Życie Podkarpackie nr 50/2018 Życie Podkarpackie nr 50/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 351/2018, Poniedziałek 17 grudnia 2018 r., Olimpii i Łazarza
Opublikowano
Przemyśl
PiS: Nie czujemy się przegrani
– Nie czujemy się w jakikolwiek sposób przegrani – taki przekaz płynie z komitetu Prawa i Sprawiedliwości po tym, jak Państwowa Komisja Wyborcza oddaliła skargę partii na postanowienie komisarza wyborczego. Ugrupowanie ciągle wierzy w sukces i namawia do pójścia do urn.
fot. Paweł Bugira

Prawo i Sprawiedliwość nie zdołało zarejestrować w Przemyślu list kandydatów na radnych w dwóch okręgach wyborczych. W „dwójce” ze 150 wymaganych podpisów partia miała 145, a w „trójce” – 147. Wprawdzie w obu przypadkach podpisów było nieco więcej niż wymagane minimum, ale pojawiły się błędy w numerach PESEL oraz w adresach.

PiS złożyło odwołanie do komisarza wyborczego, ale ten je oddalił. Partia złożyła skargę do Państwowej Komisji Wyborczej w Warszawie. PKW podtrzymała jednak stanowisko komisarza. Decyzja jest ostateczna i nie ma od niej odwołania. To oznacza, że we wspomnianych okręgach PiS nie wystawi kandydatów na radnych. Zabraknie więc znanych i doświadczonych samorządowców, m.in.: Bogusława Zaleszczyka, czy Dariusza Iwaneczki.

 

Robienie z igły widły

– Zostało (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
42 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Tadeusz 79.191.60.140 27.09.2018

Nad naszym miastem czuwa jednak Opatrzność.

Doświadczyliśmy tego kilkakrotnie 

Gdy jest bardzo źle pomaga Nam.

Tak jest i tym razem

user
..... 185.25.123.152 27.09.2018

PIS nie czuje się przegrany..... tylko zdegradowany! A co mają powiedzieć

user
sportowiec 83.24.29.162 27.09.2018

Sztuka jest wygrac w osłabionym składzie  czego Pis dowiedzie i to juz bedzie nokaut raz na zawsze

user
Okazuje się, 195.136.179.204 27.09.2018

że to wielki sukces pisu. Gratulujemy więc, życząc więcej takich! 

user
szczyl z Zasania 87.205.142.233 27.09.2018

Obecny radny Pisu codziennie biegający po mojej ulicy nie potrafił przez 4 lata zapewnić ulicznych pojemników na śmieci.Skoro przez kadencję dla okręgu ,dla miasta nic efektywnego nie zrobił to kto na niego zasługuje?????

user
Przemyślanka 83.31.25.55 15:06:15 09-10-2018

Oczywiście, że NIC nie zrobił, oprócz wygrzebywania i rozdmuchiwania afer! Pieniactwo i tyle!

user
kasander 89.68.175.84 27.09.2018

U pisobolszewików wszystko jest po.......e.
Nokaut 1:27 jest wygraną.
Jeszcze większy nokaut 6:100 jest wielką wygraną.
Blamaż z oszustwami i nieuzyskaniem wymaganego poparcia na listach też nie jest przegraną.
Przestalibyście chrzanić takie głupoty bo obrażacie swoje resztki inteligencji.

user
hasler 157.25.108.96 27.09.2018
user
brat PIT 185.38.225.7 27.09.2018

Gratuluję PiS dobrego samopoczucia. Casus Szydło- 27 do 1- a partyjniacy twierdzili, że odnieśli sukces. Podobnie w Przemyślu dali "du.y" ale jest "zaje..ście", bo pewnie taki był "plan taktyczny" Lucy i spółki. Towarzysze myślą, że w Polsce mieszka 37 milionów idiotów którzy za "pińćset"+  uwierzą w notoryczne kłamstwa partyjnej "elyty".

user
Obywatel 88.156.141.15 27.09.2018

Fajnie, że opublikowaliście te zdradzieckie gęby. Będę je omijał na naszym rynku przemyskim.

user
su-metal 94.40.75.201 27.09.2018

"Ugrupowanie ciągle wierzy w sukces i namawia do pójścia do urn''


?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!??!?!?!??!?!?!?!??!?!?!?!?!??!?!??!?


Co takiego?!? Czy wy na pewno dobrze się czujecie ?!?! Pójść do urn, żebyście to biedne miasto zdewastowali, zdemolowali, sprofanowali i dobili na amen !!! Chyba was pis-rało !!! 


YOUTUBE.COM - WŁOCHATY - LEPSZY MARTWY NIŻ WYBRANY

user
su-metal 94.40.75.201 20:55:33 27-09-2018

''Nie dam się oszukać

Nabrać na slogany

Niech zostanę w domu

Nie jestem pojebany

Nie wierzę politykom

Nie zbliżę się do urny

Nie dla mnie ich slogany

Ja nie jestem durny


Nigdy nie pójdę na wybory''


YOUTUBE.COM - 7 GODZIN SNU - MÓJ GŁOS W WYBORACH

user
OPO 185.38.225.7 13:59:12 28-09-2018

Do Su-metal. Proszę pamiętać, że każdy, kto nie idzie na wybory głosuje na najbardziej niechcianą opcję. To właśnie w ten sposób wygrywają populiści! Niewyrobieni i naiwni na nich głosują, inni niewyrobieni bojkotują wybory a  elektorat populistów zawsze karnie głosuje. Naprawdę i zaprawdę apeluję IDŹCIE NA WYBORY. Zadajcie sobie trud, włóżcie pracę. Bycie obywatelem wymaga świadomości i skupienia ale polityka może przyjść do domu i zabrać Wam dziecko na wojnę, może pozbawić Was Waszej drogi życia i skazać na tułaczkę. Może w końcu co najmniej sprawić że Wasze życie będzie mało wygodne, przykre i będziecie odczuwać zażenowanie i wstyd.

user
Jotes 83.31.33.230 27.09.2018

Chyba myśleli, że żadne prawo ich już nie obowiązuje. Pycha kroczy przed upadkiem.

user
Marta do su-metal 83.31.118.105 07:42:58 28-09-2018

Twoje prawo nie głosować obejdzie się.Polska poradzi sobie bez Ciebie. Pytanie brzmi czy Ty poradzisz sobie bez Polski ?  Tylko po co zabierasz glos w sprawie którą "olewasz" ?

user
s 193.242.142.131 27.09.2018

A co tam robi nijaki Bukojemski - prezes upadającego PKS-su?

user
brat PIT 185.38.225.7 27.09.2018

PiS- Popsuć i Spier.olić. Kłamstwo krótkie ma nogi tawariszci.

user
Kaska 31.183.166.175 27.09.2018

Do szczyla z zasania:

Pytasz kto na niego zaglosuje?

Ja na niego zaglosuje i wielu,wielu innych,bo on na to zasluguje i znowu zostanie radnym.

Bo to on wlasnie najwiecej dla nas zrobil,a przez Ciebie chlopie przemawia osobista złość i nienawisc.

Oj nie ładnie,nie ładnie......I na to nie poradzisz nic,ty nie dobry człowieku.Fe!

user
szczyl gimnazjalny 87.205.142.233 19:54:54 28-09-2018

 Szanowna Pani w trzech punktach proszę o odpowiedź o czynach dotyczących:

1.Nowych miejsc pracy

2.Opieka zdrowotna

3.Mieszkania

Chciałbym nadmienić,że chłopa może Pani poszukać w swoim obejściu,również  pisownia wymaga poprawy przynajmniej  w zakresie szkoły podstawowej-nieładnie,niedobry

user
uczciwy 83.31.138.149 27.09.2018

Jak się czujecie to wasza sprawa. Zobaczymy to dobre samopoczucie gdy przyjdzie rozliczenie waszych wspaniałych rządów. Która opcja  wygra wybory winna na początku sporządzić bilans otwarcia tj. strat i zysków  16 letnich rządów,  analizę  prawidłowości wydawanych pieniędzy ,  zasadność zadłużenia mieściny  oraz sprządzić uczciwy  zgodny z prawdą  protokół . Nie może być że wiele wydatków była nieuzasadniona jak np, buda-wiata na zjeździe  narciarskim czy od początku deficytowy wyciąg narciarski do którego dopłaca się ogromne pieniądze jak np

obecnie na poprawę stanu usuwającego się stoku (ok.800 tysięcy).

Myślę że niektóre sprawy okażą się ciekawym materiałem do ..........   dalszych działań. Jednak po minach widać że nie wszyscy pogodzili się z "wygraną"

user
asdf 37.47.107.86 28.09.2018

Stok niedokończony , remontowany za milony złotych , Stadion Czuwaj zniszczony , Ryneczek zdemolowany za milony złotych . 15 tyś młodych ludzi uciekło z tego grodu a oni nie czują się przegrani ahahhaha ahhahahgah ahhaha

Kończcie i wstydu oszczędźcie .

user
siekiera 31.183.174.113 11:50:00 29-09-2018

Ale to TW"Krzysiek" był prezydentem co ma PiS do tego?

user
Taka prawda 193.242.142.167 28.09.2018

A pomyśleć że gdyby to wszystko powierzyć komuś innemu niż niekompetentnej pani dyrektor to wszystko byłoby inaczej, ale cóż taka partia niestety nie przyciąga zbyt inteligentnych i ambitnych ludzi a jedynie miernoty, które za partyjną łaskę nie są w stanie nawet rzetelnie zebrać 150 niewadliwych podpisów. WSTYD! 

user
brat PIT 185.38.225.7 28.09.2018

"NIE CZUJEMY SIĘ PRZEGRANI" - dobre, bo polityczne. Jest takie KLASYCZNE porzekadło wiernie oddające sytuację- "NAPLUJ K..WIE W PYSK" TO POWIE, ŻE DESZCZ PADA.

user
Mirek 185.175.104.161 28.09.2018

Ludzie bali się podpisywać pod listami PiS  bo mają dość PiS u i wstyd im .Oto prawdziwa przyczyna zaistniałej  sytuacji.Pis  przegra te wybory ikolejne.

user
as 91.193.208.124 20:00:24 02-10-2018

piszesz jak najprawdziwszy antypolski idiota.  .

user
@as 195.136.178.204 03:00:51 10-10-2018

Kto potrzebuje propolskich idiotów? 

user
Wyborca 79.191.58.229 28.09.2018

Zajętych już stołków dla króliczka,dla jego  krewnych a także wybranych znajomych będziemy bronić jak niepodległości.

Ta koalicja o tym świadczy.

user
I PO PISIE 185.38.225.7 28.09.2018

NO W KOŃCU, ZACZNĄ SIĘ WYMIANY STOŁKÓW W U MIEJSKIM! BRAVO, BRAVO, POŁOWĘ URZĘDASÓW DO WYMIANY.

user
DOC 94.40.33.161 28.09.2018

Dokładnie tak jak napisał poprzednik ,, Pluj świni w oczy...."

Pycha kroczy przed upadkiem - goście z PIS- na zdjęciu już w połowie składu bo reszta schowana w szufladzie przez własną niekompetentność.  Mistrz i Małgorzata w wykonaniu R. Chomy, który widzi, że PIS w tarapatach i rusza z odsieczą. Regia = chorągiewka, przystawka pisu. I bezcenny misiewicz lewandowski, któremu co chwila aż łapki się garną do braw- idę zwymiotować

user
Peq 94.254.146.220 28.09.2018

Komentarzami nie zmienimy władzy musimy zaryzykować i zagłosować na innego kandydata oraz kandydatów do rady bo jak tego nie zrobimy będziemy znowu kilka lat narzekać Przemysl jest pięknym miastem dlatego ja popieram WB

user
Ryszard 31.183.2.155 28.09.2018

Problem tylko częściowo leży w porażce PiS-u, w całości leży w porażce demokracji która zgniła.  I co z tego że nie nie będzie  PiS-u   ?  Myślicie że   głosy zostaną  oddane na   p.p. Krużela,  Stojak,  Zapotockiego,  Kamińskiego , Bala czy Majgiera?  No chyba że ludzie zidiocieli już całkiem.   Należy na nowo zdefiniować demokrację,  jej cele i dobierać ludzi porządnych,uczciwych i mądrych,  takich którzy  chcą  coś zrobić dla społeczności bezinteresownie. Takich ludzi należy szukać  pośród mieszkańców, oddolnie, prosić takich ludzi aby  zechcieli poświęcić się dla dobra ogółu. Dać cząstkę swego życia dla miasta. Uczyniono z demokracji szambo do którego garną się  jak muchy do gówna wszelkiej maści karierowicze  mający na celu swój interes.    A wylęgarnią tego zepsucia są partie polityczne, choć nie tylko.     Osobiście w takiej formie wyborów udziału nie wezmę.


user
xx 31.183.238.210 19:10:45 28-09-2018

cyt...."" Myślicie że głosy zostaną  oddane na   p.p. Krużela  Stojak,  Zapotockiego,  Bala czy Majgiera....."'   '-chyba oddadzą na nich głosy wyborcy totalnie nierozgarnięci lub tylko RODZINKA!!!      ---------- Jerzy KRUŻEL radny od 1994 roku do dziś 2018r ,piastujący również rozmaite stołki w UM  - masa lat na stołkach za podatnika kasę ,ZERO działania dla dobra mieszkańców . ---------  P.Majgier -78 lat z całym szacunkiem ale czas by odszedł już na zasłużoną emeryturę.    ---------  P.Bal radny od 2010 roku  do dziś 2018r , W obecnej kadencji pracuje w pięciu komisjach  myślę ,że tylko dla prywatnej kasy bo efektów w mieście nie widać.       --------    P.Stojak     od 2008 roku pełniła funkcję Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Przemyślu /stan starych kamienic w mieście świadczy o efektach pełnionych przez panią konserwatorskiego stołka, obecnie radna RM  od 2014 do dziś 2018r.      -----------P.Zapotocki   Od roku 1998 radny RM i nieprzerwanie zaangażowany w działalność samorządową,  pełniący eksponowane stołki w samorządzie miejskim. Od 2014 – do chwili obecnej 2018r  – Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Przemyślu. 

user
Marek 31.183.134.210 28.09.2018

Regia To PIS chodzi o zachowanie stołków . Karty odkryte

user
przegrany przedmyski obserwator 83.31.138.149 28.09.2018

user przemyski bystry obserwator 83.31.138.149 18:26:17 20-09-2018

Ale ci ludzie jak nazywasz przemyskiego suwerena   przez 16 lat (4 pełne kadencje) wybierali tego jegomościa z pełna świadomością , w wolnych , tajnych wyborach więc dlaczego mają na niego patrzeć jak na marnego urzędnika. To że kłamał i obiecywał wiele , że zmarnował wiele okazji do mądrzejszych i  bardziej efektywnych rozwiązań i decyzji to "insza" sprawa ale wiedzieli kim jest Choma po pierwszej czy drugiej kadencji kiedy widać  było że człowiek ten jest wygadany ,  lej woda ale marny gospodarz który nie rozumie w ogóle czym  żyją ludzie , jakie mają problemy , czego pragną , jak je rozwiązywać by zaspokoić choć w części potrzebom mieszkańców obecnej mieściny. I dlatego pozostawia  Wolne Królewskie Miasto Przemyśl z długiem (podaję stan na 2014 r. - ok. 190 mln zł) , z pusta podstrefą inwestycyjną za wyjątkiem 2 budowanych wiat produkcyjnych , ubytkiem ok. 10 tysięcy mieszkańców głównie młodych ludzi , mieścina bez hali  portowej (jedynie duża sala) , bez otwartego basenu (obiecywał całe lata zespoły basenów) , bez prawdziwego lodowiska , z budą-wiatą na zjeździe narciarskim niedokończona za  ok. 2, 5 mln zł,  z boiskiem Czuwaju  z nieświecącymi lampami , ze zdewastowanym boiskiem Polonii ,  ze straszącymi bazarami szczególnie z paskudztwem zwanym rynkiem zielonym ,  za deficytowym od początku zjazdem  narciarskim do którego podatnicy dopłacają corocznie tysiące złotych ,  bez  w miarę dobrej i zasłużonej  sekcji koszykówki w Polonii  (same 4 i 5 ligi piłkarskie) , bez uczelni wyższej ( ta wschodnioeuropejska  raczej lipa) ostatnia wyprowadziła się  2 lata temu z budynku dawnego kina Bałtyk bez żadnego sprzeciwu przemyskiej "wadzy", z obdartymi do cegieł , sypiącymi się z tynków kamienicami i obsranymi chodnikami poza

ścisłym centrum mieściny ,  ze zniszczonymi i zdewastowanymi parkami i zieleńcami (np. przy ul. Jagiellońskiej znany dawniej  jao

Małpi Gaj czy Plac św. Floriana obecnie myjnia samochodowa. A co pozostało po tych 16 letnich "rządach" ,  setki opustoszałych mieszkań i całych kamienic jak np. M. Tomaszewskiej i innych kamienic  przy pl. Konstytucji , puste placówki po dawnych lokalach handlowych i usługowych ,  rozwalające  się zabytkowe budynki jak synagogi przy Grunwaldzkiej czy  Słowackiego ,  budynki dawnej Pomony przy Czarnieckiego , obecny budynek po kinie Bałtyk ( Uczelni ( WSA i Z ), ale aby to widzieć  należy wysiąść z czarnego  Volvo i urządzać spacerki jak ja od  ponad 60 lat. To tylko niektóre rodzynki po rządach obecnego pana prezydenta , rozumiem jednocześnie że zaniedbania w rządzeniu Przemyślem sięgają o wiele dłużej niż rządy obecnego władcy ale on miał i obiecywał wiele zmienić a miał na to 16 lat , bo obecnie rejteruje , jego sprawa . I należy pamiętać fatalne rządy kolejnych wybieranych w wolnych wyborach przez suwerena rad - bezrad które równie przyczyniły się do systematycznego upadku miasta , zaś obecna rada-  beznadzieja  wręcz tragiczna najgorsza od transformacji ustrojowej. Do kolejnych zastępców  prezydenta , no cóż sam sobie dobierał pomocników , więc sprawa Chomy. No cóż sam wielki i wieczny radny E. Strzałkowski ocenił kilka lat temu sytuację Przemyśla  na jedne jz sesji bezrady  słowami : " Rzeszów - metropolia , Przemyśl -wioska " czyli jako pisowiec celnie  i prawdziwie  ocenił sytuację w mieścinie , jednak cały czas nadal głosował jedynie "za" podnosząc łapki za dalszą degradacją Przemyśla. No cóż można i tak , ale co wymagać od "wadzy" która nieustannie czci krasnala szwejka w centrum Rynku Starego Miasta , zaś usuwając Marszałka Piłsudskiego w niebyt czyli ślepy   zaułek jaki jest ulica Wodna od picu odnawiając głowę ponoć Marszałka w formie remontu pomnika . No cóż jacy wyborcy - suweren tacy rządzący , " jaki pan taki kram. Tyle w największym skrócie , myślę że nie jest to krytyka odchodzącej "wadzy" , to są fakty które zawsze mogę udowodnić , myślę że większość którzy nie jeżdżą Volvo a chodzą po Przemyślu  nawet bez okularów to widzą . Szkoda Wolnego Królewskiego  miasta , szkoda pięknie położonego Przemyśla.
user
Ryś 217.99.253.33 29.09.2018

Są Przegrani od samego początku! Kto wygrywa wybory i robi NIC???

Tak jak Pan Wójt Gminy Przemyśl!! Dożynki Prezydenckie ze swoimi wyborcami, Imprezy, a na Drogi i najbardziej podstawowe rzeczy nie ma!!!! Wystarczy zobaczyć jak Wygląda Gmina podczas jego rządów! 

Do tego chętnie oddaje Gminę Do Miasta! Pewnie dlatego, że sam nie potrafi rządzić!

user
Jan 37.109.33.78 30.09.2018

A co ich tak wywiało przed gmach z tych ciepłych stołków... ?? Zostawili wartę ..??

user
gosc 83.31.188.4 30.09.2018

a ta pieknota w zoltym ubranku znow startuje :(:(:(:(:(:(

user
gość 157.25.186.119 01.10.2018

Panie Lewandowski

Gdyby byłby Pan człowiekiem honoru, po takiej kompromitacji na całą Polskę, powinien  Pan zrezygnować z pełnionych funkcji, bo ta wpadka obnażyła ewidentnie brak kompetencji.

Zresztą nie tylko u Pana.

Proszę nie traktować wyborców jak ciemniaków, bo wyborcy w przeciwieństwie do członków sztabu wyborczego potrafią liczyć do 150.

Polecam lekturę Kodeksu Boziewicza adresowanego wprawdzie do ludzi honoru - ale może?

user
brat PIT 185.38.225.7 02.10.2018

Ich... "bez żadnego trybu" obowiązuje kodeks Pisiewicza.

user
as 91.193.208.124 03.10.2018

Za 2 ipol tygodnia  , po wygranych wyborach  przez PiS , zobaczymy  co powiecie  wowczas . Z zimna krwia  skopiuje i  wpisze te wasze  wypociny . 

user
brat PIT 185.38.225.7 04.10.2018

Nie mogę się doczekać. Pozdro!!!!

nr 50/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium