Życie Podkarpackie nr 25/2018 Życie Podkarpackie nr 25/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 174/2018, Sobota 23 czerwca 2018 r., Wandy i Zenona
Opublikowano
Przemyśl
Praca i dzieci. Czy można to pogodzić?
O tym, jak pogodzić pracę z macierzyństwem, a także o propozycjach nowych rozwiązań w tej sprawie dyskutowali przedstawiciele firm i instytucji z Przemyśla, uczestniczący w debacie społecznej zorganizowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w ramach programu „Aktywna mama”, będącego częścią projektu „Czas na aktywność w mieście Przemyśl”.
fot. Anna Cichy
Wśród gości zaproszonych przez gospodarza debaty, dyrektora przemyskiego MOPS Tomasza Barana, znaleźli się: prezydent Robert Choma, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Przemyślu Danuta Wiech, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Prac
Tematyka debaty, poświęcona godzeniu roli matki i pracownika, naświetliła problemy, z którymi na co dzień borykają się kobiety pracujące. Obfitowała w gorące kwestie, padło wiele opinii, prezentujących różne punkty widzenia. Oprócz oczywistych wątków, takich jak konieczność pomocy ze strony państwa, ogromna rola wsparcia rodziny i społeczeństwa,  pojawiły się całkiem nowe, jak choćby spojrzenie na problem oczami kobiety pracodawcy, która sama jest matką. Podniesiono także kwestię trudnej sytuacji samotnych matek chcących wrócić na rynek pracy. O sprawach tych mówił kierownik zespołu ds. Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Bogusław Trojnar, charakteryzując jednocześnie działania MOPS podejmowane w ramach programu „Aktywna Mama”, który realizowany jest obecnie w formie kursów i warsztatów oraz działań integracyjnych i aktywizujących młode matki z terenu Przemyśla. Celem wspomnianego programu jest nie tylko podniesienie aktywności kobiet, które po urodzeniu dziecka chcą wrócić na rynek pracy, ale także pomoc w pokonywaniu trudności, jakie napotykają na swojej drodze zawodowej.
1 Komentarz
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Ania 31.183.194.214 27.04.2015

Dyskutowali?

Ale co konkretnego to daje mieszkańcom?

nr 25/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium