Życie Podkarpackie nr 21/2019 Życie Podkarpackie nr 21/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 142/2019, Środa 22 maja 2019 r., Julii i Heleny
Opublikowano
Region, Wielopole Skrzyńskie, Ropczyce
Oferował policjantom 2 tys. zł za sfałszowanie dokumentacji służbowej
Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi 74-letniemu sprawcy 2 kolizji drogowych, który zaoferował policjantom najpierw tysiąc, a następnie 2 tysiące złotych, jeżeli w dokumentacji służbowej zaznaczą, że był trzeźwy.
74-latek, który w ubiegły czwartek, 4 października, stał się sprawcą 2 kolizji, oferował policjantom z „drogówki” nawet 2 tysiące złotych za poświadczenie nieprawdy w dokumentach.

Z informacji udostępnionych przez komendę policji w Ropczycach wynika, że 74-latek, kierując peugeotem, nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu tirem i uderzył w jego naczepę. Natomiast chwilę wcześniej na parkingu uszkodził też opla. Policyjny patrol, który przyjechał na miejsce zdarzenia, poddał mężczyznę badaniu na stan trzeźwości. Wykazało ono prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mundurowi w trakcie doprowadzania sprawcy na komendę usłyszeli od niego propozycję przyjęcia korzyści majątkowej w zamian za wpisanie nieprawdziwych danych w dokumentacji służbowej. 74-latek oferował niemałą sumę tysiąca  złotych za wpis potwierdzający o jego trzeźwości, a potem podbił kwotę do 2 tysięcy złotych. Mężczyzna, spotkawszy się z odmową, został zatrzymany w policyjnym areszcie. Postawiono mu już zarzut usiłowania wręczenia łapówki i kierowania „na podwójnym gazie”. 

 

1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Cars 31.0.23.145 12.10.2018

74 lata i wymiata TIRem. Nieźle. 

nr 21/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium