Życie Podkarpackie nr 46/2018 Życie Podkarpackie nr 46/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 321/2018, Sobota 17 listopada 2018 r., Grzegorza i Salomei
Opublikowano
Przemyśl
Strajk głodowy pielęgniarek. Chcą zarabiać 6 tys. zł brutto
Osiem pielęgniarek z Wojewódzkiego Szpitala im. św. ojca Pio w Przemyślu rozpoczęło 3 września br. strajk głodowy. Żądają podwyżki pensji zasadniczej dla każdej z nich do kwoty 6 tys. zł brutto. – Nie odchodzimy od łóżek pacjentów. Strajk prowadzimy na zasadzie „głoduję, ale pracuję” – zapewniła przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położonych Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu Ewa Rygiel.
fot. zbiory własne
Osiem pielęgniarek z Wojewódzkiego Szpitala im. św. ojca Pio w Przemyślu rozpoczęło 3 września br. strajk głodowy.

O tym, że będzie strajk, wiadomo było od co najmniej kilku tygodni. Na szpitalnych korytarzach rozwieszone zostały plakaty informujące o takiej ewentualności. – Żądamy, aby pensja podstawowa wyniosła 6 tysięcy złotych brutto dla każdej pielęgniarki. Obecnie wynosi ona około 2,5 tysiąca złotych brutto (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
58 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
kasander 89.68.175.84 04.09.2018

Za mało żądacie!

Winnyście zażądać  przynajmniej tyle ile niejaka Sadurska i inni koryciarze biorą za prawie nic nierobienie czyli 25 000 zł miesięcznie. To nie ona koło Was będzie biegała gdy zaniemoże.

user
Nitrodox@wp.pl 94.254.128.24 22:08:39 06-09-2018
Trzeba być z pisu żeby tyle rzadac
user
hasler 157.25.108.96 04.09.2018

PISoBOLSZEWICY wyjdą im na przeciw.


Radni PiS zarobili ponad 23 mln zł w dwa lata w spółkach Skarbu Państwa

user
parl 79.191.70.126 15:16:32 05-09-2018

Hasler, Ty jak zwykle w kursie dzieła.

user
Legionista 62.6.164.170 13:55:32 06-09-2018

Trzeba bylo sie uczyc idioto!

user
Jan 188.146.2.33 04.09.2018

Niech głosują przyda im się głodówka i pozdrawiam wielka pielęgniarkę że zdjęcia która się nabijala z pacjentów Głowno wam dam podwyżki nieroby powinni im płacić za dobrze przyjętych pacjentów to byskakali koło chorych 

user
kasander 89.68.175.84 23:06:13 04-09-2018
Wypada mi życzyć Tobie abyś kiedyś musiał się drzeć z bólu na cały oddział : "siostro"! Może się znajdzie taka co Ci wtedy pokaże środkowy palec. Zmądrzejesz jak nic.
user
asas 217.99.253.135 04.09.2018

a cygara można palić w trakcie tego strajku? jak głodówka to głodówka ? 

user
pigula 83.31.186.220 04.09.2018

ale beda piekne laski z tych pielegniarek po takiej glodowce super dieta sama woda soki i kofeina

user
gość 157.25.186.119 21:41:19 04-09-2018

Wielce niestosowne wpisy.

Kobiety walczą o godne traktowanie.

user
Ikh 94.254.144.104 04.09.2018

A jak zwolnią was i nic nie dadza

user
kasander 89.68.175.84 23:01:38 04-09-2018

To będziesz się wtedy dopiero darł jak nie będzie ci miał kto zastrzyku przeciwbólowego albo kroplówki dać.

user
piotr 212.99.18.170 10:52:27 05-09-2018

to niech zwalniaja ! sam pan dyrektor niech myje dupy pacjentom!

user
AntyPis 188.146.239.30 05.09.2018

Brawo!!!!! Pisiory nie przyjdą. Oni tylko przychodzili jak była opozycja. Szczypińska pierwsza leciała a teraz??? Gdzie jest Wasza koleżanka po fachu???

user
Zatroskany 91.246.69.66 05.09.2018

A kiedyż to godne podwyżki obejmą ratowników, sekretarki medyczne, zasuwające salowe, dietetyków czy fizjoterapeutów( którzy też szanowni lekarze kończyli studia)? A czy przypadkiem lekarze teraz po cichu nie dostaną podwyżek?

user
NFZ 83.15.6.29 05.09.2018

Obchody targowiska na parterze zajmują dużo energii, tak samo jak pacjenci nie mogący doprosić się podejścia do łóżka.


Spanie na tapczanach na oddziałach jest zapewne niewygodne.


Dawniej pielęgniarki miały mniej stresu, teraz bardzo dużo jest otyłych, może dlatego że wiek personelu jest coraz wyższy.

user
Tata 31.0.46.188 05.09.2018

6 tys.!!!!!!!!!!!! Chyba są w szoku!!!!!!! 

user
parl 79.191.70.126 15:18:25 05-09-2018
6 tysiecy to goscie po dniówce z automatów wyciagaja, granica fajki, itp.
user
Andrzej M. 217.99.250.236 05.09.2018

Z kraju ociekającego ruiną PIS zrobił mlekiem i forsą płynący .Wszyscy coś dostają ,najwięcej sami swoi i nieroby w postaci różnych zasiłków .Ci ,którzy najwięcej pracują i w nie najlepszych warunkach muszą walczyć o swoje .Pielegniarki,ratownicy i wiele innych grup zawodowych  zostało wielokrotnie oszukanych  przez wszystkie rządy ,najwiecej dostali gónicy ,bo sa grupą która weżmie kilofy i zdemoluje całą Warszawkę z politykami w dwa dni .A pielęgniarki moga najwyżej zrobic sobie strajk głodowy i poczytać chamskie komentarze na swój temat. Jak traficie do szpitala wielcy komemtatorzy ,popatrzcie na ich prace i porownajcie do swojej,,,pod każdym aspektem ,a pózniej powiedzcie tej ,która bedzie wam robiła zastrzyk ,że za duzo zarabia i pije kawy .

user
adam 212.99.18.170 05.09.2018
Dziewczyny kladzcie sie jedna po drugiej! Niech dyrektor z lekarzami zawija rekawy. W gabinetach zasiada po 8 lekarzy na zmiane i 2 pielegniarki, to hanba! Kto ma sie zajac pacjentem? Na podwyzki dla lekarzy ma zawsze to niech wyciagnie z rekawa dla Was! Nie ruszajcie sie!
user
Sabina 188.146.228.179 05.09.2018
System jest chory a pielęgniarki robią to co powinny brawo za odwagę!!!! a z siedzenia na dupie narzekania i krytykowania nic nie przybędzie. 
user
kaska 31.183.185.39 05.09.2018

Prosze ,nie robcie tu teatru i przedstawienia.Nie róbcie tu

sobie kpin.Dobrze jest sie śmiać i drwic,kiedy ktos siedzi sobie w  wygodnie w fotelu.Dopiero kiedy ktos z Was ciężko zachoruje,albo ktos z rodziny,albo dziecko.Wtedy dopiero szukacie ratunku i doceniacie.Wiec  w naszym interesie jest aby tu u nas pracowali i byli dobrze oplacani nie tylko najlepsi lekarze i pielęgniarki,ale takze ratownicy  ,fizjoterapeuci,salowe i .Ale 6 ty?.? Szok!!

Czy ratownicy,salowe   nie zasługują tez na wiecej???

user
Gjbgynn 37.47.103.101 01:27:24 06-09-2018

Ech, szukałem a Ojciec zdechł jak pies w szpitalu bez podstawowej opieki personelu i lekarzy.

aga
aga 92.9.48.152 05.09.2018

Tak się składa ze te panie ze zdjęcia które nazywają się tylko omyłkowo pielęgniarkami zaliczyła bym do grupy leniwych w tym zawodzie . Moim zdaniem  one są przykładem typowych nierobów jak i okazami charakteryzującymi się brakiem empatii dla chorych. Żadnych negocjacji  z tym żałosnym elementem społecznym  a dyrektor szpitala powinien kazać służbom ochrony wyprowadzić na kopach  te zołzy ze szpitala  .  Wy wredne babsztyle mam pytanie do was a gdzie są w waszych sumieniach  ciężko chorzy pacjenci ? gdzie są osoby starsze , pacjenci po ciężkich operacjach i chore dzieci , gdzie one są. Proponuję spróbować pracy w tym zawodzie w Anglii , Niemczech, Francji czy Hiszpanii tam pielęgniarki pracują po 12h z pierwsza przerwa 15 min i druga 30min ( nie płatną ) .  W czasie pracy pielęgniarki zajmują się tylko i wyłącznie chorymi a sprawy prywatne takie jak zakupy, rozmowy przez telefon czy serfowanie po Internecie są surowo zakazane pod kara zwolnienia z pracy. Także życzę powodzenia tym paniom u innego pracodawcy np. w Anglii .

user
Jebacage 94.254.227.128 16:05:49 05-09-2018

Jebl cię pies kurwo, będziesz chciała pomocy to zdechniesz. Sama zapierdalaj do angli i po 12h rób z 15 min przerwy. 

user
andrzej m. 217.99.250.236 17:09:51 05-09-2018

Musisz mieć wielkie kompleksy tam w Shepley ,wypisując takie nieładne rzeczy .Widocznie robisz za niewolnicę bo o takich warunków  pracy jak opisujesz to w GB nie ma .A ty chyba sprzątasz w tym szpitalu i masz umowę z agencja ,Dlatego pracujesz po 12 godz i tylko wtedy jak agencja do ciebie zadzwoni ,Ucz się języka i zmień pracę wtedy frustracja minie .Życzę powodzenia .

user
Hnnb b 37.47.109.4 03:06:39 06-09-2018

W Niemczech lekarz nie może pracować w 10 szpitalach i mieć dyżuru pod tele g onem .W dyżurce nie ma też wersalki tylko kibluje dyżur na krześle

.W Niemczech pacjent jes podmiotem a nie szmatą do dojenia pieniędzy. 

user
xx 31.183.238.210 05.09.2018

do Pani  Ewa Rygiel przewodniczącej ZZP i P proszę rozliczać swoje koleżanki z efektów pracy a potem żądać  zarobków  6tys. brutto. Pani  jak i wszystkim paniom pielęgniarkom oraz położnym WSKAZANY jest natychmiastowy  na głowę  KOMPRES z lodu arktycznego/bo jest najzimniejszy/ bowiem wam zwoje mózgowe nie funkcjonują normalnie. Żeby żądać tak wysokich wynagrodzeń trzeba dawać od siebie więcej dla chorych ,niestety z tym macie panie od szeregu lat w tym szpitalu  PROBLEM.


user
krau 83.31.121.186 05.09.2018

Trochę niefart z tym zdjęciem. Jak trochę schudną, to może łatwiej im będzie wykonywać swoje obowiązki?

user
mm mm 31.183.235.79 05.09.2018

Jak dacie im te 6 tys. to wszystkim tez.Salowe i ratownicy , a pozostali sa gorsi?Pielegniarki sa najwazniejsze?Szpital to nie tylko pielegniarki.Boze! Tyle kasy!Zeby im dac to komus trzeba zabrac.Wiem,nauczycielom......

user
adam 212.99.18.170 16:47:09 06-09-2018

Zgadzam sie ze trzeba dodac ratownikom, bo pracuja ciezko jak pielegniarki a salowe? To praca z wyboru bez zadnego wyksztalcenia.  Nie porownujcie sprzatania do pracy pilegniarki. To jakas kpina!

user
Waloner 195.136.176.49 05.09.2018

Mialem nieprzyjemnosc lezec kilka razy na roznych odzialach tej umieralni. Lezalem takze wiele razy w innych szpitalach w roznych miastach i moja opinia jest taka ze z mila checia bym poparl wszystkie pielegniarki ze wszystkich szpitali w ktorych lezalem procz wlasnie tej umieralni. To nie sa pielegniarki bo niespelniaja wszystkich wymogow tego slowa. Opieka z ich strony ( zainteresowanie pacjentem) uaktywnia sie dopiero jak sie cos im da. Bez tego to nie kiwna palcem. Najgorzej jest na chirurgi gdzie te baby urzadzaja sobie jakis pokaz mody. Jedza szpitalne jedzenie ( sniadanie obiad kolacje) i to nie po pacjentach a w trakcie rozwozenia pacjentom jedzenie i czesto bylo tak ze np.  chcialem drugi raz zupe dostac ( dieta plynna) i slyszalem ze juz nie ma zupy. Telewizorek w ich sali  ktory przykowa wieksza uwage niz pacjenci a jak ptrzeba wyjsc i sobie przerwac seans telewizyjny to przylaza do pacjenta ze sroga i wkurzona mina. Pseudo pielegniarki nie chce was bardziej pograzac w waszej beszczelnosci dlatego juz wiecej przykladow nie podam ale wiedzcie ze moim zdaniem i tak za duzo zarabiacie biorac pod uwage wasza wykonywana prace w porownaniu do innych szpitali i ten strajk glodowy to jedna wielka kompromitacja

user
piotrek 212.99.18.170 16:48:39 06-09-2018
Jak lezalas na chirurgi po zabiedu to jest wskazana glodowka a nie dokladka zupki!
user
xxx 31.183.176.63 05.09.2018

pielęgniarka obecnie zarania ok 3000 na rękę ,żle?Chca jeszcze wiecej?!Inny pracujacy w szpitalu (oprócz lekarzy)zarabiają najniższa krajowa -wstyd!!!!

Wszyscy w Szpitalu. Podwyżki dla wszystkich!

user
TADEUSZ 83.31.72.39 05.09.2018

za chwile wyjda na ulice nauczyciele bo przeciez to tez uprzewilejowana grupa i powiedza ze malo zarabiaja wlacznie z 90 dni wolnego w ciagu roku istny szok....chory biedny bez opieki w szpitalu ,uczen biedny w szkole bo musi korzystac z korepetycji bo tez nauczyciel nie nauczy

user
Gość 31.175.143.205 05.09.2018

Nikogo tak naprawdę to nie powinno obchodzić czy ty jesz czy nie, twój wybór i ty sama poniesiesz konsekwencje zdrowotne jak zesłabniesz. Oby tylko przez to jakiś pacjent nie został narażony na utratę zdrowia lub życia.


Jesteś zatrudniona na warunkach na jakie się sama zgodziłaś podpisując umowę o pracę w tym szpitalu więc wykonuj swoje obowiązki a po dyżurze idź do domu jak robi to każdy inny człowiek po skończonej pracy. W innych miejscach pracy takie zachowanie byłoby niedopuszczalne i niestety w konsekwencji dyscyplinarka.


"Na złość mamie odmrożę sobie uszy" - "Na złość dyrektorowi nie zjem kanapki" no tak to mniej więcej wygląda, mało poważnie.


Negocjować podwyżki można w inny sposób, bynajmniej nie w tak kontrowersyjny. 


Piszę to bo nie jest to pierwszy strajk w tym szpitalu. A jeżeli za rok czy dwa sytuacja znowu się powtórzy? Kolejny raz rozłożycie materace i będzie to samo, więc się nie ma co dziwić że ludzie są na "nie" w stosunku do was.


Strajk to forma szantażu, więc czy oby na pewno jest to OK? Nie podoba mi się to w jaki sposób próbujecie "walczyć"* o podwyżki. Nie powinno się to odbywać w taki sposób. Zresztą odpowiedź już dawno znacie - nie ma pieniędzy, dlatego dajcie z tym spokój.


Nie jest to z mojej strony złośliwe tylko spokojna obserwacja tej sytuacji z boku, raczej bez większych emocji i tak ten komentarz należy odebrać.


*walka to i tak wygórowane słowo

user
andrzej m 217.99.250.236 08:16:29 06-09-2018

Jeśli iważasz ,że jest to ich wybór ,to zastanów sie co bedzie jak 70% pielegniarek odejdzie ze szpitala za lepsza praca.wtedy ten szpital zostanie pusty bez pacjentow lekarzy .zostanie tylko ciec na dole pilnowac przed złodziejami złomu w scianach .Po to płace składki aby miec opieke medyczna .Zastanow sie ile poprzednicvh ekip rządzących zrobiło te kobiety w bambuko ile podwyżek im obiecano a co dostały ? wszyscy obiecywali a później gówno z tych obietnic wyszło.Wystarczyło by dawać im podwyżki po 50 zl rocznie .Teraz mamy czas prosperity ..miliardy odzyskują ,miliardy wydaja ,wiec nie dziw sie że ludzie wierzą w te pierdoły i chcą wreszcie nie martwic sie czy wystarczy im na opłaty i masło w Biedronce ...wszyscy w tym kraju wyjdą wkrótce na ulice ..jak górnicy dostali trzynastki ,czternastki to co kurwa pielęgniarkom ,policjantom,nauczycielom ,ratownikom itd się nie należy .jak pojedziemy na warszawkę to ja zaoramy.

user
Gość 31.175.143.205 10:22:55 06-09-2018

Andrzej przeczytaj jeszcze raz. Chodzi o sposób  tych "negocjacji".  Strajkuje 10 pielęgniarek i tylko i wyłącznie ich ten komentarz dotyczy. Pozostały personel pracuje normalnie więc albo nie chcą podwyżek (w co wątpię bo każdy by chciał i tu się nie ma co dziwić) albo są to osoby które wiedzą jakie są realia. Obstawiam to drugie. Tak, uważam że to jest ich wybór, pracodawca zaoferował kwotę, one podpisały więc przymusu tu nie było. Skoro według strajkujących w tej placówce płaca nie jest adekwatna do wykonywanej pracy to mają prawo zmienić miejsce pracy a pracodawca nie ma też obowiązku akurat w tym momencie wprowadzać podwyżek. Ludzie, to tak na logikę trzeba podejść do tematu a nie emocjonalnie. Strajkuje 10 osób a to zdecydowanie nie jest 70% pielęgniarek w tym szpitalu. 10 osób nie widzi sensu dalszej współpracy na obecnych warunkach. Co do podwyżek to każdy zawód, każda praca jest ważna i potrzebna więc należałoby podnieść płacę wszystkim. Dlaczego tylko one? Czy naprawdę ich sytuacja finansowa jest tragiczna i beznadziejna? Ile jest zawodów tyle będzie argumentów. Powtarzam: każda praca jest ogniwem w łańcuchu codziennych potrzeb każdego z nas. Dlatego nie można ciągle powtarzać że jeden zawód jest uprzywilejowany a drugi nie. Przykładowo, gdyby nie było piekarza to nie jadłbyś chleba. Takich przykładów można mnożyć. To co, wszyscy od dziś zaczynają strajk głodowy? ....aaaa no tak, duża część społeczeństwa nie musi bo od dawna żyje prawie na głodówce za marne grosze. Tak więc pielęgniarki chyba nie wychodzą finansowo najgorzej na tle ogółu. Dlatego powtarzam jeszcze raz, negocjacje ok ale nie w takiej formie. Strajk to szantaz i wymyszanie określonych rzeczy, przeważnie dzieci tak postępują.

user
Gość 31.175.143.205 11:21:21 06-09-2018

Jeszcze dodam, że zgadzam się w 100% ze słowami "po to płacę składki aby mieć opiekę medyczną". Tylko czy na pewno byś chciał żeby opiekę nad tobą sprawowała pielęgniarka która sama ledwo chodzi z głodu a przez rozkojarzenie może pomylić leki? Człowiek skrajnie głodny nie jest wydajny.  Strajkujące mają hasło że strajkują i pracują. Dlatego strajk głodowy nie jest dobrym pomysłem.

user
Andrzej M, 217.99.250.236 20:11:40 06-09-2018

Problem w tym ,że one wszystkie nie mogą odejść od łóżek pacjentów .Za tydzień na pewno się zmienia ,jedna sprawa która mnie niepokoi to stan zdrowia a podejmowanie decyzji przy łózkach pacjentów po kilku dniach tej głodówki.Co do pensji pielęgniarek to śmiać mi się chce z tych komentarzy opisujących te 3 tys .Powtórzę może nie 6 tys ale podwyżki im się nalezą postawcie się na ich stanowiskach pracy ,poznajcie ten smak obcowania z chorymi ludźmi ,którzy maja pretensje o wszystko ,a pielęgniarka ma być lekiem na całe zło szpitalne ? ile chorych ma na tzw stanie jedna pielęgniarka ? Popatrzcie na pensje ratowników medycznych ...dlaczego ,te zawody maja być najgorzej płatnymi a najbardziej się od nich wymaga ? Stańcie przed lustrem i powiedzcie tej twarzy naprzeciwko ....nie należy im się żadna podwyżka ... i później zastanówcie się jak  kiedyś będziecie potrzebować tej pielęgniarki a jej nie będzie  bo jaka durna cipa pójdzie pracować za 2300zł i wysłuchiwać ludzkich pretensji przez cały dyżur ? Pensja ma być adekwatna do wykonywanej pracy ,nie może być tak ,że w Szczecinie pielęgniarka zarabia 5 tys a w Przemyślu 2300zł ,,te przemyskie też jedzą chleb i chcą czasem pojechać na wakacje a nie popołudniami pracować w innych przychodniach bo opłaty czy w Szczecinie czy w naszym mieście tez trzeba płacić.Skoro uważasz że forma tego strajku jest śmieszna bo to tylko 10 osób to wyobraź sobie co będzie jak pójdą na chorobowe wszystkie ... poszukaj artykułów  co działo się w rzeszowskich szpitalach kilka tygodni temu ...tego chcesz .one są bardzo stonowane w tej walce o swój byt .Lepiej niech tam lezy 10 osób bo jak od łóżek odejdzie 70% ,to szpital pójdzie z torbami a one wyjada gdzie indziej za pracą . Gdzie wtedy będziesz jeździł do szpitala ..do Rzeszowa ? Zdążysz z zawałem ..?,,miasto rozbudowuje cmentarz ..jest blisko szpitala w linii prostej.

user
andrzej m 217.99.250.236 08:40:01 19-09-2018

no i co teraz ..jak się czujesz ? zadowolony ? Ortyl chciał je zeszmacić o 24 15 .kto normalny przyjeżdża do szpitala po północy na dyskusje ? Teraz  możesz się w cztery litery pocałować ,postaw się w sytuacji setek ludzi ,którzy będą musieli zapierdalać do Rzeszowa z  podstawowymi problemami zdrowotnymi .Niech te szpital stanie bo te pokrętne dziwolągi z UW w Rzeszowie kłamią jak kurdupel i krzywousty ...

user
ara 94.254.155.12 06.09.2018

Czytając komentarze,dochodzi się do wniosku,żeby ubliżyć komuś trzeba by było kogoś znać.To prawda,że są złe pielęgniarki,bezduszne,zadufane w sobie i robiące łaski chorym,ale trzeba popatrzeć na te pielęgniarki z ogromnym sercem,wiedzą i ciężka pracą w dzień i w nocy,w tygodniu w niedziele i święta.Problem jest taki,że te złe trzeba by było zwolnić a te dobre wynagrodzić.To było by sensowne-tylko jak to zrobić.Piszące osoby  obrażają wszystkie na raz ale dlaczego nie wymieni z nazwiska te złe?

user
Przeciwna 83.31.72.191 06.09.2018

Czysta bezczelność. Czemu 6 tys.? a nie np.10 000 na rękę. Tak wygląda ROZPASANIE  służby zdrowia. Pielęgniarki mają poprzewracane w głowach! Ich podejście do pacjentów urąga dobremu wychowaniu, wrażliwości na ból i cierpienie, robią to co już muszą - ale życzenia mają zawsze. 

user
tomek 212.99.18.170 06.09.2018
zwolnic troche leniwych doktorkow zasiadajacych w gabinetach po kilkunastu kasa dla pielegniarek sie znajdzie natychmiast!
user
nanana 83.31.255.27 06.09.2018

pracuje 37lat nonstop jestem pielegniarka nie pracuje w szpitalu a zarabiam 2,600zl BRUTTO i nie strajkuje bo nie moge

user
Andrzej M. 217.99.250.236 19:00:30 07-09-2018

idź  do szpital;a podźwigaj pacjentów po 130kg a później idź na ortopedie się poleczyć ,,,,zarabiasz i tak dobrze

user
ola 77.253.231.35 09:15:44 21-09-2018

bez dodatków

user
Nitrodox@wp.p 94.254.128.24 06.09.2018

Mają normalne wymagania. Czyli za  6000 około 4000 netto . Popieram bo mają wymagająca pracę a jeszcze musi być zaangazowanie

user
VETO 188.191.200.199 20:37:00 07-09-2018
Mają kieszonkowe i prezenty, wypłata na czas, nie martwią się , że braknie na opłaty/ zapłaci czy nie zapłaci/ jak to u prywaciarza,  praca zawsze pewna bo ludzie będą chorować.  Moim zdaniem za dużo wymagają.
user
Andrzej M 217.99.250.236 09:35:34 08-09-2018

Godne zastanowienia czy 2210zł wypłaty starczy na wszystkie opłaty ?No pomyśl czy osoba ,która ma wyższe wykształcenie ,nie ma ochoty czasami kupić książkę aby się dokształcić zawodowo lub pojechać na wakacje ? Co do stałej pensji ..to chyba jaja sobie robisz pisząc o tym że nie dostajesz na czas wypłaty ? Jeśli tak to jakie masz prawo oceniać te kobiety ,które mają większe jaja od ciebie walcząc   o swój lepszy byt .

user
kk 188.191.200.199 07.09.2018

przynajmniej schudną i wyjdzie to im na zdrowie

user
Marek 77.253.235.247 08.09.2018

To Panie pielęgniarki trochę poniosło!!!


user
pawel 89.80.51.121 09.09.2018

Siedzcie do oproru! Jak pan dyrektor mial dla lekarzy to i wam niech da! Lekarz widzi pacjenta 5 minut w ciagu dnia ,pielegniarka zasuwa jak robot. 2 pielegniarki na zmianie i kilkunatu lekarzy! To jakas paranoja!

user
kocham 31.128.19.123 10.09.2018

nich sie czepia roboty a nie tylko kawka i siedzenie a jak sie ich prosi zeby pomogly to one czasu nie maja


user
arianapham 14.177.234.126 18.09.2018

This is also a very good post which I really enjoy reading.

http://fnafworld.online/fnaf-sister-location-nights-2

user
Anna 79.191.62.111 23.09.2018

Czesc nalezaloby zwolnic .


user
greg 81.161.203.152 26.09.2018

Prawdę mówiąc wszystkie pielęgniarki w całej Polsce powinny mieć jedną stawkę-z jednego budżetu są opłacane, drugie ewentualny dodatek stażowy, dodatek z racji stopnia ryzyka wykonywania zawodu, trzecie kontrakty 2-3 letnie  i po sprawie...

aga
aga 92.9.48.152 30.09.2018

A może  tak szanowny pan redaktor Wilgucki napisał by cos o pacjentach którzy przez te  protestujące wredne babska narażeni są na utratę zdrowia  lub co gorsza życia . Może należy wspomnieć o chorych którzy  ciężkich stanach chorobowych są przewożeni do innych szpitali na terenie województwa. Każdy dobrze wie kto miał styczność ze szpitalem Przemyskim ze o prawdziwej opiece może zapomnieć jeżeli nie śpi z portfelem pod poduszka. Obojętnie na którym oddziale leżysz to w godzinach nocnych zapomnij o solidnej opiece ponieważ zamykają się w kanćapach  a jak jesteś za bardzo dokuczliwy to tabletka na spanie załatwia sprawę.

Uważam ze rodziny  chorych powinni wytaczać procesy cywilne każdej z osobna i domagać się wysokich odszkodowań. Finałem tego powinny być wyroki skazujące i licytacje komornicze każdej z protestujących . 

nr 46/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium