Życie Podkarpackie nr 38/2018 Życie Podkarpackie nr 38/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 268/2018, Wtorek 25 września 2018 r., Aurelii i Ładysława
Opublikowano
Przemyśl
6 godzin męczarni na SORZ-e w Przemyślu. Jakub się dusił
Przez sześć godzin Jakub Szybiak z podprzemyskiego Ostrowa, cierpiący na nieuleczalny rdzeniowy zanik mięśni (SMA), przeżywał męczarnie. Podczas spożywania posiłku w domu zakrztusił się kawałkiem mięsa. Trafił na SOR przemyskiego szpitala na Monte Cassino. Nikt nie był w stanie mu pomóc. Życie uratował mu lekarz z Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.
fot. ze zbiorów Jakuba Szybiaka
Jakub Szybiak ma 21 lat. Mieszka w Ostrowie pod Przemyślem. Od urodzenia choruje na stale postępujący rdzeniowy zanik mięśni (SMA) typu 1 (Werdniga-Hoffmanna).

Jakub Szybiak ma 21 lat. Mieszka w Ostrowie pod Przemyślem. Od urodzenia choruje na stale postępujący rdzeniowy zanik mięśni (SMA) typu 1 (Werdniga-Hoffmanna). Choroba ta wywoływana jest przez niedobór białka SMN (białko życia neuronów ruchowych) w organizmie. Prowadzi to do obumierania komórek nerwowych w rdzeniu kręgowym, co w pierwszej kolejności skutkuje osłabieniem mięśni ruchowych, a następnie przełyku i mięśni oddechowych (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
23 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Antypacjent 95.160.158.40 10.07.2018

Czyli standardowa sytuacja w Przemyślu. Wszystko w normie. Wykończalnia życia i zdrowia ludzkiego zaprasza 24h.

user
Fred 185.25.123.225 20:32:53 10-07-2018

Kiedyś też tam trafisz i będziesz błagał żeby ci pomoc , i tej pomocy ci udzielą tak jak każdemu innemu potrzebującemu. Ale będziesz musiał wyczekać się w kolejce bo przed tobą będą ludzie z bolącym paluszkiem , albo bólem głowy spowodowanym kacem , i będziesz musiał czekać aż skacowany pacjent pójdzie na boks i będzie chciał cos przeciw bólowego bo boli go głowa od wcześniejszego picia alko.

user
Ello 86.227.252.255 10.07.2018
Przykro  ciężko żyć i leczyć się na Podkarpaciu ☹️
user
Cr7 77.255.89.178 10.07.2018
Czy przemyska prokuratura z urzędu  wszczęła dochodzenie czy zamiecie pod dywan aby nie zawstydzić dojnej zmiany.
user
scd 213.25.24.46 10.07.2018

Mnie to nie dziwi-a co na to Radny K?

user
sss 217.99.253.135 22:47:33 10-07-2018

a może zapytać rzecznika ds pacjenta ?

user
Marek Rząsa 188.146.100.117 10.07.2018

A mnie przed chwilą p. Marszałek Ortyl, przy okazji dyskusji o aktualnej sytuacji podkarpackiej służby zdrowia, zrugał że mówiąc podczas sesji Sejmiku o podobnych przypadkach w przeszłości w szpitalu przemyskim  wprowadzam opinię  publiczną w błąd i wypowiadam się „ nie na temat”.

user
sss 217.99.253.135 22:49:22 10-07-2018
Panie Marku jest fatalnie a będzie pewnie gorzej. A SOR z przykrością muszę stwierdzić , że lekarze na SOR-ze mają dziwny akcent - 
user
Aleksandra P. 91.246.69.66 10:09:56 11-07-2018

Panie Marku Pa się nie boi.Zapraszamy na SOR:)

user
leklerk 185.25.123.163 18:56:43 12-07-2018

Panie M pan uważa że ta sytuacja trwa dopiero odkąd rządzi PIS? a jak rządziło PO to wszystko było w "normie" to proszę powiedzieć to jeszcze raz tu na forum ale  PROSTO I WYRAŹNIE.

Bo przecież min upadek 114 szpitala zaczął się za waszych rządów itp itd.

user
su-metal 94.40.75.201 10.07.2018

Mięso to GEHENNA i śmierć (zwierząt i ludzi!) w tej czy innej formie, tak więc radziłbym aby przestać chłopaka umartwiać szczątkami bestialsko pomordowanych zwierząt, bo tylko z każdym kolejnym kęsem będzie się pogarszać stan rzeczy.


NIE DAJ ZAROBIĆ LEKARZOM - HARMONICA.PL


YOUTUBE.COM - 10 RAD DLA POCZĄTKUJĄCYCH WEGAN I WEGETARIAN


DEZERTER - ZWYRODNIENIE MÓZGU - TEKSTOWO.PL

user
su-metal 94.40.75.201 23:38:58 10-07-2018
DR CAMPBELL - DIETA ZMIENIA WSZYSTKO - NATURALNIESPOKO.PL
user
iwo 5.172.234.228 10.07.2018

tak 6 godzin się dusił, dojechał do Rzeszowa i się nie udusił, włączcie rozum ludzie...

user
asdf 37.47.100.25 13:05:54 11-07-2018

Może się kiedyś przekonasz jak to jest .

user
Zibi 31.175.165.204 11.07.2018

A dlaczego takie są kolejki?  W Przemyślu było DWA SZPITALE!!!! Jeden był na ul. Słowackiego Wojskowy, był tam tam Ojom i inne Oddziały.I Też były kolejki. Drugi na  ul. Monte Cassino. Ale były większe szanse albo jeden albo drugi szpital wybrać.Ci co rządzą niech w końcu przejrzą na oczy jak nie mają wyobraźni i są ślepi !!!!To nie jest wina lekarzy że jest taki BURDEL tylko wina TUMANÓW którzy rządzą tym krajem.Bo sami nie czekają w kolejkach!!!Komu przeszkadzał szpital na ul.Słowadzkiego???? Ilu dobrych lekarzy straciło pracę!!!Ja też miałam tam swojego lekarza do którego chodziłam .Niech rządzący popatrzą się niech ruszą DUPĘ ze stołka i zobaczą jak się czeka na sorze.

user
tyrew 185.220.101.12 11.07.2018

do Fred 

Mojemu Ojcu nie udzileliliście . Umierał sam w meczarniach na zardzewiałym łózku nie na SORrze nie było przy nim ani lekarza anie personelu . Zdychał jak pies .


user
Ola 37.248.253.202 11.07.2018

Czy naprawdę nie ma nadzoru nad pracą tych ludzi ????

aga
aga 92.9.51.104 12.07.2018

To się zgadza !!! na SOR-ze  w Przemyślu pracuje banda nieudaczników i osób która nie zna znaczenia słowa empatia . Najdziwniejsze jest to ze czym starszy pracownik tego szpitala tym charakteryzuje się totalną znieczulica na ludzkie cierpienie, i tutaj mam zastrzeżenia do wszystkich bez wyjątku zaczynając od pań przyjmujących przy tzw, okienku po ścisły personel medyczny po osoby sprzątające ( które zmywają posadzkę brudną i śmierdzącą wodą  ) tak że człowiekowi robi się nie dobrze od tego fetoru. Oczekiwanie kilku godzinne jest normą która charakteryzuje ten oddział . A po za tym  to brak słów.

user
Tomek 83.31.242.84 12.07.2018

Znam już 2 przypadki z ostatnich miesięcy że w Przemyślu źle założyli gipsy. W jednym z przypadków trzeba było łamać kości od nowa. Inny przypadek operacja standardowa z nikłą szansą powikłań - oczywiście powikłania. Nie dziw, że w kolejkach same bolące główki i paluszki. Poważniejsze urazy? Wszyscy do Rzeszowa.

Bardzo jest mi przykro, że nasz szpital to równia pochyła w dół.

A teraz zarządzający tym przybytkiem rozpaczy chce zrobić równie pochyłą w naszym mieście. Oj na pewno nie dam mu swojego głosu.

aga
aga 92.9.51.104 12.07.2018
Kiedyś funkcjonował bardzo dobrze 114 Szpital Wojskowy pod szefostwem pułkownika Gerarda  Chojnackiego .  Ten człowiek z dziadowskiego szpitala stworzył bardzo dobrze funkcjonujący szpital w którym był porządek , dyscyplina , fachowa obsługa medyczna , dobre jedzenie a czystość była zauważalna na każdym kroku. Szpital pod zarzadzaniem tego pana ciągle się rozwijał  poszerzał swój zakres  usług jak i inwestował w modernizacje i remont oddziałów. Pan pułkownik Chojnacki udowodnił to ze można  było przy dużym wysiłku organizacyjnym stworzyć dobrze funkcjonujący szpital.  Źli ludzie  a dokładnie jego najbliżsi  współpracownicy doprowadzili do usunięcia pułkownika ze szpitala myśląc ze  przyjmując w zarząd ten dobrze zorganizowany szpital będzie już dziecinne proste  jego prowadzenie. Nic mylnego ! wiec należy sobie zadać pytanie  co mamy ? a no nic już nie mamy !! mamy za to bardzo źle sankcjonujący Szpital  Wojewódzki z fatalnym SOR-em i personelem .
user
Kaśka 108.200.1.203 17:39:22 12-07-2018

Prawda 

user
Karol 37.109.33.103 12.07.2018

Rejestratorki przy okienku rej. na prześwietlenia mogły by ZABIĆ WZROKIEM ... 

user
BCUR 5.172.255.95 12.07.2018

Ilu ludzi musi jeszcze cierpieć by w tym b........lu zrobić porządek. Kiedy wreszcie dobiorą się do dupy takim darmozjadom jak: L....ki, C...u....pa, P....licz  który odpowiadają za upadek prawdziwej służby zdrowia w Przemyślu. Życzę zdrowia.

nr 38/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium