Życie Podkarpackie nr 41/2017 Życie Podkarpackie nr 41/2017

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 290/2017, Wtorek 17 października 2017 r., Wiktora i Małgorzaty
Opublikowano
Przeworsk
Ile zarobi nowy burmistrz?
Podczas głosowania nad pensją burmistrza Leszka Kisiela w radzie miasta pierwszy raz zabrakło jednomyślności. Przewodniczący poszczególnych komisji zaznaczali, że obrady były burzliwe, jednak ostatecznie głosowanie przebiegło spokojnie.
Wynagrodzenie burmistrza to rzecz, która pierwszy raz w nowej kadencji podzieliła jednomyślnych do tej pory radnych. Maciej Szewczyk i Adam Zabłocki, przewodnicząc komisji, zaznaczali, że obrady nad tym, ile pieniędzy powinno trafić do kieszeni Leszka Kisiela, mocno poruszyły radnych. Ostatecznie niezbędną większością głosów uchwalono, iż pensja zasadnicza nowego burmistrza będzie wynosić 5700 zł, dodatek funkcyjny 1900 zł, dodatek specjalny do wynagrodzenia wyniesie 40 procent pensji zasadniczej i dodatku funkcyjnego (wszystkie kwoty brutto – przyp. autora). 

Leszek Kisiel podziękował radnym za głosowanie i wyraził nadzieję, iż wszyscy nieprzekonani do decyzji odnośnie wynagrodzenia burmistrza zmienią zdanie po działaniach włodarza.

Zastępcę poznamy w styczniu

Leszek Kisiel nie zdradził jeszcze, kto zastąpi wiceburmistrza poprzedniej kadencji Dariusza Łapę, który otrzymał wypowiedzenie z pierwszym dniem panowania nowego włodarza miasta. – Obecnie intensywnie pracujemy nad budżetem, nie zastanawiałem się jeszcze, kto będzie wiceburmistrzem. Myślę, że podejmę tę decyzję w styczniu przyszłego roku – skomentował.

W Urzędzie Miasta Przeworska dowiedzieliśmy się również, że była burmistrz Maria Dubrawska-Lichtarska w ostatnim dniu kadencji poszła na zwolnienie lekarskie, na którym pozostaje do dziś (12.12.2014 – przyp. autora). Nieoficjalnie wiadomo, iż Maria Dubrawska- Lichtarska zrezygnowała z zatrudnienia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Przeworsku. Jeżeli pozostanie na zwolnieniu lekarskim do lutego, kiedy to powinna przejść na emeryturę, miasto będzie musiało wypłacić jej półroczną odprawę (ponad 50 tys. zł), czyli wielokrotnie wyższą niż ta, którą dostałaby jako pracownik miejskiej biblioteki. 

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
Sonda
Przebywałeś w szpitalu? Ktoś bliski? Czy karmiono Was należycie?
  • Porcje były odpowiednie, jedzenie smaczne
  • Porcje za małe, ale jedzenie dobre
  • Porcje duże, ale potrawy niesmaczne
  • Małe porcje i niedobre jedzenie
  • Byłem w szpitalu, ale jadłem tylko swoje jedzenie
nr 41/2017
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium