Życie Podkarpackie nr 42/2019 Życie Podkarpackie nr 42/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 289/2019, Środa 16 października 2019 r., Gawła i Ambrożego
Opublikowano
Przemyśl, Aksmanice
Policjanci przemyskiej drogówki analizują zgłoszenia mieszkańców
Policjanci przemyskiej drogówki na bieżąco weryfikują zgłoszenia społeczeństwa zamieszczane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
fot. archiwum policji

Najczęściej zgłaszanymi zagrożeniami w ruchu drogowym jest przekraczanie dozwolonej prędkości. 25 lipca weryfikowali zgłoszenia naniesione przez mieszkańców Aksmanic w gminie Fredropol. W efekcie w ciągu kilku godzin zatrzymali trzech kierowców, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o 50 km/h. Rekordzista „pruł” volkswagenem z prędkością 132 km/h.

Zatrzymane prawo jazdy, mandat, punkty karne – to kara, jaką ponieśli kierowcy. Policjanci przypominają, że obsługa mapy zagrożeń nie jest skomplikowana. Wystarczy wejść na stronę internetową www.podkarpacka.policja.gov.pl i kliknąć w zakładkę Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Są tam wskazówki dotyczące funkcjonowania aplikacji, odnośniki do KMZB oraz dane statystyczne. Bardzo ważne, aby spokojnie i z uwagą zapoznać się z regulaminem. Po jego zatwierdzeniu można rozpocząć korzystanie z aplikacji. Nanosząc zagrożenie, przekazujemy policjantom informacje o niepokojących nas zjawiskach. Policja ma 2 dni na podjęcie zgłoszenia i 5 dni na jego weryfikację. Jeśli informacja się potwierdzi,  policjanci nadają jej status „potwierdzone” i dążą do usunięcia konkretnego zagrożenia.

3 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Walo 37.248.209.66 05.08.2018

Co wy ludzie, w konfidentów chcecie sie bawić?

user
mk 91.193.208.124 16:48:21 05-08-2018

Czego ty żądasz od  tzw. " zwykłych ludzi" , skoro "samozwańcza kasta  sędziowska " ,   sama tak postępuje . Dzisiaj , tj / w niedziele wysłali   degeneraci donos do Brukseli . o rzekomych łamaniu  prawa . Chodzi o  to ,ze  indywidua nie chcą przechodzić na emeryturę / niekoniecznie zasłużona /  w wieku 65 lat . Mimo ,ze  dla kobiet  wiek ten wynosi 60 lat , czyli o  lat  mniej . Ale to coś   chce chyba umrzeć na pierdzących stołkach . oni uważają siebie  za     coś lepszego . chyba tylko siłowe rozwiązania mogą im pomóc .

user
Kierowca 188.143.21.125 08.08.2018

Szanowana Policjo,proponuję przyjechać w jakikolwiek dzień do miejscowości Nienadowa Gorna,odkąd jest nowa droga przez Pruchnik dalej np w Bieszczady masa samochodów z Lublina po Jarosław czy Przeworsk pędzi na zlamanie karku.Naprawdę jest tam bardzo niebezpiecznie i to naprawdę cud że jak na razie nie było wypadku śmiertelnego.Proszę o częstsze Patrole drogówki.

nr 42/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium