Życie Podkarpackie nr 46/2018 Życie Podkarpackie nr 46/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 323/2018, Poniedziałek 19 listopada 2018 r., Elżbiety i Seweryna
Opublikowano
Przemyśl
Dwóch kandydatów. Dwie wizje. Dwa pomysły
Przed nami II tura wyborów prezydenta miasta Przemyśla. Do potyczki sposobią się Wojciech Bakun (Kukiz’15) i Janusz Hamryszczak (Prawo i Sprawiedliwość). Pierwsze rozdanie zdecydowanie wygrał ten pierwszy, co nie oznacza jednak, że sprawa jest już rozstrzygnięta.
fot. Paweł Bugira
W II turze wyborów na prezydenta miasta Przemyśla staną: Janusz Hamryszczak (z z lewej) i Wojciech Bakun.

Obu kandydatom, którzy staną w szranki w niedzielę, 4 listopada br., zadaliśmy pięć identycznych pytań, dotyczących ważnych spraw, związanych z miastem, jego rozwojem, zahamowaniem degradacji i emigracji czy – jakże istotnych w tym regionie – stosunków polsko-ukraińskich. Każdy z nich miał jasno określoną ilość miejsca na odpowiedź i tyle samo czasu. Poniżej prezentujemy dwie rozmowy, dwie wizje i dwa pomysły na rozwiązanie wspomnianych problemów (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
32 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Tadeusz 79.191.58.200 30.10.2018

Jeden z Nich zamówił Kaczyńskiego.

Ten przyjechał i zamiast kota przywiózł  swoją obwoźną mównicę z której przemówił.

Najważniejsze co powiedział to,że Przemyśl jest polski.

Nawet  dzieci w przedszkolu o tym wiedzą.

Kosmicznymi obietnicami niestety nie był w stanie przebić kandydata.

Ale było wesoło.Wpuszczono na salę najwierniejszych z wiernych.

Myślący inaczej zepsuli nieco dobre samopoczucie nie tylko kandydata


user
dr 83.28.66.140 19:57:56 30-10-2018

Drzwi były otwarte dla kazdego i kto chciał to mógł posłuchac rzeczowego przemówienia P.Hamryszczaka i P.Kaczyńskiego.Ja wyszedłem zadowolony i teraz wiem na kogo zagłosowac.Oczywiście Hamryszczak

user
Janusz 83.31.35.43 21:42:06 30-10-2018

Muszę przyznać że ja też wszedłem bez problemu. Jedynie sprawdzony przez ochronę jak na lotnisku. Jednak po wysłuchaniu upewniłem się w 100 % że jedynym ratunkiem dla miasta jest WOJCIECH BAKUN.

Podobało mi się zachowanie młodego człowieka który podniósł do góry przygotowana przez PiS tabliczkę z napisem "dotrzymujemy słowa" i oznajmił całej sali że głosuje na BAKUNA, brawo.

user
Andrzej 193.242.142.158 30.10.2018

Ciekawe, ile osób dopisało się przed II turą wyborów do list wyborców? Możemy mieć do czynienia z "cudem nad urną" i zniwelowaniem prawie 20% przewagi W. Bakuna.

user
Bajka 5.173.40.200 22:09:39 30-10-2018
Tak zrobiono w Warszawie dowieźli ludzi ze było ponad 100% wyborców w danej komisji. Choć wygrywał Jaki
user
hasler 157.25.108.96 23:17:38 30-10-2018

PISoBOLSZEWICKIE machinacje na nic się zdały dresiarz z Opola podkulił ogon.

user
xx 31.183.254.240 00:15:17 31-10-2018
user
Tylko mie detektor szpitala 5.173.72.14 30.10.2018

Jestem pisowcem ale na hamryszczaka nie zagłosuję bo to klamca plakat z China wisiał 4 lata temu że aqpark będzie i nie ma

user
Pozytywni 185.25.123.159 30.10.2018

Hamryszczak wie co mówi, a Bakun nie jest przygotowany do roli prezydenta.

user
BAJKA 5.173.40.200 21:55:44 30-10-2018

Nie od razu Kraków zbudowano. Byłam pod muzeum jak juz nie było prawie nikogo wyszedl nasz obecny prezydeNT a za nim z płaczem kobieta wołając ty zlodzieju,oszuści.  Nie będę tu opisywać co zrobił tej pani bo jak to napisałam na profilu p.Hamryszczaka to zostało to WYKASOWANE i zablokowano mi dodawanie komentarzy. Prawda boli? Chce pan głosować na  ludzi co innch krzywdzą, t o pana sprawa. Gratuluję trafnego wyboru.. 

user
kasander 89.68.175.84 30.10.2018

Boże - chroń Przemyśl!
Nie ma i jak widać nie będzie miał póki co szczęścia do swoich włodarzy.

user
scd 185.18.133.88 30.10.2018

Gorzej być nie może,zatem stawiam na młodego

user
Bajka 5.173.40.200 30.10.2018
Można pisaćc ze wejście miał każdy ale to nie prawda. Najlepsze na końcu.  Ewakuacja piwnicami by uniknać mieszkańców Przemyśla.  Tylko nie wiem po co były rozstawione wszędzie zaproszenia. A i zapomniałam ze pod muzeum grupka ludzi z PIS byli rozczarowani ze miał być przemarsz ludzi dookoła muzeum a się nie odbył.  
user
xx 31.183.254.240 31.10.2018

INFORMACJA     dla  wszystkich wyborców po głosowaniu w dniu 21.10.2018r   a przed głosowaniem 4.11.2018r  - DŁUGOPISY miejcie swoje własne .  Policja w  woj.wielkopolskim prowadzi dochodzenie   po tym, jak do głosowań komisja udostępniła wyborcom ścieralne długopisy.   https://wiadomosci.wp.pl/policja-sprawdza-dlugopisy-do-glosowan-mozna-bylo-wytrzec-krzyzy

user
bobofrut 83.31.66.164 31.10.2018

Kaczyński, Kuchciński, zapowiadająca swoją wizytę tuba płaczliwa pis Szydło, po co oni tu w Przemyślu??

niech sobie zabiorą cudowne dziecko Hamryszczaka w ministry do stolicy i będzie cacy!!!!!!!!

A my Przemyślanie  przewietrzymy miasto z zaszłych nic nie wnoszącyh w jego rozwój układów kolesiowo-rodzinnych

Chomów, Hamryszczaków, Kuchcińskich itp. to i smog nad miastem się zmniejszy!!!!!!!

Osobiście stawiam na młodych, może nie doświadczonych ale z pasją do zmian na lepsze lata rozwoju Przemyśla!!!!

A doświadczenie? jakie miał Choma? zadłużał szpital!! Hamryszczak? dokończył zadłużać szpital! ot doświadczenie!!!

iście magistersko-inżynieryjne!!!!!!!!!!!

Osobiście stawiam na P. Wojtka Bakuna i jestem przekonany że sprosta wezwaniu!!!!!!!!!!!

user
Mieszkaniec 31.183.195.69 31.10.2018

Nic nie zrobili tylko rozkradli PRZEMYŚL :( STAWIAM  NA MŁODOŚĆ A NIE STARE UKŁADY GŁOSUJE NA BAKUNA 

user
kasander 89.68.175.84 08:26:38 31-10-2018

A niby pan Bakun to nie był radnym, posłem?

A pan Hamryszczak tak samo.

Co takiego zrobił jeden z drugim żeby to złodziejstwo zatrzymać?

Nie słyszałem o żadnej inicjatywie.

To także ich wina, że Przemyśl jest jaki jest.

I co - nagle od 5 listopada mają się zmienić w prężnych managerów, świetnych zarządzających, posiądą odpowiednią wiedzę i doświadczenie w pracy z ludźmi i dla ludzi???

Nie ma takiej możliwości!

user
Markus 185.239.43.2 31.10.2018

Hamryszczak oszukuje ludzi jak np. Ostatnio na swoim profilu zamiescil film rzekomo z inwestorem obiecujacym, ze zbudują hotel przy stoku. W tym samym czasie wisialo w internecie ogloszenie sprzedazy dzialki wystawione przez owego inwestora.. .

Brak szacunku dla wyborcow!

Naszczescie mamy sprytnych mlodych mieszkancow, ktorzy wylapuja szybko takie farasy!

user
Maciek 185.25.123.157 31.10.2018

W II turze głosuję na BAKUNA :)

user
Monika 188.114.89.166 31.10.2018

Trzymam Mocno Kciuki żeby Pan Bakun wygrał 

user
Tadeusz 79.191.70.148 31.10.2018

Podstawową wizją jednego z kandydatów jest tylko trwanie za wszelką cenę i zachowanie posad dla króliczka,krewnych króliczka,przyjaciół króliczka.A to sie niesamowicie rozmnożyło tak w magistracie jak też społkach zależnych.

Tutaj mamy urzędników  w ilości odpowiadające miastu około 400 tysięcznego miasta.Potężny balast i żadne miasto bez pozbycia się tego balastu  nie będzie się rozwijać.


Drugi kandydat wali prosto z mostu o obecnej rzeczywistości i chce w zasadzie tylko jednego. Miasto  mieszkańcom  a nie partiom i znajomym króliczka.


user
obiektywny 5.173.80.185 31.10.2018

Witam drogich mieszkańców naszego pięknego miasta. Widzę że ruch coraz większy na forum ale i na mieście coraz więcej plakatów i banerów z podobizną wiceprezydenta. Ta ilość plakatów moim zdaniem jest trochę za duża i zaczyna przytłaczać. Panie Januszu ilość plakatów nie pozwoli Panu wygrać i nie zwiększy elektoratu. Społeczeństwo samo zdecyduje już w najbliższą niedzielę czy chcą czegoś nowego czy dalej brnąć w tym samym. Najbardziej irytującą sytuacją podczas tych wyborów jest to że jeden z kandydatów rozkłada swoje ulotki nawet po spółkach miejskich. Wczoraj płacąc rachunek w różnych spólkach zawszę w okolicach kasy leżały ulotki popierające wiceprezydenta. Spółki miejskie to nie miejsce na wyborczą agitację. Wstyd Pani Januszu wstyd panowie prezesi

user
DOC 94.40.33.161 31.10.2018

Dokładnie tak. Nowy trend: agitacja w kościele, pod kościołem,
w spółkach. Zastraszanie ludzi pracujących w urzędzie i spółkach, którzy tak na prawdę odwalają całą robotę. Hejt na Pana Wojtka, który został wypuszczony w miasto jak fetor.


Idźmy 4-go na wybory i postawmy na młodość i jakość.

Koniec z klanami rodzinnymi w Przemyślu, już czas na rzetelne i obiektywne konkursy dla kandydatów, a nie ,,króliczki".

Wiem co piszę bo kilka lat temu startowałem na stanowisko w UM Przemyśl - już prawie byłem, a tu nagle hyc i z kapelusza króliczek (ówczesny) p. Matusiewicza - niestety tak to wygląda.

user
hasler 157.25.108.96 31.10.2018

PISoBOLSZEWIA dostaje laxy, tak trzymać.

user
brat PIT 185.38.225.7 31.10.2018

Piszesz DOC zapewne o słynnym Turbostażyście Matasiewicza, który w kilkanaście miesięcy ze stażysty w Magistracie został z-cą naczelnika. Teraz już jest dyrektorem delegatury Urz.Wojewódzkiego w Przemyślu. Czyli zmienił branżę. DOJNA ZMIANA i KORYTO+ w jednym.

user
Tońcio 176.110.146.61 31.10.2018

             Bakun za Wszystkich ....Wszyscy za Bakunem  !!                                        Czas odesłać partyjno -rodzinne klany do  normalnej, podkreślam normalnej pracy.                                                                                                                             Przemyśl to nie DZIEDZICZNY FOLWARK. To królewskie miasto, dumnych ludzi.

user
jolo 31.183.210.196 01.11.2018

I znowu mnie doktor inżynier niespodziewanie wyskoczył! A ja słabe serce mam. A SOR ledwo zipie i pomocy tylko sobie udziela natychmiast. Byle do 4.11.

user
miastowy 94.40.75.203 01.11.2018
oszustom i klamcom przemyslanie mowia NIE!!! mlody nie skorumpowany! mlody z wizja dla miasta obecnie TRUPA w stagnacji!! mlody nie schlewiony NIC NIE robieniem dla miasta i nas,mieszkancow!!!! ochydne naciaganie i obiecanki musza sie skonczyc!!!!
user
5.173.169.18 02.11.2018

Witajcie mieszkańcy. Już w niedzielę mamy możliwość zagłosować na swojego prezydenta. Dzisiaj przeglądając profil na FB Pana wiceprezydenta chciało mi się śmiać. Piszę jak to zwolennicy zamiany w mieście niszczą jego banery. Panie wiceprezydencie a może to już mieszkańcy mają dosyć PiSu w naszym zrujnowanym ale wciąż pięknym mieście i może to jest ten czas aby dać sobie spokój już z polityką i zająć się tym co Pan potrafi najlepiej czyli zajęciami na uczelni. Proszę dać szansę mlodym ludziom. Szanuję Pana jako człowieka ale nie szanuję partii jaką Pan reprezentuję. Mam nadzieję że po niedzieli nastanie nowa rzeczywistość w Przemyślu. Mam też nadzieję że Przemyśl pokaże innym miastom że można wyrwać się z pod jarzma Prezesa

user
ja 83.31.239.202 02.11.2018
a pani wice wojewoda L.P.biegala  dzisiaj rano i rozdawala ulotki pana hamryszczaka i nikt za bardzo nie chcial je brac a jak juz wzial to wyrzucil do kosza...a ja glosuje na pana WOJTKA BAKUNA
nr 46/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium