Życie Podkarpackie nr 21/2018 Życie Podkarpackie nr 21/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 148/2018, Poniedziałek 28 maja 2018 r., Augustyna i Jaromira
Opublikowano
Przemyśl
Zestaw wart 7 tys. zł wygrali gimnazjaliści z Przemyśla!
7 tys. 675 gimnazjalistów z 228 podkarpackich szkół wzięło udział w piątej odsłonie ogólnopolskiego konkursu „Żyj smacznie i zdrowo”. Główna nagroda dla placówek z Podkarpacia, o wartości 7 tys. zł, trafi do Niepublicznego Gimnazjum im. Heleny Modrzejewskiej w Przemyślu.
fot. archiwum szkoły
Zdrowe, zbilansowane śniadania to w Niepublicznym Gimnazjum im. Heleny Modrzejewskiej w Przemyślu stały punkt dnia.

Uczniowie klasy 1 a z przemyskiego gimnazjum sięgnęli po najwyższy laur – tablice multimedialne o wartości 7000 złotych – przygotowując pracę w kategorii wydarzenie społeczne, promujące główne idee programu, czyli zdrowe odżywianie i gotowanie. Konkurencja była naprawdę duża. W sumie do organizatora (firmy Winiary) wpłynęło 700 prac konkursowych!

Oficjalne wręczenie nagród, lekcja pokazowa z użyciem tablicy interaktywnej, spotkanie z dietetykiem i warsztaty taneczne z gwiazdami programu You Can Dance odbędą się na przełomie maja i czerwca w siedzibie zwycięskiej szkoły. Zaproszeni zostaną także przedstawiciele lokalnych władz i instytucji edukacyjnych.

W gronie laureatów z naszego terenu znalazło się też Gimnazjum im. kard. A. S. Sapiehy w Krasiczynie i Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego w Hermanowicach. Uczniowie klas 3b z pierwszej z wymienionych szkół i klasy drugiej z drugiej otrzymali wyróżnienie i nagrody w postaci laptopa.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 21/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium