Życie Podkarpackie nr 41/2018 Życie Podkarpackie nr 41/2018

Życie Podkarpackie - informacje z regionu Przemyśla, Jarosławia, Lubaczowa, Przeworska

Życie.pl, nr 288/2018, Poniedziałek 15 października 2018 r., Teresy i Jadwigi
Opublikowano
Przemyśl
Winda i wentylator, czyli co przeszkadza sąsiadom „Cudów Wianków”?
„Bitwa” na pisma między mieszkańcami kamienicy Rynek 5 a właścicielem restauracji „Cuda Wianki” trwa od wielu miesięcy. Tym pierwszym – jak przekonują – chodzi o zbyt duży hałas i brak godnych warunków do życia, ten drugi jest przekonany, że sterta pism ma na celu jedno: doprowadzenie do zlikwidowania restauracji.
fot. Mariusz Godos
Zdaniem właściciela, wszystkie zabiegi mieszkańców jednego z lokali przy Rynku 5 mają na celu doprowadzenie do likwidacji restauracji „Cuda Wianki”.

Pisma – parafowane przez państwa Szuwarowskich – o podjęcie konkretnych i realnych działań, które doprowadzą do usunięcia hałasu przekraczającego normy przewidziane prawem – jak czytamy w dokumencie – trafiły do kilku instytucji: prezydenta miasta Przemyśla, wojewody podkarpackiego, posłów Marka Rząsy (PO) i Wojciecha Bakuna (Kukiz’15) czy Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Przemyślu (...)

artykuł premium
Przeczytałeś tylko fragment tekstu.
Chcesz mieć dostęp do pełnej treści tego i wszystkich
innych artykułów na Życie.pl?
Przejdź na wersję Premium
już od 5,99 zł miesięcznie
Masz już wykupiony dostęp? zaloguj się
Co otrzymasz w wersji Premium?
Dostęp do pełnych wersji wszystkich artykułów
Dostęp do e-wydań
Dostęp do ogłoszeń drobnych z gazety Życie Podkarpackie
Rabaty przy prenumeracie
Dowiedz się więcej
28 Komentarzy
user
skomentuj
Komentujesz jako:
user
Klient 81.161.205.181 15.05.2018

Juz przetarg na pawilon na stoku jest na mniejszą cenę. Zaraz kolejne cuda otworzą

user
Klient 81.161.205.181 15.05.2018

Dodałem wpis - już go nie ma? Przypadek?

user
Tadeusz 213.76.42.21 15.05.2018

To jest Rynek Przemyśla.

Centrum życia miasta tak w czasie dnia jak też w godzinach późno wieczornych.

Czy w kamienicach w których występuje działalność powinni byc lokatorzy.

W innych miastach lokatorom zaproponowano inne mieszkania.

A lokale zostały i dalej funkcjonują.A mieszkania adoptowano na inny rodzaj działalności.

user
kkkkkkkkk 94.40.75.203 19:40:47 16-05-2018

Proponujesz wysiedlanie ludzi z mieszkań bo restauracje są ważniejsze?

user
Zaiwstny i zazdrosny. 94.254.183.92 15.05.2018

Darmowa i przemyślana reklama... krótka zajawka tekstu i trzy razu użyta nazwa. Nie ważne jak byleby mówić. Czekam na problemy pozostałych restauracji np. Sanówy lub innych? Możecie też poruszyć problem parkowania samochodów pod tą restauracją.


 Uwaga! Lokowanie produktu ;) 

user
Jjjjj 94.40.75.203 15.05.2018
Obok tekstu zabrakło chyba dopiska ,,artykuł sponsorowany ". Może napiszcie o tym że szklana wiata przed CW jest postawiona nielegalnie .Ciekawy temat redakcjo czy nie?
user
Jsk 89.64.48.254 15.05.2018
To je pichurowe, tego nie ruszysz :)Za dużo konszachtów.
user
Popek 213.76.42.130 05:14:41 16-05-2018
Dokładnie. Pichur zatrudnia około 200 osób a Robert mu knajpe zamknie? Eee... Cios ponizej pasa. Może jeszcze imprezy na rynku zlikwidować bo ci mieszkańcy lubią sobie w niedzielne popołudnie uciąć komara... 
user
Marek 213.233.150.58 15.05.2018
Nic specjalnego te wasze cuda  jedzenie srednie ceny kosmos deska serow nie widziala stek na 2+ wina slabe kawa taka sobie  cream brule tydzien dzien dzien chcialem szkosztowac ale nie bylo jak dlamnie zaorac otworzyc cos normalnegoprzepis na brule1L smietanki6 jajek 2xlaski wanilii75g cukru Pozdriawim Marek
user
Kiepasa 213.76.42.130 05:11:04 16-05-2018
Gościu jak się nie podoba to idź na choco kebaba do galerii. Nikt nikogo nie zmusza żeby iść do cuda wianek. Zabolało po kieszeni i przyszedł się tu wyżalic. W samym sercu Przemyśla chciałes cream brule I winko za 5 zł zakupić? :D
user
Marek 80.111.22.240 10:13:50 16-05-2018
Gosciu?? nik sie nie zali pisze swoja opinie a chyba ciebie boli ze jezeli cos jest w karcie i tego przez tydzien niema to jeat cos nie tak a wybor win macie z dolnej polki pewnie to za 5 by lepiej smakowalo niz kiepska karat win ktora proponowan jest przez ta restauracje  i  naklad taka przebitke poczytaj o winach to moze cos w glowie zaswita nie chodzi czy wino bedzie za 60 czy 120 mizna zaplacic 200 i ma smakowac komponowac sie z jedzeniem a nie zarabiac kupowac za 30 sprzedawc za 75 pozdro
user
Marek 80.111.22.240 10:18:43 16-05-2018
Ps widze ze twoja wiedza na temat komponowania karty z karta win jest tak wielka jak menu w kebabie ktory mi polecasz pozdrawiam
user
Piotr 85.89.174.196 14:56:51 16-05-2018
Dzień w dzień to jednak smakowało coś jak tam wracałeś. Nie rób chopie z siebie dziada. Oj... coś słabo Ci w tej Irlandii płacą.
user
Marek. 89.100.205.83 15:59:50 16-05-2018

Nie Pisalem Ze wszytko nie smakowalo tylko to co jest nie tak a co do iIrlandi to nie sĺyszalem zeby ktos zle zarabial jak chesz podam ci pare stron gdzie sobie sprawdzisz zarobki Dziada

user
Angel 213.76.42.130 16.05.2018

Jedyne wyjście to kompromis. Pan Choma nie pozwoli na zamknięcie restauracji swojego frienda Pana Andrzeja Pichura, prezesa firmy HENSFORT, produkującej okna, jednej z kilku miejsc pracy w tym mieście. Z drugiej strony patrząc tutaj nie ma gdzie iść wieczorem w Przemyślu. Chyba że do galerii. W innych miastach wieczorami rynek tętni życiem. Także lokatorom proponuję zakupić stopery. 

user
Wiesław 81.161.192.161 10:45:18 16-05-2018

A ja proponuję  wszystkim klientom restauracji, obojętnie czy w Przemyślu czy w innym miejscu, aby zamieszkali  w takich budynkach, gdzie się one mieszczą ,a wtedy może zaczną patrzeć na sprawę z innego punktu widzenia.  Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, nieprawdaż?  

user
Piotr 85.89.174.196 14:55:05 16-05-2018

To Panie Wiesławie częściej z chałupy wyłaź.

user
Wiesław 81.161.192.162 20:02:16 16-05-2018

Panie Piotrze, jeżeli pana rada wynika z własnych przeżyć, to  bardzo mi przykro, że znalazł się pan w takiej sytuacji i jedynym dla pana sposobem  na bolączki jest opuszczanie swojej chałupy.  To smutne. Ja ze swojej chałupy nie muszę wyłazić,  mam standardowe drzwi, włazu na dach nie posiadam i zwyczajnie wychodzę z chałupy kiedy chcę, a nie wtedy, gdy mnie ktoś czy coś do tego zmusza.  

user
maik 81.161.192.175 16.05.2018

ja tam dupie rynek nie gadam na chome na pichura na biskupa i innych ide do pszczoły  miska lubbaru w koszarach pikulicach wale browca leję w drzewo  i nie myję nikomu dupy

user
Wojtex 31.183.255.54 08:47:59 16-05-2018

Trochę chęci i  pare groszy nie ma problemu, najgorzej jak właściciel  chce oszczędzić a węszy spisek. Wyciszyć wentylator  to nie taka trudna sprawa bo jak się tani kupiło to bywa że huczy niemiłosiernie. 

user
ja. 83.31.255.209 09:11:58 17-05-2018

rób to co chcesz , tylko nie lej na drzewo...co ono  tobie winne..

aga
aga 92.9.51.104 16.05.2018

I znowu w Przemyślu wieje wojną polsko ukraińską . A może  po prostu ajent tego miejsca pan Andrzej pomyśli nad inwestycją w znany wszystkim taras nad sanem . Duża przestronna przeszklona restauracja o tej samej nazwie była by całkiem pożądaną inwestycją  w tym miejscu.  Jestem przekonany ze taras nad sanem jest dla wielu przemyślan miejscem " kultowym" a umiejscowienie takiej restauracji  praktycznie wiszącej nad wodą jak i możliwość nieograniczonego pola widzenia z jej okien na przemyśl jaki i rzekę będzie strzałem w dziesiątkę o takim profilem działalności. 

I tu liczę na to ze władze miasta powinni zadziałać w tym temacie czego życzę nam mieszkańcom jak i potencjalnemu inwestorowi.



user
w 94.40.44.230 16.05.2018

i tak większość z was wtrynia zupy więc nie zabierajcie głosu zawistni biedni ludzie...

user
Piotr 85.89.174.196 16.05.2018
To w tym budynku ludzie mieszkają? Jacy? Stare... babole którym wszystko przeszkadza?
user
erty 37.47.101.106 16:07:32 16-05-2018

Kiedys też będziesz starym babolem .

user
przemyślak 193.15.16.4 16.05.2018

Hensfort 4 reklamację na 5 tą już nie odpowiedzieli . Okno nie trzyma pionu . Różnica pomiędzy jednym skrzydłem a drugim prawie pół centymetra . Zimą trzeba zaklejać tak wieje . Wykonastwo niechlujne . Uszczelki plastikowae cieńkie jak pergamin . po 2 latach zaczyna schodzić lakier . Zero kontaktu  z firmą  Polecam wszystkim .

user
Marta 83.31.34.251 17.05.2018

Ja tez mam pod kknami pizzerie i do 22.00 otwarta ale i tak jest krzyk i zasymy po 24 i gdzie jest straz miejska i policja ...pilnuja tego co nie trzeba 

user
Wit 94.254.145.34 18.05.2018

Przecież miasto emerytów a na emeryturze trzeba się wyspać.

Co do wysiedlenia  ludzi to tak jest w Krakowie tyle że u nas tak po ludzku nie ma gdzie tych ludzi przenieść.

nr 41/2018
E-wydanie
elektroniczna wersja
"Życia Podkarpackiego"
w formacie PDF
przeglądaj
Przejdź na wersję Premium
dostęp do pełnych wersji artykułów
e-wydanie
prenumerata wydania papierowego
sprawdź wersję Premium