Życie Podkarpackie nr 30/2020 Życie Podkarpackie nr 30/2020

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 217/2020, Wtorek 4 sierpnia 2020 r., Dominika i Protazego
Opublikowano
Przemyśl
Pierwszy w Polsce rezonans magnetyczny Philips Prodiva1.5T już w Przemyślu!
W najbliższych dniach nowo otwarta Pracownia Diagnostyczna Voxel w Przemyślu zostanie wyposażona w system rezonansu magnetycznego Philips – Prodiva 1.5T. Będzie to pierwsza instalacja tego nowoczesnego aparatu w Polsce, a także w regionie Europy środkowo-wschodniej.
Pierwszy w Polsce rezonans magnetyczny Philips Prodiva1.5T już w Przemyślu!
fot. Materiały prasowe Philips

Już tylko godziny dzielą Przemyśl od otwarcia Pracowni Diagnostycznej Voxel wyposażonej w pierwszy w Polsce system rezonansu magnetycznego Philips – Prodiva 1.5T. Dzięki temu, jednemu z najnowszych na rynku aparatów, Przemyśl dołączył do grona miast, gdzie możliwe jest wykonanie bardzo szerokiego wachlarza badań.

Pracownia Diagnostyczna Voxel będzie mogła zaproponować standardowe i zaawansowane badania, takie jak rezonans serca lub gruczołu krokowego, ale także wykonywanie badań pacjentów z implantami metalowymi, w sposób całkowicie bezpieczny, z zachowaniem wysokiej jakości obrazowania.

Ponadto, w trosce o najwyższy komfort pacjentów, system wyposażony jest w ciche sekwencje skanowania, a także w opcje pozwalające na skrócenie czasu badań. Komfort i bezpieczeństwo oraz gwarancja pewności diagnostycznej to najważniejsze cechy systemu Prodiva 1.5T z punktu widzenia przyszłych pacjentów.

Pierwszy w Polsce rezonans magnetyczny Philips Prodiva1.5T już w Przemyślu!
fot. Materiały prasowe Philips

Nowoczesna pracownia bez wątpienia przyczyni się do skrócenia kolejki pacjentów oczekujących na badanie rezonansem magnetycznym. W Przemyślu obecnie na taką diagnostykę oczekuje ponad 1000 pacjentów – mówi Jarosław Furdal, Prezes Zarządu firmy Voxel. Cieszymy się, że to właśnie nasza pracownia jako pierwsza w Europie Środkowo-Wschodniej wyposażona została w System Prodiva 1.5T. Sprzęt tego typu sprawi, że Przemyśl uplasuje się na wysokiej pozycji w rankingu najlepiej diagnozujących miast w Polsce. To już nasza druga pracownia w tym mieście – dodał Jarosław Furdal.

System Prodiva 1.5T bazuje na unikalnej, szerokoprzepustowej technologii cyfrowej, spotykanej w najwyższej klasy aparatach rezonansu magnetycznego, sprawdzonej w ponad 2000 instalacji na całym świecie, gwarantującej najwyższą pewność diagnostyczną. Ponadto system Prodiva 1.5T został zaprojektowany nie tylko z troską o pacjentów, ale również o środowisko naturalne i obniżenie kosztów.

System rezonansu magnetycznego Philips – Prodiva 1.5T pozwala, z jednej strony na przeprowadzenie bezpieczniejszych i bardziej dokładnych badań, a co za tym idzie, umożliwia lepszą opiekę nad pacjentem. Ułatwia też pracę specjalistom, ale to nie wszystko. Prodiva 1.5T posiada też lekki, kompaktowy magnes, dzięki czemu można uniknąć kosztownych adaptacji pomieszczeń oraz ograniczyć koszty transportu i instalacji. Ponadto koszty eksploatacyjne, na które głównie wpływa zużycie energii elektrycznej minimalizowane są dzięki technologii łączącej szereg skutecznych rozwiązań w zakresie inteligentnego zarządzania mocą systemu. – mówi Marcin Bruszewski, Dyrektor Generalny Philips Health Systems w Polsce.

Pierwszy w Polsce rezonans magnetyczny Philips Prodiva1.5T już w Przemyślu!
fot. Materiały prasowe Philips

Nowoczesne rozwiązania i technologie

System Prodiva 1.5T to połączenie nowoczesnych technologii i nowatorskich rozwiązań. Dzięki szerokoprzepustowej technologii cyfrowej dStream, podczas badania nie występują typowe problemy charakterystyczne dla badań MR, jak m.in. długi czas skanowania. Natomiast nowatorskie rozwiązanie Breeze Workflow pozwala zwiększyć ilość wykonywanych badań, ponieważ ogranicza liczbę czynności wymaganych do przygotowania pacjenta do badania nawet o 34%, a co za tym idzie pozwala także przyspieszyć ich wykonywanie.

Zautomatyzowana diagnostyka

Intuicyjny interfejs użytkownika oraz standaryzowane procedury badań umożliwiają wykonywanie badań szybciej i sprawniej. Jest to możliwe m.in. dzięki funkcji SmartExam, która pozwala na zautomatyzowanie wielu wykonywanych zadań przez specjalistę.

Inteligentne zarządzanie kosztami

Dodatkowo, system wyposażony jest w rozwiązanie HeliumSave (zero-boil-off), które eliminuje straty helu nawet w standardowych warunkach pracy oraz technologię PowerSave umożliwiające inteligentne zarządzanie mocą systemu.

Pracownia Diagnostyczna Voxel mieści się w centrum Przemyśla, przy ul. Kamienny Most 6. Numer telefonu do call center: 32 701 24 00.

 

Pierwszy w Polsce rezonans magnetyczny Philips Prodiva1.5T już w Przemyślu!
fot. Materiały prasowe Philips
8 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
mk 91.193.208.124 25.06.2018

Czyli  rezonans  nie będzie  w szpitalu , lecz w prywatnej , komercyjnej  przychodni  za mamonę. 

user
Tesla 188.114.89.1 25.06.2018

1,5 tesli - a w Rzeszowie są 2sztuki 2-teslowe , i jedna 3 Tesle w Pro Familii. Czyli po jakość - do Rzeszowa.

user
M 80.49.245.211 22:59:20 25-06-2018

Nie ma rezonansu 2 Teslowego. Są typowe 1,5 i 3T. Istnieją też tzw otwarte niskoopolowe oraz 7T tzw naukowe. Po drugie 3T nie oznaczają jakości. Wszystko zależy jakie badania robimy. 

user
olga 98.116.97.228 25.06.2018

Miałam rezonans w lux medzie, tez maja tam nowoczesny, dokładny  sprzęt, na samo badanie czekałam krótko bo jakieś kilka dni. Samo badanie było nawet przyjemne.

user
Peq 94.254.151.5 26.06.2018

Najbliższy termin za 2 lata

user
Olo 37.248.253.95 27.06.2018

Czy na fundusz zdrowia ???

user
Tunia 185.38.225.7 21:38:17 10-01-2019

Myślę, że na Fundusz Zdrowia bo nic nie płaciłam za badanie. Czekałam na nie tylko trzy tygodnie. Pięć lat temu na to badanie czekałam trzy miesiące !!!

user
Wkurzona 46.134.12.69 28.02.2019

To ten co to ciągle zepsuty?

nr 30/2020
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium