Życie Podkarpackie nr 7/2019 Życie Podkarpackie nr 7/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 47/2019, Sobota 16 lutego 2019 r., Danuty i Juliany
Opublikowano
Przemyśl, Tarnawce
Prawie 14 tysięcy dla Leny i Mileny zebrano w Tarnawcach
Przygotowana z rozmachem impreza w duchu patriotycznym, zorganizowana w Tarnawcach w ostatnią niedzielę lipca z chęci pomocy małym mieszkankom gminy Krasiczyn – 3-letniej Lenie Czuryk i 14-letniej Milenie Podhaniak – podobnie jak w latach poprzednich zakończyła się sukcesem.
Była to już 4. odsłona Charytatywnego Pikniku Rodzinnego, przygotowanego dla mieszkańców Tarnawiec przez sołtysa Piotra Kunika i miejscowych radnych. Pogoda spłatała wprawdzie organizatorom figla, fundując uczestnikom lejący się z nieba żar, po którym – dla ochłody – przyszedł rzęsisty deszcz.

Zmienna aura nie odstraszyła jednak miłośników biesiadowania i chętnych do wspólnej zabawy nie zabrakło. Najmłodsi mieli do dyspozycji bezpłatny plac zabaw. Z ochotą skorzystali też z okazji do przejażdżki ciuchcią, umalowania buzi i chwalili się talentami, startując w organizowanych z myślą o nich konkursach.

Ze sceny płynęły  szlagiery serwowane publiczności przez zaproszone do współpracy zespoły wokalne i taneczne z  Gminnego Ośrodka Kultury w Krasiczynie oraz zespół „Szarotka” z klubu 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich z Przemyśla i grupę „Sami Swoi” z Sanoka. 

Popis wokalnych możliwości dały też dzieci z „Tęczowego Przedszkola”. Pozytywnie zaskoczył wynik przygotowanych z myślą o Lenie i Milenie licytacji, podczas których można było wejść w posiadanie takich perełek, jak np.: kapelusz misjonarza z Gwademali przekazany przez ks. bpa Stanisława Jamrozka czy oryginalne piłki z autografami popularnych zawodników, ale też zdobyć vouchery na usługi fryzjerskie, zaproszenia do studio tatuażu czy na kolacje w renomowanych przemyskich restauracjach.

Zebrane w ten sposób i w efekcie prowadzonej kwesty 13 tysięcy 708 złotych i 8 groszy trafi na subkonta obu dziewczynek zmagających się z mukowiscydozą. – Wszystkim dobroczyńcom, sponsorom, mieszkańcom i przyjaciołom serdecznie dziękujemy za pomoc i wielkie serce – w imieniu organizatorów podsumowuje wydarzenie radna wsi Tarnawce Marta Kochanowicz.

0 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
nr 7/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium