Życie Podkarpackie nr 20/2019 Życie Podkarpackie nr 20/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 140/2019, Poniedziałek 20 maja 2019 r., Bernarda i Bazylego
Opublikowano
Jarosław, Kramarzówka
Wwiercą się 7 km w głąb ziemi
– Wydobycie gazu na Podkarpaciu wzrośnie w ciągu 5 lat o 28 procent, do 1,75 mld m sześc. rocznie – szacuje Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA. Gaz będzie pozyskiwany między innymi w okolicach Kramarzówki w powiecie jarosławskim, gdzie PGNiG odkryło duże złoże o zasobach szacowanych na 12 mld m3. Surowiec zlokalizowany jest w warstwach skalnych, które do tej pory nie były komercyjnie eksploatowane.
fot. zbiory własne
W niedzielę, 7 bm. nowoczesną wiertnię gazu w Kramarzówce wizytował premier Mateusz Morawiecki.

– Kramarzówka jest dowodem, że wydobycie gazu na Podkarpaciu ma przed sobą bardzo dobrą przyszłość – powiedział Piotr Woźniak, prezes Zarządu PGNiG SA. – Szacujemy, że w ciągu 5 lat produkcja błękitnego paliwa w regionie wzrośnie (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
7 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
swider 5.173.72.27 09.10.2018

zesrają sie  a nie wwiercą w głab ziemi , już dwa razy próbowali we fredropolu ico nic.....niech się przypucują  jakie koszty ponieśli tam tapiąc sprzet warty miliony  w ziemi i to dwa razy.Odpalili nową wiertarkę na cześć premiera  na pokaz dla gawiedzi a niech pokaża sprzet którym  którym robią na codzien wszystko stare łatane  pordzewiałe tylko ludzie ci sami do zapierdolu..........

user
antyswider 5.172.239.84 09.10.2018

Dobrze, że na świecie żyją jeszcze inni ludzie a nie tylko swidry. Inaczej nie wyszlibyśmy z epoki kamienia. A swidrowi radze: wracaj do swojej ojczyzny zwiazku sowieckiego.

user
swider 81.161.203.124 07:48:13 10-10-2018

anty jestem polakiem nie z epoki kamienia łupanego teza moja polega na prawdzie.a propo wiercenia to troche z zasłyszanych plotek ....fredropol pochlonąl ponoć straty dwa razy po oko lo kilka mln pln ale to tylko plotki bo urwali dwa swidry bardzo drogie i ten negat  to nie tylko swidry ale transport paliwa wypłaty chemia opłaty kulisy tez znam i na koniec ponoc ukraincy wwiercili sie do tego złoza ale to podsłyszałem w sklepi we fredropolu.... i co debilu nazywajacy kogos sowietem a tak naprawde wole  kolegowac sie z madrym sowietem niz z debilem polakiem

user
Podatnik 94.246.171.67 09.10.2018

A nie mówili że gaz idzie na upainę za darmo?

user
asf 37.47.65.181 10.10.2018

Kiedy Ukraina zacznie płacić za polski gaz .

user
ZORIENTOWANY 95.130.9.210 11.10.2018

Szanowny Panie kandydacie NA WÓJTA GMINY JAROSŁAW PAWLE FRANKIEWICZU Zaciekawił mnie tytuł Pana artykułu „chcemy odmłodzić gminę” – jeżeli Pan jeszcze o tym nie wie, gmina to ogół jej mieszkańców czyli nasi szanowni seniorzy , mieszkańcy naszych miejscowości mogą czuć się zagrożeni Pana sztandarowym hasłem. Pisze Pan, że do kandydowania skłonili Pana znajomi.

 

A czy ci znajomi wiedzą, że chciał Pan wyłudzić z budżetu gminy nienależne odszkodowanie w wysokości 11 milionów, że przegrał Pan sprawę we wszystkich możliwych instancjach. Czyżby pojawił się nowy sposób na odzyskanie tych pieniędzy.??A może ci znajomi wiedza o zakupie przez Pana działek rolnych przy obwodnicy miasta Jarosławia, z chęcią ich odrolnienia jako Wójt Gminy i wybudowania tam stacji benzynowej?


Czyżby Pański ojciec tak mało zorientowany w geodezji o tym nie wiedział, że tak Pana zachęcał do kandydowania???


Zarzuca Pan gminie że jest źle zarządzana. Proszę sprawdzić Nowiny z 11.10.2018r. opublikowany niezależny ranking gmin . Nasza gmina zajęła 3 miejsce w skali byłego województwa przemyskiego czy to według Pana jest to złe zarządzanie. Dalej zarzuca Pan stwarzanie układów w gminie - no cóż każdy ocenia ludzi według siebie. Co do prowadzonej przez Pana działalności skoro jest tak dobrze to dlaczego potrzebna jest Panu posada wójta? Przecież to są sprzeczne interesy, no chyba że do ciągnięcia prywatnych zysków. Jeżeli chodzi o odcięcie naszych miejscowości od miasta również się z tym nie zgadzam. Mamy bardzo dobre drogi gminne ale aby wydawać osądy trzeba wiedzieć, że przez teren gminy przebiegają drogi powiatowe, gminne, wojewódzkie, krajowe, którymi gmina nie zarządza. Co więcej gdyby nie dofinansowanie z budżetu gminy wiele z tych dróg i chodników nie byłoby robione. Wywóz odpadów – harmonogram wywozu na 2018 rok został zmieniony pilotażowo na wniosek mieszkańców aby nie podnosić opłaty. Od 2019r. zostanie przywrócony wywóz wg wcześniejszych lat. Ulgi podatkowe- gdyby się Pan interesował naprawdę gminą do której Pan kandyduje, wiedziałby Pan ,że są wprowadzone ulgi podatkowe dla nowych lub rozwijających się przedsiębiorców i to już od 2012 roku. Kiedy ostatnio był Pan w Urzędzie Gminy? Bo ja bywam. Pana opinia jest całkowicie odosobniona. Pracownicy są mili, kompetentni i chętni do pomocy. Z tym utrzymaniem z podatków mieszkańców to też nieprawda , ale do tego trzeba znać strukturę budżetu gminy żeby wiedzieć skąd się biorą dochody i jak minimalną cześć pochodzi z podatków. Zarzuca Pan brak rozwoju gminie ale z drugiej strony nie podaje Pan żadnych konkretnych braków – po prostu ich nie ma. Mamy wodociągi , kanalizację , świetlice, szkoły ,orliki, stadiony, place zabaw, siłownie zewnętrzne, remontujemy drogi, budujemy chodniki – to jest mało. Czy Pan wie jaka jest kwota środków zewnętrznych pozyskanych dla gminy począwszy od środków przedakcesyjnych poprzez środki unijne. Nie wie Pan szanowny kandydacie bo się Pan nie interesował nigdy życiem gminy. Zawsze dbał Pan tylko o swoje prywatne interesy i obawiam się ,że jest to jedyny, prawdziwy powód dla którego Pan kandyduje.

 

POZDROWIENIA SERDECZNE

user
Gość 94.246.171.66 13.10.2018

Przecież to nie Kramarzówka, tylko Skopów!!! To nie powiat jarosławski, tylko przemyski, nie wiem skąd ta nazwa wiertni.... celowo wprowadzająca w błąd.

nr 20/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium