Życie Podkarpackie nr 27/2020 Życie Podkarpackie nr 27/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 193/2020, Sobota 11 lipca 2020 r., Olgi i Pelagii
Opublikowano
Przemyśl, Aksmanice
Policjanci przemyskiej drogówki analizują zgłoszenia mieszkańców
Policjanci przemyskiej drogówki na bieżąco weryfikują zgłoszenia społeczeństwa zamieszczane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.
Policjanci przemyskiej drogówki analizują zgłoszenia mieszkańców
fot. archiwum policji

Najczęściej zgłaszanymi zagrożeniami w ruchu drogowym jest przekraczanie dozwolonej prędkości. 25 lipca weryfikowali zgłoszenia naniesione przez mieszkańców Aksmanic w gminie Fredropol. W efekcie w ciągu kilku godzin zatrzymali trzech kierowców, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o 50 km/h. Rekordzista „pruł” volkswagenem z prędkością 132 km/h.

Zatrzymane prawo jazdy, mandat, punkty karne – to kara, jaką ponieśli kierowcy. Policjanci przypominają, że obsługa mapy zagrożeń nie jest skomplikowana. Wystarczy wejść na stronę internetową www.podkarpacka.policja.gov.pl i kliknąć w zakładkę Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Są tam wskazówki dotyczące funkcjonowania aplikacji, odnośniki do KMZB oraz dane statystyczne. Bardzo ważne, aby spokojnie i z uwagą zapoznać się z regulaminem. Po jego zatwierdzeniu można rozpocząć korzystanie z aplikacji. Nanosząc zagrożenie, przekazujemy policjantom informacje o niepokojących nas zjawiskach. Policja ma 2 dni na podjęcie zgłoszenia i 5 dni na jego weryfikację. Jeśli informacja się potwierdzi,  policjanci nadają jej status „potwierdzone” i dążą do usunięcia konkretnego zagrożenia.

3 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Walo 37.248.209.66 05.08.2018

Co wy ludzie, w konfidentów chcecie sie bawić?

user
mk 91.193.208.124 16:48:21 05-08-2018

Czego ty żądasz od  tzw. " zwykłych ludzi" , skoro "samozwańcza kasta  sędziowska " ,   sama tak postępuje . Dzisiaj , tj / w niedziele wysłali   degeneraci donos do Brukseli . o rzekomych łamaniu  prawa . Chodzi o  to ,ze  indywidua nie chcą przechodzić na emeryturę / niekoniecznie zasłużona /  w wieku 65 lat . Mimo ,ze  dla kobiet  wiek ten wynosi 60 lat , czyli o  lat  mniej . Ale to coś   chce chyba umrzeć na pierdzących stołkach . oni uważają siebie  za     coś lepszego . chyba tylko siłowe rozwiązania mogą im pomóc .

user
Kierowca 188.143.21.125 08.08.2018

Szanowana Policjo,proponuję przyjechać w jakikolwiek dzień do miejscowości Nienadowa Gorna,odkąd jest nowa droga przez Pruchnik dalej np w Bieszczady masa samochodów z Lublina po Jarosław czy Przeworsk pędzi na zlamanie karku.Naprawdę jest tam bardzo niebezpiecznie i to naprawdę cud że jak na razie nie było wypadku śmiertelnego.Proszę o częstsze Patrole drogówki.

nr 27/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium