Życie Podkarpackie nr 42/2018 Życie Podkarpackie nr 42/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 295/2018, Poniedziałek 22 października 2018 r., Filipa i Kordulii
Opublikowano
Przemyśl
Stare wygi i nowe twarze. Kto kandyduje do rady miejskiej w Przemyślu?
Komitety wyborcze opierają się na sprawdzonych działaczach, ale sięgają też po osoby stosunkowo znane w mieście. Nie brakuje też transferów. Poniżej subiektywny przegląd list wyborczych.
fot. Paweł Bugira

W okręgu nr 1 listę Koalicji Obywatelskiej otwiera młody (34 lata) wiceprzewodniczący zarządu regionu (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
45 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Pewniaki 94.254.154.56 02.10.2018

Z okręgu nr 1 wejdą napewno: Ryszard Kulej, Jerzy Krużel, Maciej Kamiński, a reszta to wielka walka i niewiadoma ... 

user
xx 31.183.227.32 21:24:37 02-10-2018

Jerzy KRUŻEL   -   od 24 lat  radny  bo od 1994 roku  do dziś 2018r . Był Przewodniczącym Rady Miejskiej , członkiem Zarządu Miasta oraz zawodowo Wiceprezydentem Miasta Przemyśla  w latach  2000-2002 r.   W pozostałych latach piastujący rozmaite funkcje  w UM  -  masa lat na stołkach za podatnika kasę a REZULTAT tych OWOCNYCH lat działania w samorządzie  widać w mieście Przemyśl gołym okiem.  Myślę ,że nadszedł czas by wybrać nowszy ""model""na radnego

user
brat PIT 185.38.225.7 02.10.2018

Niektórzy to od lat notoryczni kandydaci na kandydatów. Ciekawi też oportunistyczne zachowanie niektórych "pacjentów" i ich transfery do PiS czy PO. Nagle wszyscy mają receptę na "uzdrowienie" miasta. Od tych pustych słów  i obietnic chce się rzygać.

user
Tońcio 176.110.146.61 07:16:26 03-10-2018

I to jest problem mieszkańców .Może oni nie chcą zmian?Może ten wyludniający się Przemyśl ich zadowala.Skoro widać ,że jest żle  to trzeba zmienić zarządzających miastem.Wybiera się ciągle tych samych ludzi, a Ci myślą ...wybrali mnie  to rządzę dalej tak jak rządziłem. Ludzie tego chcą.

user
kaska 37.248.162.161 02.10.2018

Tak .Tak będzie.

Kaminski i Kruzel,Kruzel i Kaminski.

Kto będzie mial najwiecej glosow w tym okręgu?

Kaminski czy Kruzel,?

Partia tu nie ma znaczenia,bo nie wybieramy partii.

Pamiętajmy ze w tych wyborach wybieramy człowieka.

A potem,to juz tylko mozemy miec pretensje tylko do siebie.

Pozdrawiam.


user
nick 195.136.179.81 20:35:14 02-10-2018

Obu można cenić ale Kamiński walczy z molochem czyli spółdzielnią mieszkaniową głosuję na niego 

user
d 31.183.135.233 16:34:15 09-10-2018

Kamiński walczy z molochem czyli spółdzielnią? Ty chyba niedoinformowany, albo też uczestniczysz w paraolimpiadach do Kuńkowiec... 

user
Tońcio 176.110.146.61 02.10.2018

Po staremu , elita miejska da się wybrać , a młodzi w kąt. Bo a nuż prze rwaliby słodką drzemkę miastu.  Niestety albo opcja zerowa . Albo miasto zdycha jak pies w rynsztoku.

user
Janek 5.173.208.47 02.10.2018

Wraca nasz cudowny radny. Był już w PIS, PO, SLD :

Rafał OleszekKOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

Okręg numer 1, lista numer 5, miejsce na liście 2 
42 lata, zam. Przemyśl

user
brat PIT 185.38.225.7 02.10.2018

Słynny NEOFITA tym razem na lewicowo. Ale jaja.

user
Rafi 185.25.123.187 02.10.2018

Krużel to chorągiewka, wszedł do Rady z PO a po wyborach przesiadł się do PiS, ten drugi z pisu to już nie wiem ile ma etatów bez partii by nie istniał, brzydzę się takimi ludźmi. Muszę prześledzić nazwiska ale na beton głosować na pewno nke będę.

user
Rafi 185.25.123.187 02.10.2018

W mieście potrzebna jest młoda, świeża krew a nie dziady, które się za posady sprzedają 

user
zdziwiony przemyski obserwator 83.31.138.149 02.10.2018

Hm , czy będzie nadal " młoda" zawsze nowa  wyga E. Strzałkowski.? Ten mój ulubiony bezradny wsławił się prawdziwą i jak na pisiora szczerą do bólu  wypowiedzią na jednej z sesji  rady- bezrady " Rzeszów metropolia  - Przemyśl wioska", święta  prawda , ale   co robił przez pozostałe kilka lat ?, zawsze głosował jak partia każe czyli za przemyska wioską.

Poniżej krótka ocena działalnoś

user przegrany przedmyski obserwator 83.31.138.149 28.09.2018

Zobacz obrazek przemyski bystry obserwator 83.31.138.149 18:26:17 20-09-2018

Ale ci ludzie jak nazywasz przemyskiego suwerena   przez 16 lat (4 pełne kadencje) wybierali tego jegomościa z pełna świadomością , w wolnych , tajnych wyborach więc dlaczego mają na niego patrzeć jak na marnego urzędnika. To że kłamał i obiecywał wiele , że zmarnował wiele okazji do mądrzejszych i  bardziej efektywnych rozwiązań i decyzji to "insza" sprawa ale wiedzieli kim jest Choma po pierwszej czy drugiej kadencji kiedy widać  było że człowiek ten jest wygadany ,  lej woda ale marny gospodarz który nie rozumie w ogóle czym  żyją ludzie , jakie mają problemy , czego pragną , jak je rozwiązywać by zaspokoić choć w części potrzebom mieszkańców obecnej mieściny. I dlatego pozostawia  Wolne Królewskie Miasto Przemyśl z długiem (podaję stan na 2014 r. - ok. 190 mln zł) , z pusta podstrefą inwestycyjną za wyjątkiem 2 budowanych wiat produkcyjnych , ubytkiem ok. 10 tysięcy mieszkańców głównie młodych ludzi , mieścina bez hali  portowej (jedynie duża sala) , bez otwartego basenu (obiecywał całe lata zespoły basenów) , bez prawdziwego lodowiska , z budą-wiatą na zjeździe narciarskim niedokończona za  ok. 2, 5 mln zł,  z boiskiem Czuwaju  z nieświecącymi lampami , ze zdewastowanym boiskiem Polonii ,  ze straszącymi bazarami szczególnie z paskudztwem zwanym rynkiem zielonym ,  za deficytowym od początku zjazdem  narciarskim do którego podatnicy dopłacają corocznie tysiące złotych ,  bez  w miarę dobrej i zasłużonej  sekcji koszykówki w Polonii  (same 4 i 5 ligi piłkarskie) , bez uczelni wyższej ( ta wschodnioeuropejska  raczej lipa) ostatnia wyprowadziła się  2 lata temu z budynku dawnego kina Bałtyk bez żadnego sprzeciwu przemyskiej "wadzy", z obdartymi do cegieł , sypiącymi się z tynków kamienicami i obsranymi chodnikami poza

ścisłym centrum mieściny ,  ze zniszczonymi i zdewastowanymi parkami i zieleńcami (np. przy ul. Jagiellońskiej znany dawniej  jao

Małpi Gaj czy Plac św. Floriana obecnie myjnia samochodowa. A co pozostało po tych 16 letnich "rządach" ,  setki opustoszałych mieszkań i całych kamienic jak np. M. Tomaszewskiej i innych kamienic  przy pl. Konstytucji , puste placówki po dawnych lokalach handlowych i usługowych ,  rozwalające  się zabytkowe budynki jak synagogi przy Grunwaldzkiej czy  Słowackiego ,  budynki dawnej Pomony przy Czarnieckiego , obecny budynek po kinie Bałtyk ( Uczelni ( WSA i Z ), ale aby to widzieć  należy wysiąść z czarnego  Volvo i urządzać spacerki jak ja od  ponad 60 lat. To tylko niektóre rodzynki po rządach obecnego pana prezydenta , rozumiem jednocześnie że zaniedbania w rządzeniu Przemyślem sięgają o wiele dłużej niż rządy obecnego władcy ale on miał i obiecywał wiele zmienić a miał na to 16 lat , bo obecnie rejteruje , jego sprawa . I należy pamiętać fatalne rządy kolejnych wybieranych w wolnych wyborach przez suwerena rad - bezrad które równie przyczyniły się do systematycznego upadku miasta , zaś obecna rada-  beznadzieja  wręcz tragiczna najgorsza od transformacji ustrojowej. Do kolejnych zastępców  prezydenta , no cóż sam sobie dobierał pomocników , więc sprawa Chomy. No cóż sam wielki i wieczny radny E. Strzałkowski ocenił kilka lat temu sytuację Przemyśla  na jedne jz sesji bezrady  słowami : " Rzeszów - metropolia , Przemyśl -wioska " czyli jako pisowiec celnie  i prawdziwie  ocenił sytuację w mieścinie , jednak cały czas nadal głosował jedynie "za" podnosząc łapki za dalszą degradacją Przemyśla. No cóż można i tak , ale co wymagać od "wadzy" która nieustannie czci krasnala szwejka w centrum Rynku Starego Miasta , zaś usuwając Marszałka Piłsudskiego w niebyt czyli ślepy   zaułek jaki jest ulica Wodna od picu odnawiając głowę ponoć Marszałka w formie remontu pomnika . No cóż jacy wyborcy - suweren tacy rządzący , " jaki pan taki kram. Tyle w największym skrócie , myślę że nie jest to krytyka odchodzącej "wadzy" , to są fakty które zawsze mogę udowodnić , myślę że większość którzy nie jeżdżą Volvo a chodzą po Przemyślu  nawet bez okularów to widzą . Szkoda Wolnego Królewskiego  miasta , szkoda pięknie położonego Przemyśla.

ci starych wyg:

user
Tońcio 176.110.146.61 07:25:04 03-10-2018
To jest problem z mieszkańcami. Skoro podoba im się Przemyśl - wioska , to nikt tego nie zmieni. Będą głosowali politycznie.Ktoś im powinien opowiedzieć legendę...to szewc Dratewka zabił grożnego smoka ,a nie dzielni rycerze.No cóż ...lepsze życie jest w Madrycie.
user
Marek 37.248.214.99 02.10.2018

Radzilbym dokladnie sprawdzic te etaty,bo latwo komus przykleic jest latke

Plotka goni plotke.

Pozdrawiam.


user
Jovita 79.191.62.247 09:04:22 03-10-2018

No pewnie, Szpital Psychiatryczny, szpital Wojewódzki, biura poselskie, salezjanie. kazdy kto zamienił z nim chodź slowo wie, że nie dostał sie tam droga konkursu 

user
DAN 83.31.66.166 02.10.2018
A JA STAWIAM NA MLODOSC ,SENIORZY NIECH ODPOCZNA BO BARDZO SIE NAPRACOWALI I BOLA ICH NOGI!!!!! CZAS NA WIELKIE ZMIANY  PRZEMYSL SIE BUDZI
user
DOC 94.40.33.161 08:19:43 03-10-2018

Miasto trzeźwieje

user
Olekkk 31.183.228.15 03.10.2018

Myślę że z jedynki Kamiński z deklasuje wszystkich! A po za tym to pewnie z każdej opcji po jednym. Ja idę na Kamińskiego. Dlatego że zabardzo nie ma też na kogo...niestety a po za tym on jednak stara się...

user
MaszIPomyslACzyWezmieszIpomyslisz 185.25.123.218 08:35:35 03-10-2018

Kowalski z Kukiza miażdży ich wszystkich. Prawdziwy bezinteresowny społecznik.

user
Komentator 31.183.192.17 14:52:27 03-10-2018

Stara się mając 2,5 etatu i ciągła chodząc z telefonem przy uchu po mieście. 

Czego nie stanął w obronie mieszkańców miasta w czasie protestu pielęgniarek i nie powiedział wprost do Marszałka że trzeba to zakończyć. 

W Salezjanach niby społecznie pomaga a rocznie kasę bierze bo jest w jego oświadczeniu majatkowym. W zarządzie osiedla był wybrany na wiceprzewodniczącego a teraz pisze ze przewodniczacy. 

user
DOC 94.40.33.161 03.10.2018

A kim jest p. Krużel ? - ja się pytam.

Co on takiego oprócz tego, że był inicjatorem przemyskich podziemi zrobił dla Przemyśla.

Pytam się co zrobił dla okręgu nr 1???

Niech ktoś napisze...proszę.

Pytam się jak gość, który siedzi w Rzeszowie i pracuje sobie w radiu może martwić się o losy Przemyśla.

Ja osobiście widziałem p. Krużela 4 lata temu jak namawiał (agitował) na swoją osobę. Dostał ponad 500 głosów i słuch o nim zaginął.

CZY WARTO POWIERZAĆ LOSY PRZEMYŚLA DLA KOGOŚ TAKIEGO ???

PRZECIEŻ ON MA W DUPIE NAS - MIESZKAŃCÓW - WYBIERZEMY GO, A PÓŹNIEJ HYC DO RZESZOWA.


MIASTO PRZEMYŚL - OBUDŹ SIĘ, SKORO JUŻ WIDAĆ, ŻE ZACZĄŁEŚ TRZEŹWIEĆ

user
DOC 94.40.33.161 03.10.2018
I jeszcze jedno: Uważam każdego mieszkańca Miasta Przemyśl, który zagłosuje na takich jak krużel za zdrajcę naszego miasta, który ewidentnie nie głosuje za ludźmi, którzy coś robią,a mogą więcej tylko mierzonego własną miarą małego człowieczka, który nic z sobą nie reprezentuje poza etykietką partii politycznej takich jak PIS czy PO.
Oni już mieli swój czas - nie sprawdzili się.Otwórzmy umysły - nie głosujmy jedynie wg. klucza partyjnego, głosujmy na wartościowych ludzi, którym się chce
user
Tońcio 176.110.146.61 12:22:05 03-10-2018

Dinozaury muszą odejść.

user
Komentator 31.183.192.17 14:54:13 03-10-2018
No właśnie. Wyeliminować tych co już za długo siedzą w radzie. Tych są misiewiczami na kilku etatach. Zrobić zmiany
user
Jovita 79.191.62.247 03.10.2018
Niezależnie od poglądów politycznych wybierajcie proszę młodych zdolnych ludzi. Postawmy to miasto na nogi, wybierzmy ludzi którzy nie połaszą się na partyjne stołki i fikcyjne etaty. wyslijmy w koncy ten beton w zapomnienie
user
Edek 185.25.123.144 03.10.2018

Może niech radni-kandydaci pochwala się dokonaniami, w ilu radach nadzorczych siedzą, jakie stołki otrzymali dzięki popieraniu ,   co załatwili rodzinie itd.    Pan Krużel i p. Stojak myśleli ze po rezygnacji  z PO zachowają  swoje stołki i proszę nadal  startują z PO, czy w tym PO jest jakaś myśląca osoba decyzyjna?   Może p. Bal i p. Kamiński pochwalą  się   swoimi osiągnięciami, ile rad nadzorczych ile stołków dzięki mandatowi radnego? A może p. Zapotocki coś doda?     Rzygać się chce.

user
Mieszkaniec Lipowicy 5.173.32.1 03.10.2018

Szczerze będe głosował na Ryszarda Kuleja za walke o ulice Wysockiego ! Był również zaangażowany w przebudowe chodnika przy ul. Bielskuego. Ma Mój głos bo naprawde coś robił w tym okręgu. 

user
scd 31.183.220.169 03.10.2018

A idżcie WSZYSCY z TYM Kaminskim-jak ma być dobrze?

user
Tońcio 176.110.146.61 12:25:21 03-10-2018
Kamińskiemu ma być dobrze.
user
Jovita 79.191.62.247 03.10.2018

Jak czytam, że chwali sie radnego za zaangazowanie w remont chodnika to mnie pusty smiech bierze. Ci ludzie maja rzadzic miastem, szukac inwestorow, pomyslu na rozwoj a ten stary beton nadaje sie jedynie do prac remontowych. LUDZIE ogarnijcie sie wreszcie, to miasto umiera i potrzebuje swiezego spojzenia na problemy naszego miasta!!!!!!!!

user
kaska 37.248.162.161 03.10.2018

Szkoda,z Strzalkowski nie startuje, ten byl dobry?Uważasz "csd" ze byłoby lepiej?.

 Szok!

Masz chyba jakies urazy osobiste!


user
DOC 94.40.33.161 03.10.2018

Ludzie proszę uruchomcie myślenie!

Radny nie jest od walki, naprawiania chodników, oświetlenia, załatania dziury albo na topie - od pokazywania się wszędzie w mediach przed wyborami i obiecywania na kolejne lata rzeczy, których tak nie ruszy.

W/w sprawy powinny być załatwiane na poziomie Zarządów Osiedli (mamy ich chyba 20 lub więcej w Przemyślu).

Radny może, a nawet powinien współpracować z zarządami osiedli w tych kwestiach. Może oczywiście sam to realizować ale powinien to być margines jego pracy.

Radny powinien jak pisał przedmówca pracować dla dobra ludzi i miasta - przyciągać inwestorów, próbować ściągąć kapitał, pracować dla rozwinięcia rynku pracy, inwestycji, promocji itp.


Zacznijmy trzeźwieć !!!

user
xx 31.183.227.32 17:10:56 03-10-2018

do DOC  - radny wiele może  jak chce ,nie tylko na poziomie Zarządów Osiedli , tylko jak  nie jest w układach kolesiosko-partyjnych. Człowiecze czy Ty wiesz co to jest ABSOLUTORIUM  udzielane co rok  dla zarządu miasta czyli dla  prezydenta i jego ekipy władającej miastem?.   Jeżeli nikt z radnych miejskich się nie sprzeciwia i przyklepuje nieudolności + straty finansowe zarządu miejskiego to mamy tak jak w Przemyślu przez 16-cie lat trwania w maraźmie. Podatnik pokrywa straty od lat za chybione inwestycje i nie tylko ,za podejmowane błędne decyzje przez prezydenta a przyklepywane przez Radę Miasta-radnych. Więc nie pieprz farmazonów człowieku jak nie kumasz tematu.

user
Biuro Poselskie Wojciecha Bakuna 46.170.78.34 17:21:36 03-10-2018

Do xx 

Ewidentnie masz problem z czytaniem ze zrozumieniem

user
xx 31.183.227.32 17:54:46 03-10-2018

do  Biuro Poselskie Wojciecha Bakuna --- myślę ,że bdb rozumiem co czytam w tym temacie . Radny to nie święta krowa jak do tej pory to jest !!!  tylko dla własnej prywaty. Wybierany jest  przez większość mieszkańców danego okręgu by dbał nie tylko o własne podwórko /tj. naprawiania chodników, oświetlenia, załatania dziuryw okręgu z którego został radnym/ ale by pilnował całości w mieście by zgłaszał takie problemy zarządowi miasta .

user
Ol 31.183.227.32 18:20:29 03-10-2018
Biuro podelskie wojciecha bakuna      xx prawi dobrze a niby co radny ma  tylko byc obecny na posiedzeniach rady miasta i przyklepywac kazde g..wno zarzadu miasta dobre czy zle i tylko  brac kase podatnika?
user
Kandydat 31.183.192.17 03.10.2018
Są nowe twarze to może warto zagłosować na tych nowych.Do wyborów trzeba iść i trzeba głosować. Byle nie dawać za wygraną tym, którzy się śmieją jak głosy nazbierają. 
user
Jovita 79.191.62.247 03.10.2018

Zgadzam się z powyższym. Nie oczekujcie zmian robiąc wciąż to samo. Zaufajmy młodym ludziom, nie pozwólmy żeby stary beton wrócił na stołki bo doprowadzą to miasto do ruiny. Głosujmy mądrze wg własnego uznania, nie uznania koscioła.

user
koki 83.24.30.248 03.10.2018

Czy ten kaminski to jest synem tego oszusta z solidarniosci???

user
gośc 157.25.186.119 03.10.2018

panie albo pani "nick"

wybory się pomyliły ?- to wybory do Rady Miasta

kandydatów należy oceniać po tym co zrobili dla mieszkańców Przemyśla, czyli w tym wypadku co ?


user
joziu 185.25.123.150 04.10.2018

Znów żona esbeka, ta co chciała wybudować rondo na Pl. Konstytucji w Przemyślu znów chce być radną, jest pierwsza na liście PO. Przez tyle lat zasiadała w radzie i nic, a nic nie zrobiła dla miasta za to wszędzie była pierwsza gdzie były zadymy, a to przed sądem z grupką esbeków z tak zwanego KOD-u czy u głodujących pielęgniarek. Oddany na nią głos to głos stracony na zawsze stracony !!!

user
mieszkaniec 46.170.193.230 04.10.2018
Przemyśl jest bardzo biednym miastem z powodu słabego poziomu zarządzania tym miastem. Kto z dotychczas rządził powinien przeprosić mieszkańców i już nigdy nie pchać się do władzy
aga
aga 92.9.48.152 05.10.2018

Zapotocki musi być autowany z rady miasta .

user
Snowid 31.183.165.171 06.10.2018

I tak się wybierają. Teraz ja, następnie ty i dalej wkoło Macieju. Że co, że miasto podupada? My rządzim, my radzim.... Kogo Przemyślanie wybierzecie, tych będziecie mieli! Proste?

nr 42/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium