Życie Podkarpackie nr 46/2018 Życie Podkarpackie nr 46/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 323/2018, Poniedziałek 19 listopada 2018 r., Elżbiety i Seweryna
Opublikowano
Przemyśl
Przemyski SOR znowu się nie popisał
Kolejny wstydliwy przykład złej opieki (lub jej braku) w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Wojewódzkiego Szpitala im. św. o. Pio w Przemyślu każe się zastanowić nad poważnymi zmianami na tym bardzo ważnym dla pacjenta oddziale i wdrożeniu wreszcie skutecznego planu naprawczego.
fot. zbiory własne
– Funkcjonowanie SOR w szpitalu przemyskim nie odbiega od poziomu innych szpitali. Poprawa będzie możliwa po zmianach organizacyjnych wynikających ze zmiany przepisów – uważa dyrektor szpitala na Monte Cassino Piotr Ciompa.

 Kilka dni temu dostaliśmy od jednego z naszych Czytelników dość porażający opis przypadku, który miał miejsce na SOR-ze 18 października br. „W tym dniu, około godziny 12, na SOR w Przemyślu zgłosił się mój teść z bólem żołądka, zgłaszając jednocześnie pojawiające się od trzech dni krwawienie z odbytu. Przyjechałem do niego o godzinie 17, a on nadal czekał na przyjęcie (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
30 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
lol 77.255.228.103 30.10.2018

SOR nie dostał podwyżki???

user
Onaxxx 94.40.74.208 30.10.2018

Normalne w Przemyślu. Nawet gdyby umierała osoba na poczekalni to by mieli to gdzieś. Ważne że interesują się sobą i swoją rodziną a reszta niech sobie sama radzi. Strajkuja bo chcą podwyżki, dostali i dalej to samo jest. Zero szacunku dla pacjentów. Jakoś czas temu też byłam zmuszona żeby zgłosić się na SOR po tym jak zostałam potraktowana przez służby to odechciało mi się wszystkiego. 

user
Obi 77.254.241.116 30.10.2018

W tym szpitalu nie zmieni się nic dopóki dopóty będzie rządzić P.C....a. Ale cóż ten wybitny polski manager (patrz: Wikipedia) zawsze ma wspaniałą wymówke.Najlepiej mu wychodzi tylko rozdawanie kasy swoim i udawanie że coś się robi. Jak długo to jeszcze będzie trwało

user
su-metal 94.40.75.201 30.10.2018

Kochani nie oszukujmy się, bo jeśli Wy sami nie zadbacie o swoje zdrowie, to nikt inny za Was tego nie zrobi, nie miejcie  co do tego żadnych złudzeń !!!


YOUTUBE.COM - JAK BYĆ ZDROWYM CAŁE ŻYCIE CZ 1.  - RYSZARD PIOTR


NIE DAJ ZAROBIĆ LEKARZOM - WOLNA-POLSKA.PL


Ps. A ten pan ze zdjęcia i cały ten personel tzw. szpitala mają Was i Wasze zdrowie głęboko w dupie, liczy się tylko kasa, nic więcej.

user
krau 83.31.24.210 30.10.2018

Może wystarczy na poczekalni zamontować kamery z widokiem na wejście do gabinetów, poczekalnię i rejestrację?

user
blondi1309 209.93.7.137 23:21:44 30-10-2018

A co ma rejestracja do tego 

user
Giga 185.128.22.113 30.10.2018

To powinno znaleźć się w sądzie! To jest jawne narażanie człowieka i jego zdrowia.  

user
Europa 193.57.121.132 30.10.2018
Brawo dyrektorze
user
scd 185.18.133.88 30.10.2018

Burdel jak zwykle-czy nikt nie wyciąga wniosków?Dyrektorze!

user
Nnnn 188.147.102.217 30.10.2018

Ja byłam w lipcu na sor z kółka nerkowej też nie otrzymałam pomocy 

user
asdf 37.47.67.131 31.10.2018

Panie 3 godz to nic . 

user
mn 31.0.120.126 31.10.2018
Ciompa to bliska rodzina Ortyla -a reszta już wiadoma? 
user
jolo 31.183.210.196 15:02:43 31-10-2018

Bezczelny urzędas. Byle do 4.11 dotrwać. Niedługo was pogonimy, panie Ciompa. Razem z rodziną i przydatkami. Razem z cała ferajną doradców z Rzeszowa i pseudolekarzami. Niedługo już, bo mamy was serdecznie dość.

user
jolo 31.183.210.196 16:51:02 06-11-2018

Przypominam się, panie Ciompa. Wróżba sie spełniła( co do daty i wyników głosowania). Jaki bedzie ciag dalszy?????

user
Motyl 81.161.205.99 31.10.2018

3 dni tak chodził??

A był u lekarza rodzinnego z tym ??

Czyli mógł poczekać ...  

user
j 83.3.224.220 13:27:25 31-10-2018
I niestety tak pewnie uważali na SORze.
user
Motyl 81.161.205.99 13:42:59 31-10-2018

Dobrze uważali na SORrze.


Tam się ma ratować życie, a nie diagnozować chorych od kilku dni, którzy przychodzą na SOR, bo u rodzinnego są kolejki.. i nie chcą czekać.

Taka prawda. Pozdrawiam


 

user
Zbig 81.161.203.119 31.10.2018

W SOR byłem kilka razy, owszem czekałem kilka godzin, ale czy ktoś zastanowił się nad tym, dlaczego tak się dzieje? Żeby to zmienić, należałoby powiększyć SOR i zatrudnić dodatkowe osoby, żeby rozładować kolejki.  Czy są jednak chętni, by pracować w SOR?  Pacjenci przychodzą z różnymi dolegliwościami, jedni z błahymi, drudzy z poważnymi,  a każdy oczekuje na swoją kolejkę. Być może gdyby przed SOR "segregowano" pacjentów według stopnia zagrożenia życia , a nie czasu rejestracji,  ci z poważnymi dolegliwościami byliby szybciej obsłużeni.  Innym problemem jest to, że trudno jest też ustalić, czy np. ból brzucha to zwykłe zatrucie pokarmowe czy np. sepsa.  To wszystko wymaga czasu i przeprowadzenia badań, także ambulatoryjnych.  A pozostali pacjenci czekają i się irytują ....  

user
Adam 46.76.35.202 12:23:23 31-10-2018

 Po co było lekwidować szpital przy ul. Słowackiego ,miało być lepiej a jest tak jak jest.                      

user
magda 92.9.48.152 13:29:17 31-10-2018

Opowiadasz dur noty , natomiast prawda jest taka ze na  SOR-e siedzą leniwe tłuste baby którym w ogóle  praca nie jest w głowie. Sama byłam świadkiem jak podczas przyjęcia pacjenta trzy kobitki wprowadzały dane pacjenta zastanawiając po pierwsze nad ortografią a po drugie  czy w odpowiednie rubryki wpisują. Ponadto każda z nich trzymała w ręce żarcie lub picie . Zero profesjonalizmu i empatii dla pacjentów. Szpital jest pilna potrzeba oczyścić z pseudo pracowników jak i pseudo lekarzy. Jedni i drudzy zwalają winę na system lub wymyślają głupawe historie . Kompletny brak nadzoru powoduje ze panie na SOR czują się kompletnie nie zagrożone i dyrekcje maja daleko w swojej mrocznej części ciała . Wychodzą one z założenia ze jak dyrekcja cos fiknie to natychmiast organizują strajk.  

user
Zbig 81.161.203.119 14:32:18 31-10-2018

Pani Magdo, każdy ma swoje doświadczenia z SOR, więc nie muszą być one tożsame. Skoro pani przeszkadza nawet tusza u kobiet ("tłuste baby"),  to może niech pani zgłosi Dyrekcji Szpitala wniosek, by zatrudniać tylko modelki,  a lekarzom nakazać nosić krawaty, są mniej awanturujący, jak wszystkim wiadomo. Z jednym się z panią zgadzam, problemem zawsze jest człowiek i to po każdej stronie barykady.   

user
Ada 31.175.143.205 31.10.2018
Ręce opadają, na tym SORze człowiek jest zupełnie bezradny! Skoro nie ma na to rady to może pora posiłkować się innymi służbami - telefon na policję że te konkretne osoby które mają dyżur stwarzają w danym momencie zagrożenie dla zdrowia i życia pacjenta który czeka na pomoc w nieskończoność. Za nieudzielenie pomocy jest przecież paragraf. Raz, drugi i może by się coś tam w końcu ruszyło. Tak, wiem pomysł może być kontrowersyjny ale co innego pozostaje robić???Najfajniejsze że za przeproszeniem oszczanego lumpa przywiezionego przez policję obsługują odrazu - nie raz to widziałam.
user
Domcio Tamerdyner 86.144.82.22 23:34:10 04-11-2018

Oszczanego lumpa przyjmuja w pierwszej kolejnosci poniewaz jesli jest zgloszenie i jada do tego sluzby to taka osoba musi byc przyjeta poza kolejka. 

user
Ada 31.175.143.205 12:45:06 05-11-2018

Więc wniosek taki, żeby zamiast jechać na SOR samemu - lepiej od razu wzywać radiowóz.... 

Drodzy pacjenci to trzeba zacząć stosować!

user
hasler 157.25.108.96 31.10.2018

Tak wygląda kraj pod nierządem PISoBOLSZEWII

Ważne że żer w korycie a broszka wozi zad na dwa auta.

user
Xx 5.173.240.25 31.10.2018
Nie tylko SOR tak robi , również ordynator ginekologii , nie robiąc badań podsuwa papier do podpisania i bierze na operacje , a później bierze wolne na czas pobytu pacjenta na oddziale bo się boi .
user
Gaga 31.128.19.125 31.10.2018

Trzy lata temu trafiłam na sor ostrym  zapaleniem wyrostka robaczkowego. Czekałam na korytarzu od 10:00 do 21:30  . Jak widać  przez te trzy lata nic się nie zmieniło w  kwestii dbania o pacjenta. 

user
Ewa rygiel 83.31.241.145 01.11.2018

Norma ostatnio znajomy z ojcem był który miał ewidentnie objawy zawału A siedział tam z nim 6 h zanim to przyjęto bez jedzenia picia bo kazała my pielęgniarka do badania być na czczo A chłop cukrzycę miał już to prawie nogami do przodu wywiezli

user
Xxx 185.239.43.2 04.11.2018

Gdyby zależało to odemnie zwolnił bym wszystkich ...

I zatrudnij młodych lekarzy pielęgniarki niezmanierowanych ludzi którzy z chęcią idą do pracy zajmują się pacjentami a nie stare prukwy które mają wszystko gdzieś byle odbebnic swoje i wyjść do domku bo na działce trzeba buraki posadzić ... 

user
Cuda z Pianki 31.182.55.131 05.11.2018

I gdyby nawet ciężarówkami tam pchali kasę to tego badziewia nic nie wypleni !


UMIERALNIA !!!

nr 46/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium