Życie Podkarpackie nr 25/2019 Życie Podkarpackie nr 25/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 175/2019, Poniedziałek 24 czerwca 2019 r., Jana i Danuty
Opublikowano
Przemyśl, Olszynka
Ponad 4 tony nakrętek dla Bartka [WIDEO]
– Takie małe nakrętki, a tak wiele działają – mówi Bartek Tymoczko. Dzięki ludziom dobrej woli, jego rodzina uzbierała już ponad 4 tony nakrętek. Przed kilkoma dniami Życie Podkarpackie dostarczyło kolejny transport od naszych Czytelników.

10-letni Bartek od urodzenia zmaga się ze śmiertelnie groźną mukowiscydozą. Choroba atakuje najpierw płuca, a z czasem również inne organy. Szansą na jej zatrzymanie są leki, codzienne inhalacje i oczyszczanie dróg oddechowych. Przez kilka ostatnich miesięcy musiał również przyjmować antybiotyk. Oprócz tego chłopiec korzysta z trampoliny, która pomaga mu odkrztuszać zalegająca w płucach wydzielinę. Ćwiczy też na rowerku stacjonarnym.

Aby zbierać pieniądze na leki i inne potrzeby dziecka, rodzice zdecydowali się na zbiórkę plastikowych nakrętek. Jako redakcja dołączyliśmy do akcji, zbierając je i udostępniając u nas punkt ich zbiórki. Odzew naszych Czytelników był ogromny. W czerwcu zawieźliśmy pierwsze efekty naszej zbiórki. Przed kilkoma dniami nasz van wypełnił się po raz drugi.

Gdy przyjechaliśmy do Bartka w jego domu w Olszynce (gmina Orły), na podwórku nie było już ani śladu po nakrętkach uzbieranych na wiosnę. Pojawiły się już za to następne. – Tamte zostały już odebrane przez firmę. W sumie było ich ponad 4 tony – mówi pani Lucyna, mama Bartka.

– Jesteśmy wszystkim bardzo wdzięczni. Dziękujemy redakcji Życia Podkarpackiego i wszystkim czytelnikom za okazaną pomoc – mówią rodzice.

Nakrętki nadal można dostarczać osobiście albo wysyłać na adres: Olszynka 92, 37-717 Kaszyce.
1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Peq 94.254.147.83 14.09.2018

Brawo Bartek trzymaj się

nr 25/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium