Życie Podkarpackie nr 7/2019 Życie Podkarpackie nr 7/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 47/2019, Sobota 16 lutego 2019 r., Danuty i Juliany
Opublikowano
Jarosław, Lubaczów, Przeworsk, Przemyśl
PiS odkryło karty. Znamy kandydatów partii na stanowiska włodarzy miast powiatowych
Prezentację kandydatów na gospodarzy miast powiatowych poprowadziła w środowe popołudnie (1 sierpnia br.) posłanka Anna Schmidt-Rodziewicz. Zaskoczeń nie było. Całą czwórkę do foteli włodarzy największych miast okręgu przymierzano od kilku tygodni.
fot. Bartłomiej Pacek

W Przemyślu o stanowisko prezydenta ma powalczyć Janusz Hamryszczak, w Jarosławiu fotel burmistrza dla PiS ma zdobyć Bogdan Wołoszyn. W Przeworsku kandydatem PiS został Tomasz Kojder, a w Lubaczowie, jedyna kobieta w tym zestawieniu, Alicja Antonik. – Dlaczego te osoby? Powodów jest kilka. Przede wszystkim to (...)

fot. Bartłomiej Pacek
POSZERZENIE GRANIC PRZEMYŚLA I KARTA MIESZKAŃCA


Janusz Hamryszczak, kandydat PiS na prezydenta Przemyśla (obecnie pełni funkcję zastępcy prezydenta Przemyśla):

– Miasto Przemyśl to drugie co do wielkości w województwie o charakterze subregionalnym. Musi nie tylko tę funkcję utrzymać, ale jeszcze rozwinąć. Aby tego dokonać, musimy (...)
fot. Bartłomiej Pacek


WSZYSTKO WOKÓŁ PARKU PRZEMYSŁOWEGO

Alicja Antonik, kandydatka PiS na burmistrza Lubaczowa (obecnie pełni funkcję radnej miejskiej w Lubaczowie):

– Lubaczów to przepiękne powiatowe miasto. Jest tu strefa inwestycyjna nazwana parkiem przemysłowym. Będziemy bardzo intensywnie w przyszłej kadencji poszukiwać inwestorów dla tych terenów. Wśród (...)
fot. Bartłomiej Pacek


PODSTAWOWE WARUNKI DO ŻYCIA I PRACY DLA MŁODYCH

Bogdan Wołoszyn, kandydat PiS na burmistrza Jarosławia (obecnie radny rady powiatu jarosławskiego):

– Jarosław to piękne, prastare miasto, ale podlega ciągłej degradacji, co trzeba w najbliższej przyszłości zmienić. Wypływ młodych ludzi z miasta to nasz podstawowy problem. Aby to zmienić, trzeba (...)
fot. Bartłomiej Pacek


WYKORZYSTAĆ TERENY INWESTYCYJNE


Tomasz Kojder, kandydat PiS na burmistrza Przeworska (obecnie przewodniczący rady miejskiej w Przeworsku):

– Przeworsk to miasto królewskie. Nieduże, ale urokliwe i borykające się, jak wiele miast tego rozmiaru, z różnymi problemami rozwojowymi. Dlatego chciałbym wykorzystać tereny inwestycyjne leżące w (...)
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
15 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
. 31.0.43.121 09.08.2018

A w Radymnie PiS nie ma swego kandydata? 

Dlaczego Pan Zdzisław nie został przedstawiony? Czyżby nie miał zamiaru ubiegać się o urząd burmistrza?

user
se7en 85.166.115.178 19:13:41 09-08-2018

Radymno nie jest miastem powiatowym, Radymno jest miastem wiejskim, lub jak kto woli - jest miastem wieśniackim.

user
Ffff 31.0.40.155 20:25:47 09-08-2018

Pan Zdzisław to może zostać sołtysem

user
Tadeusz 213.76.39.214 09.08.2018

Poszerzenie granic Przemyśla czyli nowe pole do antagonizmów z sąsiednimi gminami czyli sianie nienawiści.

Wprowadzenie kastowości czyli karta mieszkańca z ułudnymi zniżkami.

Lepiej i godniej będzie wprowadzić na terenie miasta bezpłatne toalety tak miejskie jak też szczególnie w rejonie zielonego rynku.

Mniejszy wydatek a wielki pożytek.

I to w zasadzie wszystko na co będzie miasto stać 

user
Jaroslaw 31.2.19.249 09.08.2018

Wołoszyn nie kompromituj się , kto jak nie PIS blokuje rozwój Jarosławia, remont Krawszewskiego, utworzenie Pszok-u??? i wiele więcej. A teraz będziecie pier przez 6 mcy że miasto umiera i porzeba dobrego włodarza!!!!. jakoś nie potraficie jako rada miasta cokolwiek dla niego zrobić!!!!

user
emeryt 31.128.21.43 14:20:26 11-08-2018

100/100

user
olek 83.31.26.179 09.08.2018
pan hamryszczak kandydatem na prezydenta przemysla i dalej nic w przemyslu
user
Przemyślanka 83.31.177.49 09.08.2018

Żółta sukienka to nie kolor słońca lecz symbol zdrady! A zatem jarosławianie drżyjcie...


user
Hurecki 155.133.97.83 10.08.2018

Poszerzenie miasta? - a kto będzie chciał być mieszkańcem miasta - bankruta. Jaki z tego będzie pożytek dla mieszkańców Hurka, Krównik, Nehrybki czy Ostrowa i Prałkowiec. Popatrzecie co się w tych wsiach dzieje - czy po przyłączeniu do Przemyśla coś się tam wybuduje? Bardzo w to wątpię. Mieszkańcy podprzemyskich wsi są przeciwko powiększeniu!!!

user
Giga 83.31.125.234 11:14:03 10-08-2018

hehe..., przecież to nie ma znaczenia, kto bedzie chciał mieszkać i czy w ogóle będzie chciał mieszkać na peryferiach Przemyśla czyli miasta =bankruta, ale NAJWAŻNIEJSZE jest to że będzie można brać nowe kredyty i ponownie zadłużać miasto, bo dotychczasowy dług zostanie zmniejszony co do większej powierzchni miasta. Nowe kredyty! - to jest to, o co chodzi!

user
Mat 31.0.81.124 10.08.2018

Pan Hamryszczak bardzo się uaktywnił w mediach, a tu bum kandydat na prezydenta. Czyli bez zmian Choma czy on. Przemyśl umiera i taki ktoś nic nie zrobi. No może kler będzie miał lepiej . 

user
Pepo 31.0.83.156 10.08.2018

PANIE WOŁOSZYN DAJŻE PAN SPOKÓJ

BURMISTRZEM NA DRUGĄ KADENCJĘ ZOSTANIE PAN PALUCH I TO JEST PEWNE

WY NIE ZROBILIŚCIE NIC DLA TEGO MIASTA. KOMPLETNIE NIC.

POMYSŁÓW MACIE MILIONY A ROBOTY ZERO.

user
Jarosławianin 31.128.21.43 14:23:22 11-08-2018
Tylko Pan Paluch na burmistrza i zmienić radnych bo mu zamiast pomagać rzucają mu kłody pod nogi.
user
przemyski dokładny obserwator 83.31.138.149 10.08.2018

Poszerzyć mieścinę po, po jaką cholerę pan pisior po raz kolejny próbuje nabrać starego przemyskiego głównie kościelnego  suwerena kiedy cała młoda populacja wypieprzyła głównie z powodu nędznych  rządów współkoalicjanta pisiorów a dawniej pisiora   czyli Chomy . Lepiej panie współodpowiedzialny za stan zadupia najpierw poprawić przynajmniej od picu ten syf na czymś zwanym zielonym rynkiem bo to wstyd i hańba , czegoś takiego nie ma w całej Polsce , takie dziadostwo może być jedynie w Przemyślu  i czytać co pisze prawdziwy suweren ,  wyciągać  wnioski a nie klonować te same poprzednik decyzje które doprowadziły Przemyśl do totalnej zapaści , ruiny gospodarczej. Panie Hamryszczak rządy miastem to nie szpital

to samorząd , tu należy pokazać jak Prezydent  Rzeszowa Ferenc twarz gospodarza terenu , miasta , gminy a nie zimnego ekonomisty który będzie przez następne  lata picował że na nic nie ma  pieniędzy , i żadnych inwestycji nawet tych  małych nie będzie.  W takim razie po co wybierać gospodarza , po jaka cholerę zastępców  kiedy gospodarz nie będzie miał "dutków "na rozwój a jeżeli coś się wysupła to wyda się nieudolnie wbrew woli  mieszkańców , suwerena

Przypominam panie Hamryszczak że unijnej "manny" już nie będzie a jeżeli będzie to w ilości takiej "jak kot napłakał." I jeśli pan i ten pis myślicie  że po raz kolejny nabierzecie ludzi to wspólnie z Zaleszczykiem się mocno możecie się zawieść.  A teraz należy zapoznać się z problemami które ewentualnie pana i formację czekają po nie daj Boże wygranej

przemyski obserwator

A po co się wysilać , po co inwestycje , po cholerę stwarzać sobie problemy jak inni np.  78 letni Prezydent Rzeszowa pan Tadeusz Ferenc którego można porównać jedynie z królem Kazimierzem Wielkim. No cóż pisze to z bólem bo zależy mnie na moim pięknym jedynie niestety ze względu na położenie mieście , jeszcze mieście. A co z przemyskim królem Chomą odnowicielem , odnowa którą nieustannie od 16 lat obiecywał zbałamuconemu przemyskiemu i naiwnemu do granic naiwności  wręcz głupoty suwerenowi.  Jako  przemyski obserwator dokładnie widziałem ogromną różnicę pomiędzy dwoma prezydentami z tym jeden faktyczny drugi raczej pozorant i figurant , lej woda , fantasta , to najdelikatniej. Pierwszy - staruszek jeżdący po ministerstwach , szukający  wszędzie pieniędzy na rozwój swojego Rzeszowa , kumający się z każdym kto daje pieniądze na rozwój i inwestycje , drugi zadufany w sobie , w wieku syna Ferenca  sprawiający wrażenie ważnej  wszechwiedzącej persony rozpoczyna urzędowanie od zmiany samochodu służbowego

na nowe Volvo , prywatnie zaś zmianę swojej siedziby z Bielskiego na spokojną , cichą  niemal parkową  uliczkę Reja ( obok Domku Ogrodnika)  , zaś kolesie podnieśli pensję o stosowna kwotę , po udawanej samo obniżce .  Tadeusz Ferenc , cotygodniowe objazdy miasta , karanie urzędników zaniedbujących swoje obowiązki , przemyski krezus objeżdżał rowerem jako cyklista niby inwestycje kilka razy udając zainteresowanie  np. etapem budowy drogi zwanej obwodnicą czy jedynej budowanej wiaty  w stresie zwanej co zabawne ekonomiczną i to jak określał  inwestycją wielomilionową (to są jaja). Pan Ferenc , comiesięczne spotkania z mieszkańcami kolejnych rzeszowskich osiedli , wysłuchiwanie problemów , realizacja propozycji , przemyski dobry pan raczej spotkania przed kolejnymi wyborami czyli raz na kilka lat , zaś  raczej unikanie

suwerena , udawanie wsłuchiwania się w problemy mieszkańców , picowanie że coś będzie , jakieś plany rozwoju (picu , picu) ,  podlizywanie się do Wielkiego Marszałka Koronnego  i Największego  Obywatela Przemyśla Marka Tadeusza Kuchcińskiego , a nuż coś załatwi ,  może kasę , może inwestora i co panie prezydencie szkoda było tej podniosłej ceremonii w dniu 3 Maja Roku Pańskiego 2018 , pytam gdzie inwestycje , gdzie  deszcz pieniędzy z Warszawy , co zrobił dla naszej mieściny ten Kuchciński za wyjątkiem jakieś dziwacznej  szkoły KAS  czy ogłaszanie pakietu rozwoju dla małych i srednich miast , pytam co ma z tego , z tej fikcji Przemyśl. Chodząc po nazej mieścinie  widzę coraz więcej opustoszałych lokali dawniej mieszkań , ba wiele całych opustoszałych domów czy kamienic często użytecznoścu publicznej jak np. Kamienica M. Tomaszewskiej prz pl. Konstytucji , piękny Dom Robotniczy czyli dawniej Kino Bałtyk a w końcu popadająca w ruinę  WSAIZ która bez slowa sprzeciwu przemyskiej "wadzy" wyniosła sie 3 lata temu do Rzeszowa ,  Dawna Synagoga i Biblioteka na ul. Słowackiego , ruiny Dawnych Koszar i WW. Pomona przy Rokitnianskiej ,  ruina ogromnego  budynku  internatatu przy

Tatarskiej ,  ruiny Synagogi przy Gruwnaldziej , paskudny budynek przy Ratuszowej przeznaczony od picu na  cos zwannym inkubatorem przdsiębiorczosci , jaka w Przemyślu przedsiębiorczość panie Choma ?, Przemyśl a rozwój i przedsiębiorczość , to jakieś dyrdymaly , kolejny blef i strata pieniędzy na remont tej ruiny. Pytam co z teym corocznie od początku deficytowym stokiem narciarskim , proszę o bilans straz i zysków , co z tym bunkrem na stoku ponoć jedyny błąd pana Chomy co sam przyznaje ( przyp. ok. 2, 5 mln zł straty czy zysku),  co z zespołem basenów za ok. 50 mln. zł , ile wydano na opracowanie dokumentacji? ( kto za to odpowieda) , co ze strategią rozwoju Przemyśla na lata  2016- 2023 ( ile wydano z publicznych pieniędzy na opracowanie tej wielostronowej dokumentacji firmie z Poznania ,  i co z tego wynika , na razie nic , 0.

Pytam gdzie w mieścinie młodzi , jak wynika z wywiadu udzielonego  dla red. Życie Podkarpackie  prezesa MPWK R. Lewandowskiego wyjechało ok. 10 tysięcy ludzi , głównie mlodych . Chodząc po Przemyślu widzę od lat skansen , ruinę i to prawdziwą a nie blef Pisu i

Szydło. Stare obdarte z rynku kamienice , krzywe i obesrane chodniki ,  wszechobecny brud , wstrętne  bazary na Sportowej czy Wilsona i królestwo  dziadostwa , brudu , smrodu , jeden  wielki syf i malaria określany jako RYNEK ZIELONY, naprawdę to ma być zielony rynek , myślę że coś takiego podobnego do cygańskich czy murzyńskich slamsów , ba remont ma być rozlozony na 3 lata , a więc wielkie dzięki dobry panie który już dawno nie  niebędzie wodzem Królewskiego , Wonego Miasta Przemyśl jak nieustannie określa. No cóż można i tak czcić krasnala szwejka dodawać pieski , koniki , huzarów czy innych sołdatów , wygłupiać się nieustannym świętowaniem jak dnie ulic , zamku , fajki , miodu , jarmarków galicyjskich , kapel podwórkowych , wincjadami i durnymi manewrami szwejkowskimi , zakończeniem lata i innymi bzdurnymi imprezami dodając wielkie zawody w siatkówkę nad Sanem jako wydarzenie roku gdyż pozostałą część boiska te swieca pustkami , wybudowane za dużą kasę z naszych podatków . Ale co wymagać od "wadzy" która czci krasnala w centrum zabytkowego  rynku,  zaś głowę ponoć Marszałka Józefa Piłsudskiego  od wielu lat  zepchnięto w ślepą , paskudną uliczkę  Wodna od picu udając że obecnie trwa remont tej nieudanej  figury niby Piłsudzksiego. No cóż można i tak , podobnie jak przemyski sport , przecież to za rządów Chomy zlikwidowano sekcję koszykówki w Polonii , jak  piłka nożna jakieś 4 i 5 ligi ,  czy nie wstyd że na boiski Polonii nadal użytkowan jest konstrukcja  zwana trybuną zwieziona z Mielca niemal sprzed 40 laty , w tym  czasie  w Mielcu wybudowano już 2 piękne stadiony , a w Prezmyślu , szkoda czasu na pisanie  szkoda słów.  Pytam gdzie hala sportowa (nie duża sala), prawdziwe lodowsko , profesjonalny basen , nawet jeden otwarty. Ale to marzenia scietej głowy. szkoda marzyć .  le jaki pan taki kram , jacy wyborcy-suweren taki prezydent i te beznadziejne rady , wiecznie bezradne ,  No cóż ,  już za późno na gorzkie żale , mleko przez 16 lat się wylewało i wylało , pisze go gorzko i z ubolewaniem bo mi wstyd za moja mieścine już zadupie , głównie za sprawców tego upadku miasta. I nie darmo znajomi przemyscy  radni mówią że jak wracają z Rzeszowa do Przemyśla mają wrażenie że są w innej  rzeczywistości , tego nie da się porównać.  Na koniec tych pisanych  w największym skrócie spostrzeżeń ( które zresztą pisalem od lat jako "przem." czy "przemyski obserwator",  tylko nikt nie brał tego poważnie)  przytoczę slowa wielkiego  i wiecznego radnego E. Strzałkowskiego wygloszone na jednej z sesji rady-bezrady  " Rzeszów - metropolia , Przemyśl -wioska. " Swiete slowa panie Eugeniuszu tylko obserwując pana dzialaność zawsze głosował pan niestety za przemyską wioską , za stan obecny,  za ruinę tą prawdziwą

miasta  pozostawianego z ok. 200 mln. długiem.  Jeśli gdziekolwiek nadmiernie przesadzam to przyjmę każdą uwagę czy sprostowanie na które z przyjemnością odpowiem , zresztą udowodnię swoje wywody,  zgodnie z prawda obiektywną . Gorzej jednak gdy moje uwagi i spostrżenia okażą się  prawdziwe ,  oby nie.  Myślę że razem z panem Wielkim Radnym Strzałkowskim pozdrowimy prezydenta Tadeusza Ferenca  (wygra wybory  w 100% ) życząc dalszych sukcesów w 5 kadencji , szkoda że nie mogę tego uczynić niestety w stosunku do przemyskiej "wadzy" , jaka szkoda.
3

|

Odpowiedz user OKO 37.109.33.220 16 godzin temu

Nasza wadza i   radni bezradni inwestują jedynie we własne STOŁKI ... WSTYD !!

3

|

Odpowiedz Najnowsze Najpopularniejsze Prawie 14 tysięcy dla Leny i Mileny zebrano w Tarnawcach 10 sierpnia | 14:00 Prawie 14 tysięcy dla Leny i Mileny zebrano w Tarnawcach Spotkanie Jacków, Jacentych w Jarosławiu 10 sierpnia | 12:30 Spotkanie Jacków, Jacentych w Jarosławiu Miniporadnik pielgrzyma. Rusza Wielki Odpust Kalwaryjski 10 sierpnia | 11:00 Miniporadnik pielgrzyma. Rusza Wielki Odpust Kalwaryjski Bez uprawnień i z promilami kierował ciągnikiem 10 sierpnia | 09:30 Bez uprawnień i z promilami kierował ciągnikiem Rambo na dołku 10 sierpnia | 07:49 Rambo na dołku Mieszkaniec Leszczawy Dolnej aresztowany za ciężkie pobicie 9 sierpnia | 20:21 Mieszkaniec Leszczawy Dolnej aresztowany za ciężkie pobicie Uwaga! W regionie działa fałszywy policjant 9 sierpnia | 19:00 Uwaga! W regionie działa fałszywy policjant Niezwykłe obiekty z urzekającą historią i tradycją 9 sierpnia | 18:00 Niezwykłe obiekty z urzekającą historią i tradycją Czytaj nas w wielu wersjach nr 32/2018 E-wydanie elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF przeglądaj Przejdź na wersję Premium dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego sprawdź wersję Premium Ostatnie ogłoszenia Prywatna Pożyczka Usługi Finansowe Księgi Wieczyste po Adresie Usługi Finansowe Pożyczka na zasiłek 500 Plus Usługi Finansowe Prywatna pożyczka dla zadłużonych pod zastaw Usługi Finansowe Pozabankowa Karta Kredytowa Usługi Finansowe więcej ogłoszeń Chcesz dodać własne ogłoszenie? Wybierz wydanie papierowe lub online. Dotrzyj do 100 000 czytelników szybko i łatwo. Dodaj ogłoszenie KLIKNIJ! Youtube Zobacz nasz kanał Obwieszczenia [Ogłoszenie] o licytacji działek nr 428/3, 428/4, 428/5, 428/6, 428/10 (Przemyśl, ul. Jasińskiego) 8 sierpnia | 09:37 [Ogłoszenie] o licytacji działek nr 428/3, 428/4, 428/5, 428/6, 428/10 (Przemyśl, ul. Jasińskiego) [Ogłoszenie] o licytacjach: działki (Orły, Zadąbrowie) oraz lokalu mieszkalnego (Przemyśl) 8 sierpnia | 09:32 [Ogłoszenie] o licytacjach: działki (Orły, Zadąbrowie) oraz lokalu mieszkalnego (Przemyśl) [Ogłoszenie] o licytacjach: lokalu mieszkalnego oraz działki (Ostrów k. Przemyśla) 8 sierpnia | 09:22 [Ogłoszenie] o licytacjach: lokalu mieszkalnego oraz działki (Ostrów k. Przemyśla) [Ogłoszenie] o licytacji działek o numerach 148 oraz 193/4 (Krasiczyn, Tarnawce) 8 sierpnia | 09:11 [Ogłoszenie] o licytacji działek o numerach 148 oraz 193/4 (Krasiczyn, Tarnawce) [Informacja] o wykazach nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy (Przemyśl) 8 sierpnia | 09:00 [Informacja] o wykazach nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy (Przemyśl) więcej obwieszczeń Obserwuj nas na facebooku Obserwuj nas na Google+


user przemyski obserwator 83.31.138.149 16 godzin temu

A po co się wysilać , po co inwestycje , po cholerę stwarzać sobie problemy jak inni np.  78 letni Prezydent Rzeszowa pan Tadeusz Ferenc którego można porównać jedynie z królem Kazimierzem Wielkim. No cóż pisze to z bólem bo zależy mnie na moim pięknym jedynie niestety ze względu na położenie mieście , jeszcze mieście. A co z przemyskim królem Chomą odnowicielem , odnowa którą nieustannie od 16 lat obiecywał zbałamuconemu przemyskiemu i naiwnemu do granic naiwności  wręcz głupoty suwerenowi.  Jako  przemyski obserwator dokładnie widziałem ogromną różnicę pomiędzy dwoma prezydentami z tym jeden faktyczny drugi raczej pozorant i figurant , lej woda , fantasta , to najdelikatniej. Pierwszy - staruszek jeżdący po ministerstwach , szukający  wszędzie pieniędzy na rozwój swojego Rzeszowa , kumający się z każdym kto daje pieniądze na rozwój i inwestycje , drugi zadufany w sobie , w wieku syna Ferenca  sprawiający wrażenie ważnej  wszechwiedzącej persony rozpoczyna urzędowanie od zmiany samochodu służbowego

na nowe Volvo , prywatnie zaś zmianę swojej siedziby z Bielskiego na spokojną , cichą  niemal parkową  uliczkę Reja ( obok Domku Ogrodnika)  , zaś kolesie podnieśli pensję o stosowna kwotę , po udawanej samo obniżce .  Tadeusz Ferenc , cotygodniowe objazdy miasta , karanie urzędników zaniedbujących swoje obowiązki , przemyski krezus objeżdżał rowerem jako cyklista niby inwestycje kilka razy udając zainteresowanie  np. etapem budowy drogi zwanej obwodnicą czy jedynej budowanej wiaty  w stresie zwanej co zabawne ekonomiczną i to jak określał  inwestycją wielomilionową (to są jaja). Pan Ferenc , comiesięczne spotkania z mieszkańcami kolejnych rzeszowskich osiedli , wysłuchiwanie problemów , realizacja propozycji , przemyski dobry pan raczej spotkania przed kolejnymi wyborami czyli raz na kilka lat , zaś  raczej unikanie

suwerena , udawanie wsłuchiwania się w problemy mieszkańców , picowanie że coś będzie , jakieś plany rozwoju (picu , picu) ,  podlizywanie się do Wielkiego Marszałka Koronnego  i Największego  Obywatela Przemyśla Marka Tadeusza Kuchcińskiego , a nuż coś załatwi ,  może kasę , może inwestora i co panie prezydencie szkoda było tej podniosłej ceremonii w dniu 3 Maja Roku Pańskiego 2018 , pytam gdzie inwestycje , gdzie  deszcz pieniędzy z Warszawy , co zrobił dla naszej mieściny ten Kuchciński za wyjątkiem jakieś dziwacznej  szkoły KAS  czy ogłaszanie pakietu rozwoju dla małych i srednich miast , pytam co ma z tego , z tej fikcji Przemyśl. Chodząc po nazej mieścinie  widzę coraz więcej opustoszałych lokali dawniej mieszkań , ba wiele całych opustoszałych domów czy kamienic często użytecznoścu publicznej jak np. Kamienica M. Tomaszewskiej prz pl. Konstytucji , piękny Dom Robotniczy czyli dawniej Kino Bałtyk a w końcu popadająca w ruinę  WSAIZ która bez slowa sprzeciwu przemyskiej "wadzy" wyniosła sie 3 lata temu do Rzeszowa ,  Dawna Synagoga i Biblioteka na ul. Słowackiego , ruiny Dawnych Koszar i WW. Pomona przy Rokitnianskiej ,  ruina ogromnego  budynku  internatatu przy

Tatarskiej ,  ruiny Synagogi przy Gruwnaldziej , paskudny budynek przy Ratuszowej przeznaczony od picu na  cos zwannym inkubatorem przdsiębiorczosci , jaka w Przemyślu przedsiębiorczość panie Choma ?, Przemyśl a rozwój i przedsiębiorczość , to jakieś dyrdymaly , kolejny blef i strata pieniędzy na remont tej ruiny. Pytam co z teym corocznie od początku deficytowym stokiem narciarskim , proszę o bilans straz i zysków , co z tym bunkrem na stoku ponoć jedyny błąd pana Chomy co sam przyznaje ( przyp. ok. 2, 5 mln zł straty czy zysku),  co z zespołem basenów za ok. 50 mln. zł , ile wydano na opracowanie dokumentacji? ( kto za to odpowieda) , co ze strategią rozwoju Przemyśla na lata  2016- 2023 ( ile wydano z publicznych pieniędzy na opracowanie tej wielostronowej dokumentacji firmie z Poznania ,  i co z tego wynika , na razie nic , 0.

Pytam gdzie w mieścinie młodzi , jak wynika z wywiadu udzielonego  dla red. Życie Podkarpackie  prezesa MPWK R. Lewandowskiego wyjechało ok. 10 tysięcy ludzi , głównie mlodych . Chodząc po Przemyślu widzę od lat skansen , ruinę i to prawdziwą a nie blef Pisu i

Szydło. Stare obdarte z rynku kamienice , krzywe i obesrane chodniki ,  wszechobecny brud , wstrętne  bazary na Sportowej czy Wilsona i królestwo  dziadostwa , brudu , smrodu , jeden  wielki syf i malaria określany jako RYNEK ZIELONY, naprawdę to ma być zielony rynek , myślę że coś takiego podobnego do cygańskich czy murzyńskich slamsów , ba remont ma być rozlozony na 3 lata , a więc wielkie dzięki dobry panie który już dawno nie  niebędzie wodzem Królewskiego , Wonego Miasta Przemyśl jak nieustannie określa. No cóż można i tak czcić krasnala szwejka dodawać pieski , koniki , huzarów czy innych sołdatów , wygłupiać się nieustannym świętowaniem jak dnie ulic , zamku , fajki , miodu , jarmarków galicyjskich , kapel podwórkowych , wincjadami i durnymi manewrami szwejkowskimi , zakończeniem lata i innymi bzdurnymi imprezami dodając wielkie zawody w siatkówkę nad Sanem jako wydarzenie roku gdyż pozostałą część boiska te swieca pustkami , wybudowane za dużą kasę z naszych podatków . Ale co wymagać od "wadzy" która czci krasnala w centrum zabytkowego  rynku,  zaś głowę ponoć Marszałka Józefa Piłsudskiego  od wielu lat  zepchnięto w ślepą , paskudną uliczkę  Wodna od picu udając że obecnie trwa remont tej nieudanej  figury niby Piłsudzksiego. No cóż można i tak , podobnie jak przemyski sport , przecież to za rządów Chomy zlikwidowano sekcję koszykówki w Polonii , jak  piłka nożna jakieś 4 i 5 ligi ,  czy nie wstyd że na boiski Polonii nadal użytkowan jest konstrukcja  zwana trybuną zwieziona z Mielca niemal sprzed 40 laty , w tym  czasie  w Mielcu wybudowano już 2 piękne stadiony , a w Prezmyślu , szkoda czasu na pisanie  szkoda słów.  Pytam gdzie hala sportowa (nie duża sala), prawdziwe lodowsko , profesjonalny basen , nawet jeden otwarty. Ale to marzenia scietej głowy. szkoda marzyć .  le jaki pan taki kram , jacy wyborcy-suweren taki prezydent i te beznadziejne rady , wiecznie bezradne ,  No cóż ,  już za późno na gorzkie żale , mleko przez 16 lat się wylewało i wylało , pisze go gorzko i z ubolewaniem bo mi wstyd za moja mieścine już zadupie , głównie za sprawców tego upadku miasta. I nie darmo znajomi przemyscy  radni mówią że jak wracają z Rzeszowa do Przemyśla mają wrażenie że są w innej  rzeczywistości , tego nie da się porównać.  Na koniec tych pisanych  w największym skrócie spostrzeżeń ( które zresztą pisalem od lat jako "przem." czy "przemyski obserwator",  tylko nikt nie brał tego poważnie)  przytoczę slowa wielkiego  i wiecznego radnego E. Strzałkowskiego wygloszone na jednej z sesji rady-bezrady  " Rzeszów - metropolia , Przemyśl -wioska. " Swiete slowa panie Eugeniuszu tylko obserwując pana dzialaność zawsze głosował pan niestety za przemyską wioską , za stan obecny,  za ruinę tą prawdziwą

miasta  pozostawianego z ok. 200 mln. długiem.  Jeśli gdziekolwiek nadmiernie przesadzam to przyjmę każdą uwagę czy sprostowanie na które z przyjemnością odpowiem , zresztą udowodnię swoje wywody,  zgodnie z prawda obiektywną . Gorzej jednak gdy moje uwagi i spostrżenia okażą się  prawdziwe ,  oby nie.  Myślę że razem z panem Wielkim Radnym Strzałkowskim pozdrowimy prezydenta Tadeusza Ferenca  (wygra wybory  w 100% ) życząc dalszych sukcesów w 5 kadencji , szkoda że nie mogę tego uczynić niestety w stosunku do przemyskiej "wadzy" , jaka szkoda.
3

|

Odpowiedz user OKO 37.109.33.220 16 godzin temu

Nasza wadza i   radni bezradni inwestują jedynie we własne STOŁKI ... WSTYD !!

3

|

Odpowiedz Najnowsze Najpopularniejsze Prawie 14 tysięcy dla Leny i Mileny zebrano w Tarnawcach 10 sierpnia | 14:00 Prawie 14 tysięcy dla Leny i Mileny zebrano w Tarnawcach Spotkanie Jacków, Jacentych w Jarosławiu 10 sierpnia | 12:30 Spotkanie Jacków, Jacentych w Jarosławiu Miniporadnik pielgrzyma. Rusza Wielki Odpust Kalwaryjski 10 sierpnia | 11:00 Miniporadnik pielgrzyma. Rusza Wielki Odpust Kalwaryjski Bez uprawnień i z promilami kierował ciągnikiem 10 sierpnia | 09:30 Bez uprawnień i z promilami kierował ciągnikiem Rambo na dołku 10 sierpnia | 07:49 Rambo na dołku Mieszkaniec Leszczawy Dolnej aresztowany za ciężkie pobicie 9 sierpnia | 20:21 Mieszkaniec Leszczawy Dolnej aresztowany za ciężkie pobicie Uwaga! W regionie działa fałszywy policjant 9 sierpnia | 19:00 Uwaga! W regionie działa fałszywy policjant Niezwykłe obiekty z urzekającą historią i tradycją 9 sierpnia | 18:00 Niezwykłe obiekty z urzekającą historią i tradycją Czytaj nas w wielu wersjach nr 32/2018 E-wydanie elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF przeglądaj Przejdź na wersję Premium dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego sprawdź wersję Premium Ostatnie ogłoszenia Prywatna Pożyczka Usługi Finansowe Księgi Wieczyste po Adresie Usługi Finansowe Pożyczka na zasiłek 500 Plus Usługi Finansowe Prywatna pożyczka dla zadłużonych pod zastaw Usługi Finansowe Pozabankowa Karta Kredytowa Usługi Finansowe więcej ogłoszeń Chcesz dodać własne ogłoszenie? Wybierz wydanie papierowe lub online. Dotrzyj do 100 000 czytelników szybko i łatwo. Dodaj ogłoszenie KLIKNIJ! Youtube Zobacz nasz kanał Obwieszczenia [Ogłoszenie] o licytacji działek nr 428/3, 428/4, 428/5, 428/6, 428/10 (Przemyśl, ul. Jasińskiego) 8 sierpnia | 09:37 [Ogłoszenie] o licytacji działek nr 428/3, 428/4, 428/5, 428/6, 428/10 (Przemyśl, ul. Jasińskiego) [Ogłoszenie] o licytacjach: działki (Orły, Zadąbrowie) oraz lokalu mieszkalnego (Przemyśl) 8 sierpnia | 09:32 [Ogłoszenie] o licytacjach: działki (Orły, Zadąbrowie) oraz lokalu mieszkalnego (Przemyśl) [Ogłoszenie] o licytacjach: lokalu mieszkalnego oraz działki (Ostrów k. Przemyśla) 8 sierpnia | 09:22 [Ogłoszenie] o licytacjach: lokalu mieszkalnego oraz działki (Ostrów k. Przemyśla) [Ogłoszenie] o licytacji działek o numerach 148 oraz 193/4 (Krasiczyn, Tarnawce) 8 sierpnia | 09:11 [Ogłoszenie] o licytacji działek o numerach 148 oraz 193/4 (Krasiczyn, Tarnawce) [Informacja] o wykazach nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy (Przemyśl) 8 sierpnia | 09:00 [Informacja] o wykazach nieruchomości przeznaczonych do dzierżawy (Przemyśl) więcej obwieszczeń Obserwuj nas na facebooku Obserwuj nas na Google+
user
asdf 37.47.99.84 17:05:25 10-08-2018

Szacunek ,że Ci się chciało to pisać do tępego ludu to i tak nie dotrze ..

nr 7/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium