Życie Podkarpackie nr 33/2018 Życie Podkarpackie nr 33/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 228/2018, Czwartek 16 sierpnia 2018 r., Rocha i Joachima
Opublikowano
Przemyśl
Robert Choma nie będzie już prezydentem
Po 16 latach panowania Robert Choma przestanie być prezydentem miasta Przemyśla. Odkrył karty, zapowiadając, że nie wystartuje w jesiennych wyborach samorządowych. Taka deklaracja z całą pewnością zwiększa szanse jego obecnego zastępcy Janusza Hamryszczaka (Prawo i Sprawiedliwość).
fot. Mariusz Godos
Po 16 latach panowania Robert Choma przestanie być prezydentem miasta Przemyśla. Odkrył karty, zapowiadając, że nie wystartuje w jesiennych wyborach samorządowych.

Kilkanaście tygodni temu zamieściliśmy materiał o kandydatach na fotel prezydenta miasta, ale wówczas było to wyłącznie wróżenie z fusów. Kart nie odkrył nikt. Obecnie wiadomo już całkiem sporo (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
44 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Owen 94.254.146.1 12.06.2018

Będzie zastępcą prezydenta 

user
Leydy 193.242.142.128 12.06.2018

I bardzo dobrze,!!!

user
Ghghgh 94.254.146.89 12.06.2018

Z deszczu pod rynnę

user
kasander 89.64.6.150 12.06.2018

Jest szansa, że jego następca - ktokolwiek nim będzie - wydźwignie Przemyśl z ostatniego na przynajmniej przedostatnie miejsce w rankingu miast (regionów).

user
asdf 46.134.87.113 23:03:23 12-06-2018

żarty .

user
... 94.254.148.129 12.06.2018

Kamień z serca... ponad połowę moje życia. To nie jest normalne ani demokratyczne. Uff dobrze że kończy o własnych siłach bo mogło być różnie.

user
Glikkk 95.160.158.248 12.06.2018

Niech się już nie pokazuje w Przemyślu. Co miał zepsuć, zniszczył.

user
dd 213.25.24.46 12.06.2018

Płacze ze szczęscia,ale w TYM mieście już nic nie ma,żaden sie nawet kandydat nie wyrywa do stanowiska,wszystko w ruinie




user
Przemyślak 94.254.158.176 12.06.2018

To teraz zacznie sie ostro chyba wszyscy sie cieszą !
No cóż o kto Prezydentem ?
Wojciech Błachowicz -PO
Janusz Hamryszczak - PiS
Ryszard Kulej - SLD
Grzegorz Hayder - Regia
To pierwsze nazwiska ktore przewijają sie w mieście.

user
Giga 83.31.124.155 22:52:54 12-06-2018

Myślę, że Regia postawi na Bala

user
Apacz 185.13.106.201 13:18:42 13-06-2018

No i Asterix ze swoim resetem systemu. Będzie  ufo, marycha na klombach, chemistale, słowem fajnie

user
lok 83.24.30.83 12.06.2018

Wszyscy kolesie poustawiani no to teraz beda mnie utrzymywac.

user
Maly 31.183.194.244 12.06.2018

nareszcie mądra decyzja!

user
job 83.31.198.215 12.06.2018

czuje sie zmeczony moze

user
przemyski obserwator 83.31.125.128 12.06.2018

łoj , ale wydarzenie. Przecież od roku widać było że facet nie będzie startować i brać odpowiedzialności za 16 lat nierządu. Naprawdę kto będzie wybrany a będzie , może prezydent komisaryczny musi brać pod uwagę fakt zadłużenia  królewskiej wolnej mieściny coś na około 200 milionów złotych (dobrze że nie euro) a więc może być goło i wesoło. Pytam kto poniesie odpowiedzialność za deficytowy stok narciarski do którego  corocznie dopłaca się duże sumy z podatków wszystkich mieszkańców (powinno się na koniec kariery tego jegomościa dokonać bilansu  strat i zysków) , kto dokończy tę okropna budę-wiatę na tym stoku już za ok.2,5 miliona zł, (inicjatywa pana prezydenta) , rozliczyć inne obietnice jak budowa zespołu basenów kiedy nie potrafił dać mieszkańcom przynajmniej jednego basenu otwartego , zapytać tego wybitnego gospodarza  co z halą sportową , przecież oprócz Birczy , Żurawicy ostatnio oddano halę sportową we wsi Huwniki , a w Przemyślu ?, duża sala na Mickiewicza , zapytać pana o  bazary , szczególnie o ten  niedokończony niewyobrażalny  syf w samym centrum zwanym zielony rynkiem o handel na chodnikach na Sportowej ,  o obdarte z tynków całe połacie kamienic mieściny , o krzywe i obesrane chodniki , o wyjazd ponad 5 tysięcy  głównie młodych ludzi za pracą , o puste nie tylko setki mieszkań ale całych kamienic czy dużych budynków jak np. dawnej Pomony na Czarnieckiego  , Synagogi (biblioteki)  na Słowackiego , Internatu na Tatarskiej , dawnego Kina Bałtyk ( Szkoły

Wyższej), wielu kamienic jak np. Tomaszewskiej na Placu Konstytucji, budynki dawnego Szpitala Wojskowego i jego otocznie , te mury,

i wielu wielu innych których nie sposób wymienić. Pytam dalej ,dlaczego niepotrzebnie wycięto dziesiątki drzew, jak zagospodarowano piękny Dworzec PKP ,  ile sprowadzono do podstrefy zwanej ekonomiczną inwestorów by zatrzymać tysiące ludzi w mieścinie , jak wygląda przemyski sport , kto pozwolił na likwidację zasłużonej  sekcji koszykówki w Polonii , jaka jest pozycja

piłki nożnej ( 5 i 4 liga) i , jak wygląda stadion Polonii w ruinie , co

konkretnie , bez picu robią dla Przemyśla Kuchciński , Matusiewicz , Rząsa , czy ten Bakun , ale konkrety bez picu że "nic nie mogę bo....". Przecież  jedna młoda posłanka z Jarosławia  Anna Szmidt -Rodziewicz zrobiła więcej i nadal to czyni dla miasta  Jarosław niż przemyskich 4 muszkieterów z marszałkiem Portosem na czele dla Przemyśla który  w swej łaskawości  podarował dla przemyskiego zadupia konika i 2 żołdaków , za to jest wybitnym Marszałkiem Sejmu , Matusiewicz  zaś równie" dzielnie walczy" razem z Piotrowiczem o lepsze prawo w Polsce.  No cóż można i tak , więcej picu , lania wody pod pomnikami , słynne słówka " więcej dużych inwestycji nie

będzie", obiecanki , może kiedyś , jak będą pieniądze z unii  i tak 16 letni okres  upłynął mile i  przyjemnie od czasu do czasu chwaląc się budową dwóch dróg obwodowych zwanych obwodnicami. Ale co od "byka żądać mlika ", w zadupiu gdzie fikcyjnego krasnala szwejka czci się bardziej od Marszałka Piłsudskiego , szwejk z pieskiem w centralnym miejscu na zabytkowym Rynku  pod oknami ojca miasta ,

Marszałek , twórca naszej niepodległości w ślepej i  zaniedbanej uliczce Wodna na skwerku obsrywanym nieustannie przez psy , o czymś to świadczy o patriotyzmie o gospodarności o  dbałość  o dobro wspólne . No cóż drogi przemyski suwerenie , to wasze głosy , wasze wybory , wasi jak również przemyskie kolejne rady-bezrady wybory ,  bo jacy wyborcy - suweren taka "wadza", jaki pan taki kram. I nie spodziewajcie się po nowych wyborach kokosów , będzie tak samo albo gorzej , bo unijna manna się skończyła , będzie się rozwijać jedynie Rzeszów bo tam znowu wygra 78 letni gospodarz pan Kazimierz Ferenc, bo tak zadecyduje on sam i jego wyborcy. Na koniec słowa wypowiedziane na jednej z ubiegło kadencyjnej sesji rady- bezrady przez dinozaura przemyskiej samorządności  wybitnego radnego Eugeniusza Strzałkowskiego cyt.  " Rzeszów- metropolia , Przemyśl- wioska. Tylko jedno pytanie co pan Eugeniusz zrobił by to zmienić ,  za wyjątkiem podnoszenia rączki zawsze za Chomą , za uchwałami swojej partyjki  PIS , za  dalszą degradacją Przemyśla , za dążeniem do zrównania miasta ze wsią. Tyle i aż tyle w największym skrócie .

user
987u6yt5r 46.134.87.113 23:04:38 12-06-2018
Nic dodać , nic ująć .Wszystko zostało powiedziane .
user
kasander 89.64.6.150 08:50:58 13-06-2018

Bardzo skrótowa aczkolwiek całkowicie słuszna ocena sytuacji tego nieszczęsnego - jeszcze miasta.
Jednak "ciemny lud przemyski" potrzebuje konkretnych wskazówek, rad i recept jak głosować, co należy zrobić aby zmienić i naprawić miasto. Jak widać na przykładzie "dinozaura przemyskiej samorządności" będą tacy co na Chomę będą głosować choć go na liście nie będzie. 
Tu jest pole do popisu na wyedukowanie suwerena przemyskiego. Może trzeba odwrócić trend i myśleć o przyszłości:
1) zapomnieć o tych wszystkich kandydatach mających za sobą doświadczenie bezradnych
2) skupić się na 3-5 konkretnych i najpilniejszych problemach do rozwiązania w Przemyślu
3) precyzyjnie je zdefiniować wraz z rzetelną analizą co należy zrobić
4) ogłosić plebiscyt, swoisty casting na kandydata - spoza dotychczasowych lokalnych koryciarzy - który się tego podejmie i będzie wiedział jak zrobić w przedstawionej koncepcji
5) bezpartyjnego zwycięzcę wypromować, zagłosować na niego i wybrać - niech działa.
6) dotychczasowe tałatajstwo pogonić w diabły


Redakcja obejmując patronat nad całą akcją miałaby szansę na nowo uwiarygodnić się w oczach mieszkańców-czytelników
Warunkiem powodzenia takiej akcji jest to aby żaden - powtarzam żaden z dotychczasowych bezradnych i innych koryciarzy - nie został dopuszczony, za doprowadzenie Przemyśla do ruiny, do tego castingu.

Im należy odpowiednio "podziękować" żaden z nich nic już nie zmieni.

Pokazali, że nic nie potrafią poza łażeniem do kościoła.

user
Franek 37.109.33.230 12:02:46 13-06-2018
Szacunek dla Pan a od siebie dodam MZK jak jeżdżące muzeum opłakany stan ulic miasta Przemyśla straszne wręcz kamienice świecace pustakmi w pewien prezes po wyroku, ale przecież nie karany bo sie kara wymazała a to ze Sąd skazał no to co i ten prezes w przemyskiej spółce. Dawna powozownia którą kupił  pewnien pan z sasiedztwa wygląda jak relikt wojny ale ma stac bo jest zabytkowa. Na basen jak sie dostanie to na jeden tor o 20 z 30 innymi ludzmi . Dworzec PKS masakra jak komus nie wstyd ze jak pojdzie na PKP gdzie jest ładnie za plecami ma taki widok. Tego można mnożyć setki. Panie odejdz Pan wręscie ja Pana prosze jak Polak Polaka 
user
krzysztof 213.25.24.46 13.06.2018

rozwalić wszystko co mozna,zdewastować i niby z honorem odejść?brak słów,za jakiś czas dowiemy sie o "awansie: p  CHomy a odpowiedzialność?

user
Przemyślanka 83.31.181.80 08:03:30 13-06-2018

ciekawa jestem jaki awans sobie załatwił? A przed nami nowa rekonstrukcja rządu... szykują się ciepłe posadki i wolne stołeczki....Już tam któryś wypatrzył sobie nasz prezydent. Zadłużył miasto do nieprzytomności i teraz : hop! do góry... 

user
temple run 3 113.177.79.61 13.06.2018

very good, thank you the sharing.

 http://templerun3.co

user
Brzydki zły i szczery 31.183.216.240 13.06.2018

Zero zmian, kolejna osoba która i tak jest przesiąknięta komuna. Robiąc wszystko by móc krascr a nie robić nic z myślą o rozwoju i nowych miejscach pracy dla naszego miasta 

user
Wali mnie to 92.40.248.28 13.06.2018

Co do sejmu spierd....

user
szczery 31.183.223.249 13.06.2018

Pierwsza dobra decyzja od 16 lat,a teraz co?tytuł Honorowego Mieszkańca?czy :awans" do województwa? Marszałek raczej nie pozwoli "zginąć"

user
Rzeszowianka 37.190.246.183 13.06.2018

Niestety, z powodu sytuacji na rynku pracy w Przemyslu bylam zmuszona wraz z mezem wyjechac do Rzeszowa za przyslowiowym chlebem. Jestesmy tu juz 10lat. Tu pracujemy, kupilismy mieszkanie, urodzily sie nasze dzieci. Nie wyobrazam sobie powrotu do Przemysla, jak przyjezdzamy do rodziny jestem przerazona co stalo sie z tym miastem. Wszystko w likwidacji, strasza puste kamienice, wszystko upada, zero perspektyw dla mlodych rodzin. Jak to w ogole mozliwe ze niecale 100km dalej jest praktycznie inny swiat ? Rzeszow ktory byl wieksza dziura niz Przemysl. Az serce boli, bo cala rodzine mamy w Przemyslu, w Rzeszowie jestesmy sami. Chetnie bym wrocila gdyby to miasto jakos rokowalo. Ale juz stracilam nadzieje. 

user
Joanna 31.0.40.161 13.06.2018

W końcu, jednak jego zastępca to jak z deszczu pod rynnę. 

user
Jan 37.109.33.230 13.06.2018

Wreszcie się doczekałem i co ważniejsze dożyłem tego wspaniałego dnia

user
doki 83.24.28.147 13.06.2018

Choma ,Hamryszczak czy Błachwycz to przecież maja niebieskie podniebienia

user
kwa;l 83.24.28.147 13.06.2018

Mysla o awasie politycznym ciekawy jestem jak przejdzie przesłuchania o współpracy z SB.Przecież to juz jwny kapus sluzby bezpieczenstwa który sprzedawał kolegów ze studiów.Potem załatwiał robote dzieciom ubeków w Um i spółkach no i cicha współpraca z nacjonalistami  ukraińskimi.Pl.Kocyłowskiego no i pijackie odwiedziny w Mościskach.A jkie szemrane interesy jeszcze prowadzi to sie dowiemy jak zostanie opublikowany bilan otwarcia.Asterix na prezydenta

user
su-metal 94.40.75.201 18:35:59 13-06-2018

Tylko Asterix !!!

user
uff 31.183.223.249 13.06.2018

Zapomniałem dodać idz Pan i nie zapomnij zabrać ze soba "słynnego bunkra obok STOKU"

user
Rektorr 94.254.131.96 13.06.2018

Może ktoś ze studentów napisze pracę dyplomową pt. ,, Nieudolny prezydent Przemyśla - 16 lat degradacji miasta. Stracona szansa rozwoju".

user
ytre 37.47.79.64 13.06.2018

Będzie dyrem Monte .

user
AP 31.183.225.89 13.06.2018

Dożyłem pięknego dnia...mam nadzieję że już nikogo ta menda nie skrzywdzi!!! Ale co dalej z naszym pięknym miastem? W czyje ręce? Nie dajmy się zmanipulować...sprawdzajmy życiorysy i powiązania, niech nas nie zwiedzie pusta obietnica...

Tylko Kto? Hamryszczak? - stryjek na kijek, Błachowicz? - o rany...Majkowski - litości, Bal? - bez komentarza...

Tragedia!!

user
su-metal 94.40.75.201 18:39:25 13-06-2018
Tylko Asterix !!! Nie ma innej opcji !!!
user
zak 83.24.28.147 13.06.2018

Dostawic ławeczke obok szwejka bo ten sam poziom.

user
DOC 188.146.110.67 14.06.2018

Apeluje do wszystkich rozsądnych mieszkańców naszego miasta. Nie głosujmy na Hamryszczak, ponieważ będzie to kontynuacja rządów p. Chomy. Przecież od 56 sekundy nagrania słychać jak Choma już agituje Hamryszczaka. Nie bądźmy głupi. Akcja przemyskich strategow pt.,, Gramy dla Hamryszczaka''.  Przecież wiadomo, że jak Bakun wystartuje to Regia wystawi Bala aby zabrać głosy młodych, a wiadomo czyja marionetka jest Regia. 

user
Allo 37.248.253.82 14.06.2018
 No wreszcie !
user
OLKA 83.31.118.46 14.06.2018

Zostawmy tych wszystkich panow -----mowimy im DO- WI--DZE--NIA,,,,a moze jest w Przemyslu KOBIETA NA PREZYDENTA

user
1909 82.132.241.193 17.06.2018

wypierdalaj ukraincu z naszego miasta mendo

user