w jednej z miejskich spółek jaką

jest MZK.Tam przez lata było wiecznie "w plecy".Tam potrzeba prawdziwego menadżera który to nie tylko będzie zwykłym "pionkiem" miasta ale też wykaże się znajomością problemów  funkcjonowania zaplecza technicznego i taboru oraz będzie zdolny do podejmowania właściwych kroków aby ta spółka wreszcie zaczęła normalnie funkcjonować.Miasto jeżeli ma się nastawić na turystykę to trzeba usprawnić problem komunikacji która to właśnie nie funkcjonuje należycie.....

user
adsf 37.47.65.231 08.11.2018

Niestety od 1944 Przemyśl nie ma szczęścia co do Prezydenta .

user
erty 37.47.65.231 08.11.2018

PiS przejął Marsz Niepodległości

user
obiektywny 5.173.40.5 08.11.2018

Drodzy mieszkańcy naszego miasta czytając ostatnio szereg artykułów czy to w zp czy w Nowinach zaczynam wątpić w chęci Pana elekta prrzydenta. Podczas kampani mówił trzeba zrobić zmiany w UM i w spółkach a z tych artykułów wynika że zaczyna puszczać oczko w stronę PiS i RC. Jeżeli moje przeczucia się spełnią a nie chciałbym tego to ludzie głosujący na Pana Wojciecha a było ich 17682 poczują się dość mocno oszukani. Panie Elekcie chce Pan robić porządek w Przemyślu czy to komuś się podoba czy nie to tylko z jedna partia KO. Bo każdy inny wybór będzie niekorzystny dla Miasta i da zastanowienie ludziom którzy Pana poparli czy dobrze zrobili. Dlatego prosimy o określeniu się z tą koalicją z kim będzie tworzona mieszkańcy mają prawo wiedzieć czy zmieni się Przemyśl czy tylko prezydent który będzie sterowany przez PiS i RC

user
erty 37.47.99.37 18:14:58 08-11-2018
Z każdą , która tylko zechce .
user
obiektywny 5.173.128.141 19:02:43 08-11-2018

No PiS i RC napewno już tam się dobijają żeby utrzymać stanowiska w UM i w spółkach i ciekawe jak wtedy Pan Wojciech chce przeprowadzać audyty jakoś to dziwne by wyglądało żeby PiS i RC miało by skazać swoich ludzi na wygnanie w końcu eksperci jakich mało zwłaszcza prezes Pwiku i Pgmu. Wojtku zlituj się nad nami mieszkańcami i zrób porządne sprzątanie a nie wchodz w koalicję  z tymi ludzmi co rządzili przez ostatnie 4 lata i co zrobili.

user
maria 92.9.48.152 08.11.2018

No to teraz firma Piotruś Pan i jego właściciele będą robić na terenie przemyśla co chcą , jak chcą i kiedy chcą.

user
Johny 37.248.162.62 09.11.2018

Polska sie smieje z Przemysla, zenada. Druga zenada to ze nie bylo innego kandydata na ktorego warto bylo zaglosowac. A trzecia to frekwencja,  co to za wygrana gdy polowa uprawnionych olala system (i slusznie), czyli wzgardzila Bakunikiem, Hamryszczakiem, itd

user
Janusz, 79.191.70.6 14.11.2018

Potrzebny jest jesczce jeden most na Sanie na wysokosci ul Rzecznej i obwodnica nad osiedlem Glazera.


nr 46/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium