Życie Podkarpackie nr 12/2019 Życie Podkarpackie nr 12/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 82/2019, Sobota 23 marca 2019 r., Feliksa i Pelagii
Opublikowano
Jarosław, Lubaczów, Przemyśl, Przeworsk, Region
4 kroki do lepszej pielęgnacji ciała
Potrzeba bycia i czucia się pięknym jest w nas głęboko zakorzeniona. Nie bez powodu człowiek lepiej czuje się w estetycznym, ładnym otoczeniu, które pozwala mu osiągnąć i utrzymać wewnętrzny spokój oraz harmonię. Tak samo podchodzimy do naszego ciała - chcemy, aby było delikatne, dobrze odżywione i po prostu ładne. Wiąże się to także ze zdrowiem - gdy lubimy to, co widzimy w odbiciu lustra, podświadomie utożsamiamy dobry wygląd z brakiem chorób. Jak zatem dbać o naszą skórę i ciało na co dzień?

1. Ostrożnie ze słońcem

Choć jest ono nam potrzebne, ponieważ dostarcza nam witaminy D i chęci do życia, nie powinniśmy przesadzać z opalaniem. Skóra człowieka, choć jest największym i najbardziej wytrzymałym organem jaki posiadamy, jest również dość wrażliwa na promieniowanie, a im jaśniejszą mamy karnację, tym bardziej powinniśmy się tym przejąć. Dlatego o ile delikatna opalenizna nie jest dla nas niczym złym, o tyle zdecydowanie powinniśmy unikać "leżenia plackiem" godzinami czy częstymi wizytami w solarium.

2. Wybierz dobre kosmetyki

Kosmetyki do pielęgnacji ciała to temat rzeka - dosłownie gubimy się w ilości marek, serii czy sposobów wytwarzania produktów do codziennej higieny. Warto jednak pamiętać, że im bardziej naturalny skład ma wybrany produkt, tym lepiej dla naszej skóry. Szczególnie jeżeli jest ona dość sucha lub ma tendencję do przesuszania się, warto wybrać delikatne, oparte o naturalne składniki mydła czy balsamy.

3. Dbaj o codzienne nawilżenie

Nasza skóra na co dzień jest wystawiona na wiele czynników środowiskowych, które mogą powodować jej uszkodzenia czy wysuszanie. Dlatego warto wyrobić sobie nawyk codziennego korzystania z balsamu do ciała. Jeżeli połączymy jego możliwości z cotygodniowym peelingiem, szybko zauważymy wyraźną poprawę naszego wyglądu. Podobnie jak w przypadku płynów i mydeł do kąpieli, warto wybierać kosmetyki z naturalnymi substancjami w składzie. Produktowe inspiracje możemy znaleźć pod adresem https://tolpa.pl.

 4. Same kosmetyki to za mało

Choć wielu z nas bardzo nie lubi tego słowa, nie możemy o nim zapominać: dieta ma ogromny wpływ nie tylko na to, jaką figurą dysponujemy, ale także jak wygląda nasza skóra i ciało. Jeżeli połączymy codzienną pielęgnację kosmetykami ze zdrowym sposobem odżywiania, nie zapominając przy tym o odpowiedniej ilości wody i ruchu w ciągu dnia, osiągniemy zdecydowanie lepsze efekty, niż gdybyśmy używali jedynie kosmetyków. Nie oznacza to, że musimy trzymać bardzo rygorystyczny jadłospis - wystarczy ograniczyć spożywanie niezdrowych przekąsek i dodatków na rzecz większej ilości warzyw, owoców czy pestek.

nr 12/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium