Życie Podkarpackie nr 29/2019 Życie Podkarpackie nr 29/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 199/2019, Czwartek 18 lipca 2019 r., Kamila i Szymona
Opublikowano
Jarosław, Lubaczów, Przemyśl, Przeworsk, Region
Jesienno-zimowe finanse
Początek września to szkolna wyprawka, październik jesienne zakupy (kurtki, buty), a początek listopada to dla wielu moment, kiedy trzeba zaopatrzyć się w opał. Nie da się ukryć, że październikowo-listopadowy czas od strony finansowej do najłatwiejszych nie należy i jest chyba porównywalny w noworocznymi wydatkami. Jak sobie poradzić w sytuacji, kiedy pieniędzy na koncie zaczyna coraz bardziej brakować?

Racjonalne gospodarowanie

Prawda jest taka, że jesień wielokrotnie zaskakuje nas ilością wydatków, a w sumie powinniśmy być na nie przygotowani. Konieczność zakupu nowych podręczników dla dzieci, wymiana obuwia na nowy sezon, kończący się w piwnicy opał - to wszystko elementy i koszty, które jesteśmy w stanie przewidzieć. I takie, które powinniśmy odpowiednio w naszym domowym budżecie uwzględnić i zabezpieczyć na nie środki finansowe. W innej sytuacji wchodzą w grę tylko pożyczki pozabankowe na raty. W przypadku osób, których miesięczne dochody nie pozwalają na odłożenie większej sumy pieniędzy takie chwilówki online wydają się dobrym rozwiązaniem, szczególnie jeśli mają one na celu wyłącznie kilkutygodniowe podreperowanie domowego budżetu.

Świadomy wybór

Jeśli decydujemy się już na pożyczkę pozabankową, warto zwrócić uwagę na kilka zagadnień. Przede wszystkim powinniśmy wziąć pożyczkę na kwotę, które realnie na potrzeba i co do której mamy pewność, że uda nam się ją spłacić. Łatwy system przyznawania pożyczek nie zwalnia nas z racjonalnej oceny własnej sytuacji finansowej. Skrócona procedura przyznawania pożyczki online, brak konieczności wypełniania ogromnej ilości dokumentów, składania zaświadczeń z miejsca pracy, to ułatwienie, które firmy pozabankowe przygotowały, aby w nagłej sytuacji można było otrzymać potrzebne pieniądze nawet w 15 min. To jednak nie oznacza, że możemy wziąć pożyczkę na maksymalnie oferowaną przez firmę kwotę bez zastanowienia się, czy będziemy ją w stanie spłacić. Tak jak codzienny budżet wymaga racjonalnego gospodarowania, tak decyzje kredytowe wymagają racjonalnej oceny przyszłej sytuacji finansowej. Warto również dokładnie przyjrzeć się dostępnym na rynku ofertom. Firmy prześcigają się bowiem w promocjach, szczególnie tych kierowanych do nowych klientów. Pierwsza pożyczka za darmo to jedna z ciekawszych propozycji finansowych, dla osób, które do tej pory takiej pożyczki nie brały. Spora część firm pierwszy kredyt oferuje bez naliczania odsetek. To doskonały sposób na poprawienie swojej kondycji finansowej, a jednocześnie na sprawdzenie wydolności kredytowej przy spłacie rat. 

nr 29/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium