Życie Podkarpackie nr 42/2018 Życie Podkarpackie nr 42/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 290/2018, Środa 17 października 2018 r., Wiktora i Małgorzaty
Opublikowano
Przemyśl
Albo remont, albo skansen. Mieszkańcy przemyskiego Rynku się skarżą
Przewodnicy, oprowadzając wycieczki po przemyskim Rynku, zachwalają jego nietypową pochyłość, otaczającą go zabytkową architekturę i niepowtarzalny klimat. Trochę inaczej patrzą na Rynek mieszkańcy. Zwłaszcza korzystający ze wschodniej pierzei i mieszkający w tym rejonie. Ci mają powody do narzekania.
fot. Jacek Szwic
Chodnik sam w sobie jest artefaktem, „świadkiem” dawnych czasów.

Sprawa ciągnie się już kilka lat. W ostatnim piśmie z 15 maja br., adresowanym do prezydenta miasta i Zarządu Dróg Miejskich w Przemyślu, mieszkańcy piszą, że utrudnia im życie bardzo zniszczony chodnik oraz samochody parkujące na nim. „To wstyd dla wizerunku miasta, gdy w samym jego sercu, zamiast zapewnić klientom dostęp do lokali, a turystom swobodne i bezpieczne przejście, utrzymuje się wątpliwej jakości miejsca postojowe (...)

fot. Jacek Szwic
Ten fragment aż się prosi o remont.
artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
22 Komentarze
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
SU-METAL 94.40.75.201 10.06.2018

Przecież remont już był czyli zdewastowanie, zdemolowanie i profanacja Rynku wraz z bestialską eksterminacją zieleni !!! Ciekawe ile poszło na to kasy z publicznych składek?!?

user
Wito 94.254.146.83 10.06.2018

14 lat to za mało. Ale p. Choma dostanie kolejny bilet na 4 lata itd...

user
przemyski obserwator 83.31.119.108 21:26:31 10-06-2018

16 lat kolego , 4  pełne kadencje. A z Przemyśla uczynił skansen, zrobił w Rynku podziemia co mu się udalo a więc zadupie Przemyśl do podziemia bo nad ziemią wstyd  i hańba , wystarczy ten syf na zielonym rynku , bazarach , cała Sportowa  miejsca wstydu  i dziadostwa , ale czy oni z Chomą na czele mają wstyd.? Wątpię.

user
poważny obserwator 83.31.119.108 10.06.2018

powazny obserwator 83.31.122.104 09.05.2018 ytanie , chodzi o "wadze" Przemyśla i posłów czy suwerena. Przecież my mieszkańcy szczególnie ja osobiście widzę to doskonale czasem lepiej od innych  ,  czego daj ę wyraz w nieustannych krytycznych wpisach bo tyle mogę jedynie zrobić w tej materii. Jeśli natomiast chodzi o nieustannie wybieranego Chomę i tych radnych zawsze bezradnych to ich należy pytać jak tam wzrok , czy mają już wszyscy w tym wieku zaćmę czy też widzą a udają że nie ma problemu właśnie głównie z inwestycjami i migracją  szczególnie młodych , podobno nasze przemyskie zadupie opuściło głównie za pracą ok. 5 tysięcy młodych ludzi i proces ten będzie trwał nadal.  No cóż z zaciemnionych okien Wolvo problemów i przemyskiego brudu , paskudnych bazarów , syfu zwanego zielonym rynkiem , obdartych z tynku kamienic ,pustych mieszkań i  czasem całych domów nie widać aby to zobaczyć trzeba podnieść dupsko i oglądać Przemyśl nie z lotu ptaka  czy z okien beżowego  budynku z widokiem na krasnala szwejka z rynkiem w tle. Równie dobrze wystarczy zapoznać się tzw. podstrefą ekonomiczną  od ponad  10 lat pustą ,  kosztującą nas podatników ponad 22 mln. zł,  budę wiatę na wyciągu narciarskim ok. 2,5 mln czy inne wspaniałe dzieła jak niekończony od lat  cygańsko-arabski skansen zwany zielonym rynkiem. I jeśli ci panowie "wadza" myślą  jak do tej pory że nadal  popłyną strumienie unijno - rządowej  manny to niech dalej czekają udając że nie ma innych problemów jak nieustanne świętowanie , głupawe czczenie szwejka z pieskiem , wincencjady , święta zamku , ulic , fajki , lata , jarmarki galicyjskie , zawody rowerowe , manewry szwejkowskie , nieustanne składanie
 wieńców pod pomniczkami i tablicami , koniki , huzary , piechury itp bzdety , ciekawe czy z tego typu uciech mieścina zwana Przemyślem będzie się rozwijała czy jak  nadal pogrążała jak obecnie w upadku , nędzy , beznadziei.  Ale jak suweren taka "wadza" jaki pan taki kram. teraz za późno ma mądre wybory , po pierwsze nie ma przynajmniej na razie chętnych i nie będzie na rządy zdegradowaną mieściną , po drugie przypominam o niemal 200  milionowym zadłużeniu , a więc nie zazdroszczę kolejnym następcom lub obecnemu miłościwie nam panującemu z woli wyborców  od niemal 16 lat.

0

|

Odpowiedz Najnowsze Najpopularniejsze Sokół Sieniawa w III lidze. Show Mateusza Jędryasa. Los Piast Tuczempy nie w ich nogach 10 czerwca | 21:15 Sokół Sieniawa w III lidze. Show Mateusza Jędryasa. Los Piast Tuczempy nie w ich nogach Mieszkanie Plus nie dla Jarosławia 10 czerwca | 20:39 Mieszkanie Plus nie dla Jarosławia Jarosławianie wciąż w grze o byt 10 czerwca | 19:33 Jarosławianie wciąż w grze o byt Niebezpieczne przejścia dla pieszych w Przemyślu 10 czerwca | 19:18 Niebezpieczne przejścia dla pieszych w Przemyślu Albo remont, albo skansen. Mieszkańcy przemyskiego Rynku się skarżą 10 czerwca | 18:00 Albo remont, albo skansen. Mieszkańcy przemyskiego Rynku się skarżą Dzięki Wam przekazaliśmy mnóstwo nakrętek dla Bartka! 10 czerwca | 16:39 Dzięki Wam przekazaliśmy mnóstwo nakrętek dla Bartka! Podwójne święto w Mołodyczu. Strażacy w roli głównej 10 czerwca | 15:30 Podwójne święto w Mołodyczu. Strażacy w roli głównej Powiedzieli nie kurnikom. Nie chcą, by smród uprzykrzył im życie 10 czerwca | 14:00 Powiedzieli nie kurnikom. Nie chcą, by smród uprzykrzył im życie KLIKNIJ! Czytaj nas w wielu wersjach nr 23/2018 E-wydanie elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF przeglądaj Przejdź na wersję Premium dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego sprawdź wersję Premium Ostatnie ogłoszenia SPRZEDAM DZIALKE ROLNA Nieruchomości Domy i działki śpiewający akordeonista Usługi Inne dj Konrad- śpiewający dj z akordeonem, karaoke Usługi Inne zespół Tenror Usługi Inne zespół Tenor Różne Różne więcej ogłoszeń Chcesz dodać własne ogłoszenie? Wybierz wydanie papierowe lub online. Dotrzyj do 100 000 czytelników szybko i łatwo. Dodaj ogłoszenie Youtube Zobacz nasz kanał Obwieszczenia [Informacja] o podaniu wykazów lokali mieszkalnych do zbycia w trybie bezprzetargowym (Przemyśl) 6 czerwca | 10:30 [Informacja] o podaniu wykazów lokali mieszkalnych do zbycia w trybie bezprzetargowym (Przemyśl) [Wyciąg] z ogłoszenia o przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości (Przemyśl) 6 czerwca | 10:15 [Wyciąg] z ogłoszenia o przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości (Przemyśl) [Ogłoszenie] o przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości gruntowych (Wysock) 6 czerwca | 10:00 [Ogłoszenie] o przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości gruntowych (Wysock) [Ogłoszenie] o wywieszeniu wykazów nieruchomości gruntowych do dzierżawy (Korzenica, Wietlin) 6 czerwca | 09:45 [Ogłoszenie] o wywieszeniu wykazów nieruchomości gruntowych do dzierżawy (Korzenica, Wietlin) [Wyciąg] z ogłoszenia o dziesiątym przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości (Oleszyce) 6 czerwca | 09:30 [Wyciąg] z ogłoszenia o dziesiątym przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości (Oleszyce) więcej obwieszczeń Obserwuj nas na facebooku
user
przemyski obserwator 83.31.119.108 10.06.2018

Kolejna fikcja i pic. Przecież ten PIS istnieje tylko teoretycznie , zaś Szydło ich dobiła rozdając ogromne dla przeciętnego Polaka pieniądze wszystkich podatników kolesiom i to bezprawnie , bez żadnej podstawy prawnej jako drugą pensję. I tu nie pomoże udawanie wybór między dobrze znanymi chorobami , czy zamiana siekierki na kijek , pisiory przegrają wszystko i wszędzie po prostu czas dobrej zmiany minął , zaś pokorna , skromna , pokorna , pracowita i jakaś tam jeszcze biało- czerwona drużyna okazała się zwykła chciwą złą zmiana która zamieniła Polskę podobnie jak Przemyśl w prawdziwą ruinę oczywiście nie taką jak przedstawiała fałszywie nasz kraj na początku kadencji dobra zmiana. I dobrze że to koniec tych dobrych rządów , nierządów , nie wiem jedynie kiedy odbuduje się prawo , prokuraturę , administrację , armię , puszczę białowieską , stosunki z Unina i innymi krajami , ba nawet stadniny koni też w ruinie. To musi potrwać a manna unijna już z nieba nie poleci , trzeba będzie zaciskać pasa i znów błagać na kolanach unię o litość i marną mamonę . No cóż jacy wyborcy takie rządy , jaki pan taki kram. Dlatego zamiana tych dwóch panów jest kolejną fikcją która nic w upadłej mieścinie nie zmieni , najwyżej nadal będzie się pogrążać w marazmie i beznadziei .

user
mk 91.193.208.124 16:46:18 11-06-2018

, zaś Szydło ich dobiła rozdając ogromne dla przeciętnego Polaka pieniądze wszystkich podatników kolesiom i to bezprawnie , bez żadnej podstawy prawnej jako drugą pensję.


  Pp pierwsze ,  skąd wiesz , jak są skonstruowane  umowy   ,   dla   członków rządu . Skad wiesz ,ze nie ma  tam klauzuli   mówiacej o  prawie do  premii ? Skąd ?    ALE JEŚLI NAWET PRZYJĄĆ TWÓJ SPOSÓB - BŁĘDNY  - ROZUMOWANIA  TO TAK SAMO POSTĄPILI PREZYDENCI   , W TYM  WALZ , w WARSZAWIE I , WŁOCŁAWKU , I  W  WIELU  INNYCH  Miastach Polski . to postaw ten sam " zarzut " iim. Przyznane premiie  rządowi , to on zwrócił te  pieniądze.  a lewaccy  , masońscy i   platformiarscy  degeneraci  którzy otrzymali bezprawnie  premie ich   nie    z w r ó ci l i , 

user
Człowiek 78.131.239.62 10.06.2018
Przemyskim cebulakom nie dogodzi co chwile coś nie pasuje nie macie innych problemów? ?? Pozdrowienia ze wsi biszkopty  
user
Hwdfm 185.25.123.171 02:33:49 11-06-2018

To fakt

user
Pełnomocnik 81.161.203.135 11.06.2018

Przed laty zostały wydane pieniądze na projekt zagospodarowania Rynku i Pl. Dominikańskiego.  Skorzystano tylko z części projektu, bo niektórych ogarnął strach przed ludźmi, którzy kochają  kocie łby, na których niegdyś stały furmanki i przysłowiowe baby z koszykami z masłem czy serem, a na całym Rynku nie było nawet krzaczka, o drzewach nie wspominając.  No cóż,  są ludzie którzy widocznie kochają trupizm, i cenią sobie to co jest, te kamienie z Sanu, te karykaturalne lipy itp.  Wstyd, centrum miasta,  przy siedzibie pana prezydenta i nic.  Pojedźcie do Ustrzyk Dolnych, do Cieszanowa, zobaczcie, aż chce się w takim rynku usiąść na ławce.  Nie rozumiem, jak można kochać to co jest na przemyskim rynku. Albo ktoś jest  ślepy albo ma wypaczony gust albo ma w oczach strach, że utraci poparcie w wyborach. Ach, szkoda słów. 

user
Robert 77.114.96.135 10:56:15 11-06-2018

No to popatrzmy na stare pocztówki czy "nie było nawet krzaczka,"





user
Robert 5.174.190.167 11:09:24 11-06-2018


Jak ktoś usuwa ławki, to potem nie ma gdzie siedzieć.

user
Zbyszek 81.161.192.163 12.06.2018

Pierwotne znaczenie słowa "rynek" odnosi się do miejsca handlu, targowiska w centrum miasta.  Oczywiście obecnie rynek Przemyśla zmienił swój charakter i należy to wykorzystać,  nie jest miejscem handlu, jak to było przed laty.  Skoro tak,  to czy nie warto byłoby nadać mu współczesny i adekwatny do rzeczywistości kształt?  Jeżeli ma to być wizytówka miasta, jak to jest gdzie indziej, to wymaga on przebudowy.  Nie bójmy się zmieniać na własny użytek czegoś, kto kiedyś zaprojektował i stworzył, nie zawsze były to udane projekty (kiedyś ludzie też popełniali błędy). Gdyby tak szanować decyzje przodków i nic po nich nie zmieniać, to pewnie dalej żylibyśmy w  kurnych chatach.  Nie wiem czemu, ale kult przeszłości nadal wywiera piętno na człowieka i nie pozwala się mu rozwijać.  Pan Robert przybliżył nam widok Rynku z dawnych lat,  ciekawe, jak się on zmienił na przestrzeni lat.  Należy docenić ewolucję w myśleniu ludzi, którzy przez wieki rugowali z przestrzeni publicznej zieleń,  ulice i place były puste, bezduszne bez drzew, by po wiekach wrócić jednak do przyrody, która jest cenna m.in. z jednego powodu, uczy pokory.  

user
Robert 77.113.13.23 09:53:42 12-06-2018

Przebudować Rynek i nadać mu współczesny i adekwatny do rzeczywistości kształt?
Jakieś przykłady takich realizacji w zabytkowych centrach miast uchodzących za atrakcyjne turystycznie?


Rynek na przełomie lat 70/80 (PRL).
http://przemysl.fotopolska.eu/404630,foto.html

Na początku ubiegłego stulecia (za nieboszczki monarchii).
http://przemysl.fotopolska.eu/1149325,foto.html?o=u138532

Komu udało się wyrugować zieleń sprzed magistratu?
Zaborcy, okupantom czy demokratycznie wybranej przez mieszkańców władzy?
I nie tylko sprzed magistratu?

Nie przez wieki tylko w kilkanaście lat?

user
Zbyszek 81.161.192.163 17:59:17 12-06-2018

Panie Robercie, widzę że przemyski Rynek jest dla Pana bardzo cenny. Warto dbać o dobro, które służy wszystkim, lecz niech Pan powie jak Pan obecnie widzi przemyski Rynek? Podał Pan przykłady z dawnych czasów,  lecz nie wiem do czego chciałby Pan wrócić, do czasów CK monarchii czy czasów PRL?  Można odwoływać się do różnych źródeł, do zachowanych fotografii itp. , ale to nie rozwiązuje problemu.  Można też odwołać się do wcześniejszej historii nie popartej z przyczyn oczywistych fotografiami , lecz zachowanymi zapiskami, z których wynika że mieszkańcy miast usuwali wszelką roślinność, która w tym czasie z różnych powodów im nie była potrzebna, a nawet przeszkadzała. Takie spojrzenie na przyrodę mieli nasi przodkowie, co osobiście mi nie odpowiada. Który moment w historii należałoby obecnie wykorzystać przy zagospodarowaniu Rynku?  Uważam,  że powoływanie się na historię nie zawsze musi być właściwe. Nauka, wiedza z zakresu ekologii,  przyrody itp. zaszły o wiele dalej, więc warto z niej korzystać.  

Nie wiem jaki wpływ na atrakcyjność miasta Przemyśla mają lipy, które w latach 60-70 były regularnie ogławiane, aby potem dla ich zachowania zostały poddane cięciom, które sprawiły że dość dziwnie wyglądają. Kto widział lipę w naturalnym jej środowisku doskonale to rozumie.  

Osobiście przemyski Rynek mnie nie zachwyca a zasmuca. I to nie ze względu na wycięte drzewa, nad którymi tak Pan ubolewa.  Nie oceniam tych, którzy tego dokonali.  Na przykład zamek (pałac) w Krasiczynie zmieniał otoczenie zależnie od mody, otaczając go roślinnością dostosowaną do ówczesnych trendów i jakoś nikt dawnych właścicieli nie wini, że ogrody włoskie zamienili na angielskie. 

Uważam, że każde pokolenie ma prawo realizować swoje plany.  Kocham zieleń, zwłaszcza drzewa, ale nie uważam, że nie można kształtować przestrzeni kierując się jakimś nie wytłumaczalnym dla  mnie kultem "świętego drzewa", którego nie można wyciąć. Wystarczy tylko, że ktoś udowodni, że pod nim jadł lub pił ktoś ważny. A gdy drzewo nasadził ktoś bezmyślnie, bez wyobraźni i z pogwałceniem zasad sadzenia?  Nie można tego naprawić? Musimy się z tym borykać przez lata?

Nie wszystko co Pan przedstawił na fotografiach jest idealne a tym bardziej powinno podlegać ochronie.  Według mnie trąci to kiczem, ale to tylko moja opinia, do której każdy ma prawo.  Doskonale jednak rozumiem mieszkańców skupionych wokół Rynku, dawno bym się z takiego miejsca przeprowadził, to nie jest miejsce do zamieszkania.  

Gdy naprawdę chcę odpocząć, unikam zwłaszcza centrum Przemyśla, to obce mi środowisko.

user
Robert 31.1.147.220 01:26:57 13-06-2018

Panie Zbigniewie,

Proszę nie żartować, bo jeszcze ktoś pomyśli, że pisze Pan co wie, ale nie wie Pan co pisze.

Jest Pan pewny, że nie wie Pan do czego zmierzam, ale że ubolewam nad wyciętymi drzewami, to już Pan wie?

Obawiam się, że Pan nie wie do czego zmierzam z bardzo prostego powodu. Pan próbuje polemizować z tym co widać na starych zdjęciach, a one przeczą temu co Pan pisze. W tym przypadki nie chodzi o odczucia natury estetycznej, co się komu wydaje, podoba, co kto uważa, tylko o to czy coś było, czy też nie oraz kiedy było.

lata 60-te

user
Zbyszek 81.161.192.163 10:13:13 13-06-2018

Panie Robercie, nie musi mnie pan przekonywać, o tym co i kiedy rosło w Rynku.  Na marginesie to też posiadam wiele fotografii czy widokówek z dawnych lat i to takich, których pan zapewne nie posiada :) . Istotne jest jak obecnie winien wyglądać Rynek, bo moim zdaniem nie napawa radością i z estetyką ma niewiele wspólnego. Historią niech się zajmują inni.  Człowiek nie może cały czas żyć przeszłością, bo się uwstecznia.  Skoro pan ubolewa ( a tak wynika z pana poprzedniego wpisu, tego sobie nie wymyśliłem), z powodu usuwanych w mieście drzew, to ma pan jakiś pomysł, by rosły wiecznie? W niekorzystnym dla nich środowisku, w betonie, asfalcie, zasolonej glebie .... ?  Odkąd przybyłem do Przemyśla zauważyłem, że panuje w nim pewien mit, jakoby władze celowo usuwały drzewa, by zaopatrzyć się w drewno do kominków.  Rozbawiło mnie to zupełnie, zwłaszcza że kwestię tę znam  z drugiej strony.  Stąd też moja opinia, że niektórzy powrócili do dawnych wierzeń i nadal chcą chronić święte gaje. Mam nadzieję, że pan nie zaraził się przemyskim mitem. :) Pozdrawiam i idę warzyć własne piwo. Polecam, smakuje o wiele lepiej niż ze sklepu.  

user
Robert 37.7.78.218 07:55:59 14-06-2018

Szkoda, że nie potrafi Pan przyjąć do wiadomości dwóch banalnych faktów.

1. Nie muszę nikogo przekonywać. Czegokolwiek mi Pan nie przypisze, to i tak to nie zmieni tego co Pan napisał, a także tego co widać na archiwalnych zdjęciach.
2. Pokazanie, że nie ma już czegoś, co kiedyś było jest stwierdzeniem faktu i nie jest równoznaczne z użalaniem się.

Gdyby Pan kiedyś chciał się dowiedzieć czegoś więcej na temat wspomnianych przez siebie ogłowionych drzewach, to proszę nie tracić czasu na szukanie w materiałach z lat 60-70. Bez większego trudu znajdzie Pan informacje na ten temat w artykułach z pierwszej dekady tego stulecia. Tytuł tygodnika taki sam jak w lewym górnym rogu tej strony internetowej.


Z poniższych danych jasno wynika pod jakim względem Przemyśl się uwstecznił.
https://pl-pl.facebook.com/BakunWojciech/posts/1251449464935188

Dzięki temu wrósł komfort życia mieszkańców?
Im mniej zieleni tym bardziej estetyczne?
Jakie są z tego korzyści i kto je ma?

Każde pokolenie coś poprawia, zmienia, wnosi coś nowego. Tubylcy są przyzwyczajeni do tego co mają, w czym dorastali - oczywiste. Podobnie jak to, że przybysze, którzy się obok nich osiedlają chcieliby coś we wspólnej przestrzeni zmienić, dodać coś od siebie, jakoś tę obcą dla siebie przestrzeń oswoić.

W takim mieście jak Przemyśl dla tubylców drzewa to nic zaskakującego. Ale czasami pojawiają się jacyś tacy dziwni ludzie, którym bardzo nie podobają się drzewa i robią dużo zamieszania wokół nich. Chyba nietutejsi i trudno powiedzieć w jakim to środowisku bez drzew albo wśród okaleczonych się wychowali. Mój znajomy twierdzi, że to brakujące ogniwa ewolucji sprowadziły się do miasta. Niby zadowoleni, bo już miastowi, ale drzewa przypominają im o ich pochodzeniu, więc chwytają się różnych sposobów aby się ich pozbyć. Jak nie ma drzew, to się nie zapomni i z tęsknoty, przyzwyczajenia na gałąź się nie wdrapie. 

Nie mam cienia wątpliwości, że Pan z nimi nie ma nic wspólnego :)
Pozdrawiam

user
Zbyszek 81.161.192.163 17:24:47 14-06-2018

Panie Robercie , nie rozumiem dlaczego  sądzi pan, iż jestem przeciwny drzewom i najchętniej pewnie bym je wszystkie wyciął.  Bardzo się pan myli. Chętnie bym pana zaprosił do swojego domu i zobaczyłby pan wręcz las drzew, które posadziłem i z których jestem dumny a w nim pełno ptaków, wiewiórek itp..  A tak na marginesie to pracuję w dziedzinie dendrologii, więc co nieco o drzewach wiem. Poczytałem tekst p. Bakuna i chętnie bym się do tego odniósł, bo wiedzę na temat owych lat mam dość obszerną, ale nie nadszedł jeszcze na to czas, no i nie chcę tego czynić na łamach tego forum.  Mój e-mail : cotinus@protonmail.pl Pozdrawiam. 

user
Zbyszek 81.161.192.163 20:29:30 14-06-2018

Mała poprawka mój adres e-mail to: cotinus@protonmail.com .



user
Robert 77.114.81.185 21:29:22 14-06-2018

Każdy ma coś, czym może się pochwalić. Pan chyba nie zauważył, że rozmawiamy nie o Panu, tym co ma Pan w domu i dookoła niego, ale o drzewach w mieście.

Pan chce polemizować z liczbami jakie otrzymał poseł Bakun z Urzędu Miejskiego w Przemyślu?

Życzę powodzenia!

Czy może Pan zacytować fragment mojej wypowiedzi w której napisałem, ze jest Pan przeciwny drzewom i najchętniej by je Pan wszystkie wyciął?

Po raz kolejny sugeruje Pan, że miało miejsce coś, czego nie było. Pan wybaczy, ale w tej sytuacji kontynuowanie dyskusji nie ma najmniejszego sensu.

user
Zbyszek 81.161.192.163 01:20:37 15-06-2018

Dziwny z pana człowiek panie Robercie :) Przyznam, że nie wiem o co panu tak naprawdę chodzi, ale przyznaję, też jestem inny niż wszyscy, co nie uznaję za jakąś wadę. Kilkakrotnie wyraziłem swoje zdanie na temat zieleni w mieście, a pan mi zarzuca, że piszę o sobie i swoim domu zamiast o drzewach w mieście. Przytoczył pan opowieść jak to tym "nie z Przemyśla" nie podobają się drzewa, a skoro napisałem, że przybyłem do tego miasta, to uznałem że nawiązuje pan do mnie.  Nie wiem czy była to z pana strony złośliwość, ale to nieważne. Logicznym więc jest, że chciałem jakoś pana przekonać, że do tych ludzi nie należę. Sam pan napisał "Nie mam cienia wątpliwości, że Pan z nimi nie ma nic wspólnego :)". To logiczne, że chciałem pana utwierdzić, że ma pan rację.

Nie miałem do tej pory zamiaru czepiać się szczegółów w błędnym pana rozumowaniu, ale dla innych, którzy czytają to forum uczynię to specjalnie. 

1. Nie pisałem co mam "w domu", bo np. drzewa w domu nie rosną. W domu, otoczonym drzewami chciałem porozmawiać, gdyby pan wyraził chęć. Podałem nawet swój adres e-mail jako kontakt. Nie mam w zwyczaju publicznie się „obnażać” podając inne dane mnie identyfikujące.

2. Przedstawił pan fotografie Rynku. Na jednym z postów, na trzeciej fotografii widać, że duża jego część (centralna) to młode nasadzenia. Logicznie rzecz biorąc przed ich nasadzeniem tam ich nie było. A jeżeli były inne drzewa, które ustąpiły im miejsca, to ktoś je wcześniej musiał usunąć. Możliwe, że w tym miejscu w ogóle nie było drzew, a uznano że miejsce to należy zadrzewić i stąd te nasadzenia. Ubolewa pan nad usuniętymi drzewami przez ostatnie kilkanaście lat, a tego pan nie dostrzega? I proszę nie mówić, że wmawiam panu, że ubolewa pan nad tym, bo jeżeli pan sądzi, że zadając pytania nie zdradza pan swoich poglądów, to się pan myli. Cyt. "Komu udało się wyrugować zieleń sprzed magistratu?

Zaborcy, okupantom czy demokratycznie wybranej przez mieszkańców władzy?