Życie Podkarpackie nr 26/2019 Życie Podkarpackie nr 26/2019

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 177/2019, Środa 26 czerwca 2019 r., Jana i Pawła
Orlen zdrapka
Opublikowano
Przemyśl
22-latek uciekał przed policjantami. Chciał staranować radiowóz
Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi młodemu mieszkańcowi powiatu przemyskiego, który próbował uniknąć policyjnej kontroli.
fot. KMP Przemyśl

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 10 bm., w nocy, w miejscowości Kalników. Około godziny 2 patrol policji zauważył kierującego osobowym volkswagenem, którego tylna tablica rejestracyjna nie była oświetlona. Funkcjonariusze ruszyli za pojazdem, włączając sygnały błyskowe i dźwiękowe celem zatrzymania kierującego do kontroli.

Na widok radiowozu mężczyzna zaczął przyspieszać, zajeżdżać drogę, a w momencie zrównania się pojazdów chciał staranować policyjny radiowóz. Po kilkuset metrach pościgu skręcił w boczną ulicę, gdzie wjechał w ogrodzenie jednej z posesji. Wtedy też 22-letni kierowca wyszedł z pojazdu i zaczął uciekać.

– W volkswagenie podróżowało z kierowcą jeszcze 2 pasażerów – mówi sierżant sztabowy Marta Fac z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.

– Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kiedy kierujący został zatrzymany, wówczas policjanci wyczuli od niego alkohol. W związku z podejrzeniem, że może być pod wpływem środka odurzającego lub alkoholu, pobrano od niego krew. Policjanci sprawdzili również auto, gdzie ujawnili woreczek z białą substancją. Wstępne badanie wykazało, że to mefedron. 22-letni mieszkaniec powiatu przemyskiego został zatrzymany i doprowadzony do komendy, gdzie usłyszy zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej – dodaje.

fot. KMP Przemyśl
1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
noe 83.24.28.147 13.06.2018

a miał z tyły samochodu naklejke tryzuba???

nr 26/2019
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium