Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 115/2018, Środa 25 kwietnia 2018 r., Marka i Jarosława
Opublikowano
Przemyśl
Zarząd Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zabrania dokarmiania bezdomnych zwierząt. Czytelniczka uważa, że łamią prawo
– Egzekwujemy tylko regulamin porządku domowego – odpowiada prezes spółdzielni.
fot. Mariusz Kościuk

Zdaniem kobiety, która zadzwoniła do naszej redakcji, zarząd Przemyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zabrania dokarmiać bezpańskie zwierzęta, a to jest niezgodne z ustawą o ochronie zwierząt. – Nie do końca jest to zgodne z prawdą. Nie można dokarmiać zwierząt w miejscach do tego nieprzeznaczonych – mówi prezes PSM Zbigniew Kurosz. – Ludzie często wyrzucają resztki jedzenia przez balkon albo na trawniku, a do tego co prawda przylatują ptaki, ale i przychodzą szczury – tłumaczy.

Prezes PSM odwołuje się do zapisów w regulaminie porządku domowego. A tam wyraźnie widnieje: „Zabronione jest (...) wyrzucanie śmieci z balkonów, loggii i okien oraz zaśmiecanie trawników i pomieszczeń wspólnego użytku”. 

Regulamin zabrania również wykładania pożywienia dla ptactwa na parapetach okiennych, balkonach, loggiach oraz karmienia ptaków w obrębie budynków mieszkalnych i osiedla. Nie pozwala także na karmienie kotów w klatkach schodowych i korytarzach piwnicznych.

– Chodzi o to, żeby dbać o estetykę otoczenia i nie przeszkadzać innym mieszkańcom. Nie wszyscy są za dokarmianiem zwierząt, ludzie narzekają na zanieczyszczenie elewacji i parapetów przez gołębie, boją się też chorób przenoszonych przez zwierzęta. Niestety mieszkanie w budynku wielorodzinnym ma swoje ograniczenia, nie można hodować ptaków kosztem innych – argumentuje Z. Kurosz. – Dokarmiajmy ptaki, ale z rozsądkiem, nie wyrzucajmy jedzenia byle gdzie – apeluje. 

fot. Paweł Bugira
– Ludzie narzekają na zanieczyszczenie elewacji i parapetów przez gołębie, boją się też chorób przenoszonych przez zwierzęta – mówi prezes PSM Zbigniew Kurosz.
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium