Życie Podkarpackie nr 17/2018 Życie Podkarpackie nr 17/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 115/2018, Środa 25 kwietnia 2018 r., Marka i Jarosława
Opublikowano
Przeworsk
Grzegorz Łuczyk nowym dyrektorem MOSiR
Grzegorz Łuczyk to sportowiec z wykształcenia i z zamiłowania. Trzy miesiące temu burmistrz ogłosił go pełniącym obowiązki dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Przeworsku. Jego doświadczenie piłkarskie, trenerskie oraz w pracy z młodzieżą przyczyniło się w ostatnim czasie do rozwoju tej jednostki. 28 kwietnia Grzegorz Łuczyk został oficjalnie dyrektorem MOSiR.

Czym przez te 3 miesiące musiał się Pan wykazać, aby teraz oficjalnie zostać dyrektorem?

– Przez ten czas podjąłem szereg działań, które miały pokazać inne oblicze kierowanej przeze mnie jednostki. Rada miasta uchwaliła nowy statut Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, zasadniczo zmieniłem cele i zadania stojące przed tą jednostką. W cenniku usług wprowadziłem zasady wynajmowania powierzchni reklamowych na administrowanych obiektach, co da możliwości pozyskiwania wpływów do budżetu miasta. Udało się także wdrożyć (...)

Jakie ma Pan pomysły i plany, które sprawią, że kierowana przez Pana placówka zacznie działać jeszcze prężniej?

– Chcę, by ośrodek w perspektywie dwóch lat spełniał oczekiwania mieszkańców w dziedzinie sportu i rekreacji. Aby ten stan osiągnąć, trzeba podnieść jakość świadczonych usług oraz działać bardziej kreatywnie. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji nie może się ograniczać jedynie do administrowania obiektami, musi wykorzystać ich potencjał. Dlatego będziemy inicjować działania mające na celu włączenie mieszkańców do aktywnego życia sportowego.

Jak chce Pan zachęcić dzieci i młodzież do prowadzenia bardziej aktywnego trybu życia i uprawiania różnych dyscyplin sportowych?

– Najważniejszą  kwestią jest ścisła współpraca z przedszkolami, szkołami oraz klubami sportowymi z terenu miasta. To  przez te podmioty docieramy do najmłodszych i próbujemy ich zachęcić do uczestnictwa w sporcie. Sporą rolę odrywają także rodzice. Wspólnie możemy oderwać dzieci od komputerów. Przykładem niech będzie nasza najbliższa impreza 23 maja, w ramach akcji „Polska Biega”. Będą w niej rywalizować nawet 3- i 4-latkowie.

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 17/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium