Życie Podkarpackie nr 29/2018 Życie Podkarpackie nr 29/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 198/2018, Wtorek 17 lipca 2018 r., Bogdana i Aleksego
Opublikowano
Przemyśl
Pacjent: 6 godzina na twardym krześle, w upale, bez wody pitnej...
Poczta do redakcji. Do dyrekcji Szpitala Wojewódzkiego im. św. Ojca Pio w Przemyślu: Jak powszechnie wiadomo, Szpitalny Oddział Ratunkowy to wizytówka placówki, która jest jedyną w naszym mieście. Jest ona zatem wręcz oblegana przez chorych.
fot. Aleksandra Nowotyńska

Byłem niedawno pacjentem tego oddziału i muszę się poskarżyć na warunki oczekiwania na poradę lekarską. 

W niewielkiej poczekalni na twardym krześle, w upale, bez dostępu do wody pitnej (bidon na korytarzu był pusty) spędziłem ponad 6 godzin. Rozumiem czas oczekiwania, bo było dużo ludzi i przyjazdów karetek. Ale nie mogę pojąć, dlaczego nie ma tutaj klimatyzacji.

Okien nie ma sensu otwierać, bo są od południa i rozżarzone powietrze wchodziłoby do środka. Pomieszczenie jest nieduże i klimatyzacja zdałaby tutaj egzamin. W obecnych czasach jest to standard w miejscach publicznych. Nawet małe sklepiki ją mają, dbając o klienta.

Czy jest to tak ogromny wydatek dla placówki? Tutaj upał dobija wręcz człowieka i to chorego. Nie taki jest chyba zamiar i cel SOR-u, jak sama nazwa wskazuje. W imieniu wszystkich pacjentów proszę Pana dyrektora Piotra Ciompę o zajęcie się tą sprawą, skoro nikt do tej pory w szpitalu o tym nie pomyślał. 

25 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
su-metal 94.40.75.201 28.06.2018

Chyba już za niedługo nazwę tego szpitala z św. Ojca Pio, trzeba będzie zmienić na taką jak poniżej, a też zapewne tych biednych, schorowanych ludzi będą ćwiczyć jak na tym filmiku !!!


YOUTUBE.COM - MONTY PYTHON - SZPITAL ŚW. SADYSTY

user
su-metal 94.40.75.201 16:40:45 29-06-2018

YOUTUBE.COM - HITLER I FUNDUSZ ZDROWIA

user
fan 213.25.24.46 28.06.2018

P.Radny Kamiński,to się nadaje na interpelację!

user
Zmartwiony 213.76.33.216 28.06.2018

A ciekawe jak jest teraz na Oiomie. Jak było dwa szpitale to i dwa Oiomy i wiadomo więcej łóżek. A po likwidacji jest jeden. Chyba się nie rozciągnął. To ciekawe jak sobie radzą. Chyba nie ma aż tak dużo pacjentów wymagających leżenia na Oiomie. Żeby tylko nie dochodziło do selekcji


user
Miki Mi 31.0.37.182 28.06.2018

W nocy też  jest tragedia  przyjechałam  do szpitala o 21 z mamą..  O 4/5 w nocy stwierdziliśmy,  że  nie ma po co siedzieć  skoro  w ciągu  godziny  przyjęli  moze z 3 pacjentów.  .. A kolejne 20 siedziało  na krześle  i rezygnowali  z siedzenia...  

user
A 94.254.246.213 13:43:55 29-06-2018

Jeśli zrezygnowali to znaczy że nie nadawało się na SZPITALNY ODDZIAŁ RATUNKOWY. Moze tych 3 pacjentów było w ciężkim stanie i tyle zeszło aby im pomóc. Ciekawe jakbyście zareagowali jakby Wasza Mama byla w ciezkim stanie i nie zajęliby się nie bo inni czekają, którzy na dodatek sa w stanie wstać wyjsc I isc do domu przespać noc i przechodzić dzień. 

user
Misku 94.254.159.212 28.06.2018

O czym my mówimy to umierania .tam prędzej zdechniesz niż ci pomocy udziela, już nie wspomnę ze dyspozytor biegał 21 .06 br nawalony w burzy robiąc patologie.  I budząc ludzi i dzieciaki  , wtkrzykujac jak to ma straszne życie, u ma go dość .. o resZcie już wspominać nie chce , które nazajutrz. Kończyły rok szkolny. I potrzebowaly  snu  bardziej niż kto indziej , wstyd p. Marku mimo , że było to poza Pana godz pracy 

user
Przemyślanka 83.31.239.244 29.06.2018

ŻEBY  CHOROWAĆ  TRZEBA  MIEĆ  ZDROWIE!!!   z artykułu wynika, że zdrowy rozchorowałby się, a co dopiero ...CHORY! Z tego wynika, że nasze szpitale są dla zdrowych (!) - i tu właśnie jest szkopuł. Bo czy tak powinno być?

user
Tyg 193.242.142.170 29.06.2018

A czy jest to ogromny wydatek kupić wodę w sklepiku za 1.20zl?

user
Legionista 62.6.164.170 08:57:59 29-06-2018

Moze dla tego Pana tak.Idioto sam posiedzisz w szpitalu kilka godzin to zamkniesz buzke


user
Rh 213.76.43.32 09:15:19 29-06-2018

Kup sobie w nocy cwaniaku, jak sklepy zamknięte.

user
Kornel 31.183.150.25 29.06.2018

Ciompa na przyszłego viceprezydenta, taka kolej rzeczy w Przemyślu jest. I się kręci ............. !

user
oooko 185.38.225.3 29.06.2018

człowieku!;!aby sie leczyć!!trzeba miec końskie zdrowie!!!

user
Rat 195.136.176.248 29.06.2018

Porady lekarskie w POZ!!!A  SOR jest od nagłych przypadkó,jeżeli ktoś oczekuje 6 godzin,to znaczy że tak naprade może zgłosić sie do lekarza rodzinnego.

user
BB 213.76.38.158 29.06.2018

Dużo więcej zarzutów mamy na poziom fundowany w szpitalu. Przede wszystkim postawa wielu lekarzy wobec pacjentów. Bije z niej arogancja. Pan doktor, który prowadzi rezonans to szczyt nieuprzejmości i chamstwa. Tyle tego jest... ale nie mam czasu pisać referatu...

user
dt 37.47.73.28 14:23:30 29-06-2018

To fakt arogancja i całkowita ignorancja .

user
mama 185.25.123.146 29.06.2018

To ja w takim razie muszę poskarżyć się na skwar w salach lekcyjnych SP nr 15 przy ul. W. Pola. Cały maj i czerwiec dzieci smażą się w salach od południa. Panie dyrektorze czas na klimę.

user
ytrewq 176.126.252.11 29.06.2018

Klimatyzacji nie ma w całym szpitalu . W zimie na salach chorych  bez względu na  pogodę nawet przy minus 20 otwiera się okna na ful  . Pacjenci leżący tuż pod oknami mogą liczyć na szybkie zejście z tego świata . Pacjent 88 lat sparaliżowany  z gorączką zlany potem a tu nagle pielęgniarka otwiera okno przy minus 20 bo musi przewietrzyć . Strach tam iść w zimie .  Bliskal osba została tak wywietrzona na śmierć . I ten człowiek chce być prezydentem Miasta . Żenada .

user
Jasiu 94.254.148.30 29.06.2018

Nie taki jest cel i zamiar SOR-u aby udzielał porady lekarskiej. 

user
tyre 37.47.64.96 18:06:51 29-06-2018
Zamiarem SORu tak jak i wszytkich Usług Medycznych jest przedewszytkim zarabianie kasy . Bo SOR jak i szpital jest podmiotem gospodarczym a nie instytucją charytatywną .
user
PZ 83.31.23.79 29.06.2018

Kraj chłonie standardy zza wschodniej granicy jak gąbka. Woda i klima to luksus.

user
87654 37.47.64.96 18:07:16 29-06-2018
i papier do duuuuuuu
user
Ggy 193.242.142.170 01.07.2018

To zmiencie obywatelstwo na północno koreańskie jak wszędzie wam źle. Typowi Polacy. Zaraz jeszcze trzeba będzie was po dupie skrobac 

user
Ona 94.254.146.112 01.07.2018

Może jeszcze katering zapewnić.

user
asdf 46.134.100.206 11:15:48 07-07-2018
A może wogóle zlikwidować skoro i tak tam nie pomagają
nr 29/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium